۱۲:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

کلیپ ورزشی

فیلم | ورزش استقامتی برای تقویت بدن شما

اکسیژن چیزی است که در طول فعالیت بدنی به عضلات ما سوخت می دهد. با افزایش شدت فعالیت، نیاز ما به اکسیژن نیز افزایش می یابد. تمرینات استقامتی می تواند به افزایش ظرفیت اکسیژن شما کمک کند. این باعث می شود بدن شما در حین ورزش کارآمدتر شود. همانطور که بدن شما کارآمدتر می شود، با گذشت زمان، عملکرد شما بهبود می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،

تمرینات استقامتی چیست؟

تمرینات استقامتی همانطور که از نامش مشخص است با استقامت بدن سروکار دارد. ویژگی بارز این تمرینات انقباضات ایزومتریک مکرر در عضلات درگیر فعالیت می باشد. تمرینات استقامتی عمدتا ناهوازی هستند اما گاهی شامل تمرینات هوازی هم می شوند. این نوع تمرینات با شدت بالا و در زمان های کم انجام می شود.

استقامت یعنی پایدار ماندن و غلبه بر چالش ها. این به معنای حرکت رو به جلو زمانی است که همه چیز سخت است. ورزش استقامتی به همان سطح تمرکز و فداکاری نیاز دارد. این شکل از تمرین برای سلامتی شما مفید است.

برای بهره مندی از ورزش استقامتی باید بدانید که چیست و چه تاثیراتی دارد. شما باید بدانید که چگونه آن را در رژیم تمرینی خود ادغام کنید. همچنین باید مطمئن باشید که اهمیت استراحت و تاثیر آن بر نتایج شما را درک کرده اید. استفاده از این اطلاعات به شما کمک می کند سطح آمادگی جسمانی پایه خود را افزایش دهید.

سوخت بدن شما توسط سیستم های انرژی مختلف تامین می شود که باعث حرکت بدن شما می شود. برای اهداف خود، ما چیزها را بسیار اساسی نگه خواهیم داشت. دو نوع کلی سیستم انرژی در بدن ما وجود دارد: هوازی و بی هوازی.

 

تمرینات بی هوازی

تمرینات بی هوازی تمرینات با شدت بالا هستند. در طول این نوع فعالیت، تقاضا برای اکسیژن از عرضه موجود بیشتر است. به عبارت ساده، تمرینات بی هوازی شامل عملکرد بالا برای مدت زمان کوتاه است. ورزش هایی مانند دوی سرعت و وزنه برداری سنگین بی هوازی هستند.

تمرینات هوازی

ورزش استقامتی از سیستم انرژی هوازی استفاده می کند. در طول تمرینات هوازی، مصرف اکسیژن ما با تولید اکسیژن متعادل می شود. مصرف کمتر اکسیژن به این معنی نیست که ورزش آسان خواهد بود. دویدن ماراتن یک تمرین هوازی است، اما هنوز ۲۶.۲ مایل است. در اندیشهم عاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط