۱۰:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۲۲

فیلم| گورخر شجاع با شکست ۶ شیر جان سالم به در برد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، شیر‌های ماده در تلاش است تا یک گورخر مصمم را پایین بیاورد. گورخر‌ها به سادگی تسلیم شیر‌ها نمی‌شوند. آن‌ها مایل به مبارزه هستند و به طرز شگفت انگیزی به سختی به زمین می‌افتند. در حالی که درست است که...

گورخر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، شیر‌های ماده در تلاش است تا یک گورخر مصمم را پایین بیاورد. گورخر‌ها به سادگی تسلیم شیر‌ها نمی‌شوند. آن‌ها مایل به مبارزه هستند و به طرز شگفت انگیزی به سختی به زمین می‌افتند. در حالی که درست است که شیر‌ها شانس موفقیت بسیار بیشتری نسبت به شیری که به تنهایی شکار می‌کند، دارد، هیچ تضمینی برای یک وعده غذایی در پایان این رویارویی وجود ندارد. همانطور که این نشان می‌دهد، شیر‌ها باید سخت تلاش کنند تا طعمه‌ای مانند گورخر را بدست بیاورند.

گورخر‌ها گیاهخوار هستند و یک طعمه بسیار مطلوب برای شیر‌ها هستند. آن‌ها همچنین توسط شیر‌ها و کفتار‌های خالدار شکار می‌شوند، اگرچه برای از بین بردن یک گورخر بالغ به یک گله کفتار بزرگ نیاز است، شکارچیان دیگر آن‌ها یوزپلنگ، پلنگ و سگ‌های وحشی آفریقایی هستند، با این حال شکارچیان به جای گورخر‌های بالغ کره‌ها را هدف قرار می‌دهند.

با وجود همه این شکارچیان نگران کننده، گورخر رفتار‌های ضد شکارچی بسیار چشمگیری دارد. گورخر‌ها تجمعات بزرگی تشکیل می‌دهند و برای محافظت از یکدیگر ایستادگی می‌کنند. در گله گورخر‌ها خطوط روی بدن این حیوانات برای شکارچی گیج‌کننده است با این حال، این ویدئو گورخر به تنهاست.

هنگامی که گورخر توسط شکارچیان مورد حمله قرار می‌گیرند، گورخر‌ها از سُم‌های خود استفاده می‌کنند. آن‌ها پا‌های عقبی قدرتمندی دارند و می‌توانند صدمات جدی به بدن شیر‌ها وارد کنند. نریان و گورخر‌های ماده که از کره‌ها محافظت می‌کنند، بی‌رحم هستند.

گورخر‌ها کُند نیستند. آن‌ها می‌توانند در صورت نیاز به سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت برسند و استقامت زیادی دارند. بنابراین، آن‌ها می‌توانند از بسیاری از شکارچیان پیشی بگیرند!

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار