فیلم| کرگدن نگهبان باغ وحش را در اتریش کشت

یک کرگدن در اتریش به یک زوج متاهل که به عنوان نگهبان باغ وحش مشغول به کار بودند حمله کرد. متأسفانه این حادثه منجر به مرگ دلخراش این زن شد و شوهر قربانی نیز در حالی که شجاعانه تلاش می کرد او را نجات دهد دچار جراحات شدید شد.

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، یک کرگدن در اتریش به یک زوج متاهل که به عنوان نگهبان باغ وحش مشغول به کار بودند حمله کرد. متأسفانه این حادثه منجر به مرگ دلخراش این زن شد و شوهر قربانی نیز در حالی که شجاعانه تلاش می کرد او را نجات دهد دچار جراحات شدید شد.

 

 

 

مدیر باغ وحش سابین گربنر به رسانه ها اطلاع داد که زن ۳۳ ساله آلمانی به دلیل حساسیت حیوان به نیش حشرات موظف شد در آن روز خاص از ماده دافع حشرات روی کرگدن استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری APA اتریش، کرگدن ماده ۳۰ ساله به نام جتی به طور غیرمنتظره ای به نگهبان حمله کرد. همانطور که خانم گربنر بیان کرد، دلیل این حمله نامشخص بود. با وجود تلاش‌ها برای احیای او، پلیس سالزبورگ تأیید کرد که این زن در صحنه حادثه جانش را از دست داد. نگهبان دوم باغ وحش که یک شهروند اتریشی ۳۴ ساله است نیز زمانی که کرگدن به همسرش حمله کرد، سعی کرد مداخله کند و در جریان این حمله دچار جراحات شد.

نگهبان مرد باغ وحش که یک نگهدارنده حیوانات آموزش دیده است، از سال ۲۰۰۸ در باغ وحش استخدام شده است، در حالی که همسرش که دارای گواهینامه نگهبان حیوانات است، در سال ۲۰۱۴ به این باغ وحش پیوست. آنها در تعامل با حیوانات مهارت استثنایی داشتند.

حملات کرگدن ها به نگهبانان باغ وحش نسبتاً نادر است، اما ممکن است رخ دهد. کرگدن ها حیوانات بزرگ و قدرتمندی هستند و رفتار آنها غیرقابل پیش بینی است. شرایط مربوط به چنین حوادثی متفاوت است، اما آنها اغلب شامل ورود نگهبانان به محوطه حیوانات برای کارهای معمول یا نگهداری هستند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.