۰۱:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹

کلیپ خبری

فیلم | یک اره برقی چگونه در کارخانه ساخته میشود ؟

اره برقی با جایگزین کردن طوقه مکانیکی به جای ماهیچه انسان، تحول اساسی در صنعت الوارسازی ایجاد کرده است. در ویدئوی زیر مراحل تولید اره برقی در کارخانه به تصویر کشیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،اره برقی ها شامل یک موتور محرک و یک زنجیر تیغ دار می باشند که اطراف یک ورق فلزی به نام ساطور چرخش می کنند و برش چوب را به خوبی انجام می دهند. مکانیسم عملکرد اره زنجیری برقی به این صورت است که نیروی گشتاور موتور به زنجیر انتقال پیدا می کند و موجب چرخش آن به دور ساطور می شود.

فیلم | یک اره برقی چگونه در کارخانه ساخته میشود ؟

اره زنجیری (Chainsaw) در انواع مختلفی در بازار موجود است. بر اساس شکل ظاهری و نوع طراحی، این اره‌ها به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. دسته اول اره‌هایی هستند که در آن‌ها دسته نگهدارنده اره در بالای آن قرار گرفته است که کنترل دستگاه و تعیین حرکت آن را از بالا امکان‌پذیر می‌کند. استفاده از این مدل اره برقی برای افرادی مناسب است که در بالای محل برش قرار می‌گیرند. دسته دوم اره‌هایی هستند که در طراحی آن‌ها، دسته اره در پشت قرار می‌گیرد. این نوع اره‌ها برای کاربرانی که روی زمین و در سطح برش انجام می‌دهند مناسب و کابردی هستند. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط