فیلم| نبرد تمام عیار موش کوچک با دسته شاهین ها

نبرد تمام عیار موش کوچک با دسته شاهین ها و فرار این موش کوچک خبرساز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، نبرد تمام عیار موش کوچک با دسته شاهین ها و فرار این موش کوچک خبرساز شد.

 

 

زوایای دوربین در این کلیپ شگفت انگیز دیوانه کننده است! ما باید به دنبال موش کوچکی برویم که توسط تیمی از شاهین ها به یک مخفیگاه تعقیب می شود. در حالی که یکی از شاهین ها آماده گرفتن آن می شود یکی دیگر سعی می کند جونده را از مخفیگاهش خارج کند. چنگال های غول پیکر این پرندگان تقریباً به اندازه کل بدن موش است. موش فرار می کند و سپس سعی می کند یک بار دیگر پناهگاه پیدا کند – داخل یک جمجمه.

نحوه نگاه کردن پرنده از حدقه چشم و رسیدن با چنگال هایش وحشتناک است. درست در انتهای کلیپ، به نظر می رسد که گویی حواس شاهین توسط طعمه دیگری پرت شده است. پس شاید این موش کوچولو بالاخره از پس آن برآمد؟

کدام پرندگان گروهی شکار می کنند؟

شاهین ها متعلق به گروه پرندگان شکارچی هستند. بیشتر رپتورها منزوی هستند و به تنهایی شکار می کنند. شاهین های هریس استثنا هستند. آنها در گروه های بین دو تا شش تایی شکار می کنند. در حالی که این نوع رفتار معمولا در بین پستانداران، به عنوان مثال شیرها دیده می شود، تنها در طول دهه ۱۹۸۰ در پرندگان ثبت شد. اکنون می دانیم که این شاهین ها به عنوان یک واحد سازمان یافته برای ردیابی و شکار طعمه خود با هم کار می کنند. این رفتار ممکن است در میان گونه های دیگر پرندگان وجود داشته باشد، اما ما هنوز آن را نشناخته ایم.

این شاهین ها که به صورت گروهی کار می کنند، از جهات مختلف به سمت طعمه حمله می کنند که آن را گیج می کند. همانطور که در این کلیپ می بینیم، اگر طعمه را مخفی شود برخی از آنها سعی می کنند آن را بیرون بیاورند در حالی که بقیه در کمین آن می نشینند. تصور می‌شود این رفتار شاهین‌ها را قادر می‌سازد تا طعمه‌های بزرگ‌تری را که خودشان می‌توانند با آن مقابله کنند، دنبال کنند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.