قاتل فشارخون فقط این نوشیدنی داغ و محبوب ایرانی هاست

چای ترش، آنتوسیانین و سایر آنتی اکسیدان‌ها رو داره . این ترکیبات ممکنه به رگ‌های خونی کمک کنند تا در مقابل آسیب‌ها مقاومت کنند. چای ترش رنگ قرمز روشنی داشته و طعم ترشی بهش می‌دهد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، آب انار یک نوشیدنی دیگه است که می‌تونه منجر به کاهش فشار خون بشه . آب انار حاوی پتاسیم و سایر مواد مغذی مفید برای قلب هست و فعالیت آنتی‌اکسیدانیش سه برابر چای سبزه . به همین دلیله که نتایج پژوهش سال ۲۰۱۸ نشون داد که نوشیدن روزانه ۶ اونس (حدود ۰.۱۷۰ لیتر) آب انار به مدت ۶ هفته می‌تونه باعث کاهش فشار خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بشه .

شیر کم چرب هم یک نوشیدنی دیگه است که می‌تونه به کاهش فشارخون بالا کمک کنه . شیر فسفر، پتاسیم و کلسیم رو داره که سه ماده مغذی مرتبط با فشار خون سالم هستن و با ویتامین D غنی شده است که فشار خون سالم را افزایش می‌دهد. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۹ انجام شده، مشخص شد که زمانی که مردان و زنان به مدت ۶ هفته وعده‌هایی از شیر، ماست و پنیر کم چرب مصرف کردن، فشار خون سیستولیک و دیاستولیک خود را کاهش دادند. در میانه می‌زان فشار خون دیاستولیک به ترتیب حدود ۴.۵ و ۳ امتیاز کاهش یافته در مقایسه با زمانی که فقط یک وعده یا کمتر لبنیات مصرف می‌کردند. پژوهشگران معتقدند که می‌تونه گنجاندن مقدار زیادی لبنیات تو رژیم غذایی کمک کنه به پیشگیری و درمان فشار خون بالا .

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.