۱۴:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

کلیپ سبک زندگی

فیلم | کیک یخچالی خوشمزه و راحت + تاریخچه کیک

طبق گفته باستان‌شناسان، کیک از چندین هزار سال قبل به اشکال متفاوتی درست می‌شد و از اواسط قرن 18 به بعد تصور طعم شیرین، سبک و اسفنجی از کیک داشتند. پخت و ساخت کیک از نان نشات می‌گیرد و به همین دلیل تاریخچه کیک با نان با هم ترکیب شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،هر کدام از ما وقتی که می‌خواهیم مناسبتی را جشن بگیریم، اول از همه یک کیک خوشمزه برای آن جشن تهیه می‌کنیم. همچنین زمانی که می‌خواهیم کسی را سورپرایز کنیم، با کیکی زیبا به استقبال او می‌رویمدر حال حاضر تمام دنیا سعی دارند که مواد غذایی مثل کیک و شیرینی‌های خود را به بهترین و متنوع‌ترین شکل ممکن در بازار عرضه کند تا مردم در رفاه کامل باشند. با این وجود اکثر ما اطلاعات خاصی در مورد تاریخچه کیک در ذهن خود نداریم!

منشا ساخت کیک

منشا پخت کیک به اروپا باز می‌گردداروپایی‌ها در پخت کیک از چهار ماده اصلی آرد، تخم‌مرغ، شکر و کره استفاده کردند و پس از ترکیب این مواد با هم آن را در فر می‌گذاشتند تا به حالت اسفنجی دربیاید و پخته شودبا گذشت زمان آن‌ها از موادی مثل نشاسته، روغن، میوه، شیر، آب، آبمیوه و ماده‌ای برای حجم دادن مثل خمیر ترش یا بیکینگ پودر در ترکیبات کیک استفاده کردند.

فیلم | کیک یخچالی خوشمزه و راحت

فیلم | کیک یخچالی خوشمزه و راحت

تعریف دیکشنری‌ها در مورد کیک

دیکشنری آکسفورد کیک را یک خوراکی‌ با طعم شیرین که از ترکیب تخم‌مرغ، آرد، کره و شکر درست شده است، می‌دانددر دیکشنری کمبریج تعریفی دقیقا مانند آکسفورد آمده است، اما در مواد تشکیل دهنده آن روغن هم نوشته استدیکشنری لانگمن هم برای کیک تعریفی بیان کرده که در آن کیک را یک خوراکی شیرین و نرم می‌داند که با پخت در فر درست می‌شود.

علاوه بر تمام این تعاریف در لغت‌نامه‌های مختلف، فرهنگ لغت وبستر برای کیک دو تعریف اصلی و یک تعریف استعاری بیان کرده استیکی از تعاریف اصلی وبستر از کیک این است که این ماده نان‌مانند از پخت خمیر و خمیر آبه در تنور در اندازه‌های مختلف درست می‌شودمورد دوم از تعاریف اصلی وبستر، کیک را یک خوراکی شیرین مزه توصیف می‌کند که به وسیله فر و با مواد اولیه شکر، تخم‌مرغ، خمیر، روغن مایع و بیکینگ پورد طبخ می‌گردد.

داستان دادگاه و کیک

نکته جالب این است که در سال ۱۹۹۱ برای تفکیک کیک از انواع شیرینی، دادگاهی تحت عنوان کیک جافا تشکیل شده استدر این دادگاه شرکت “مک‌ویتیس” ادعا کرد که محصول تولیدی او یک نوع کیک است و نباید به عنوان بیسکویت به حساب آید. او این کار را کرد تا مجبور به پرداخت مالیات نشود. در واقع در آن دوران بیسکویت جز مواد غذایی لوکس به شمار می‌رفت!

از طرف دیگر سازمان امور مالیاتی کشور انگلستان این ادعا را رد می‌کرددر پایان جلسه شرکت “مک‌ویتیس” پیروز شد و توانست تفاوت اصلی کیک با بیسکویت را بیان کند. این شرکت معتقد بود که اگر کیک مدت زمان زیادی بیرون بماند خشک می‌شود ولی بیسکویت با گذشت زمان زیاد نرم‌تر خواهد شد. با بیان همین دلیل ساده هم توانست دادگاه را به نفع خود ببرد و به دولت مالیات پرداخت نکند. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط