۰۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

فیلم| کلاغِ دزد دیده بودین؟!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، برای سال ها مردم عادی ادعا می کردند که کلاغ ها برای سرقت اشیا براق تلاش می کنند و نام این پرنده سیاه رنگ با سرقت عجین شده بود. نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ میلادی نشان داد که این باور در مورد کلاغ ...

کلاغ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، برای سال ها مردم عادی ادعا می کردند که کلاغ ها برای سرقت اشیا براق تلاش می کنند و نام این پرنده سیاه رنگ با سرقت عجین شده بود. نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ میلادی نشان داد که این باور در مورد کلاغ ها اشتباه بوده و آن ها مواد غذایی را به اشیا براق ترجیح می دهند.

این نتیجه گیری در حالی اعلام شد که بسیاری از پزوهشگران با آن مخالفت کردند، زیرا علاوه بر تجربیات مستقیم بسیاری از مردم، پژوهش های دیگری وجود دارد که نشان می دهد کلاغ ها واقعا اشیا براق را سرقت می کنند و این مساله موجب سردرگمی جانور شناسان شده است.

یافته های اخیر پژوهشگران اما نشان می دهد، کلاغ های بالغ وحشی هرگز به غیر از مواد غذایی چیز دیگری را جمع آوری، پنهان یا ذخیره نمی کنند. از سوی دیگر بر اساس همین مطالعات مشخص شد کلاغ های جوان اهل تحقیق و کنجکاوی بوده و دوست دارند اشیا مختلف را آزمایش و شناسایی کنند. به گزارش سیناپرس، به همین دلیل کلاغ های جوان اشیا مختلفی را زیر نظر گرفته و در این میان اجسام براق ممکن است بیش از اشیا عادی، نظر آن ها را جلب کند.

از سوی دیگر کلاغ ها به طور ذاتی علاوه بر اشیا براق، به اجسام کروی شکل نیز علاقه داشته و پژوهش ها نشان می دهد آن ها از این اشیا برای تحت تاثیر دادن جفت خود استفاده کرده و با کمک آن دل از کف معشوقه می ربایند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار