۱۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

کلیپ سلامت

فیلم | مواد غذایی مضر برای سلامت قلب

برخی از مواد غذایی برای سلامت قلب مضر هستند و می‌توانند آن را ضعیف کنند. یک متخصص طب سنتی برخی از مواد غذایی مضر برای قلب را نام برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بر اساس انجمن قلب آمریکا، بیماری قلبی علت ۳۳ درصد از مرگ‌و‌میر‌ها در آمریکا است. این یعنی این بیماری، هر ۳۸ ثانیه جان یک نفر را می‌گیرد‌‌‌. این آمار نگران‌کننده است‌، اما شما می‌توانید برای پیشگیری از بیماری قلبی، به آنچه که می‌خورید، دقت بیشتری کنید.

تغذیه، نقش مهمی در کنترل سطح کلسترول و فشار خون دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی خوراکی‌هایی بپردازیم که منجر به بیماری قلبی می‌شوند. باید از خوردن این خوراکی‌ها اجتناب کنید یا آن‌ها را در رژیم غذایی خود محدود کنید.

۱. آب‌نبات و شکلات

آب‌نبات و شکلات از آن دسته از خوراکی‌هایی هستند که طرفداران زیادی دارند. بعضی از افراد در طول روز، مقدار زیادی آب‌نبات و شکلات می‌خورند. این دو خوراکی حاوی قند زیادی هستند و می‌توانند ذخایر چربی را در بدن افزایش دهند، که این موضوع شما را در معرض بیماری‌های قلبی قرار می‌دهد. هر زمان که گرسنه شدید و هوس خوردن چیزهای شیرین کردید، به دنبال گزینه‌های سالم‌تر مثل میوه‌ها باشید.

۲. چیپس سیب‌زمینی

از قدیم شنیده‌ایم که چیپس سیب‌زمینی در رژیم غذایی سالم جایی ندارد، چون حاوی مقدار زیادی کالری، چربی و سدیم است. داشتن رژیم غذایی کم‌سدیم، برای حفظ سلامت قلب ضروری است.

انجمن قلب آمریکا توضیح می‌دهد که اگر بیشتر از ۲۳۰۰ میلی‌گرم نمک (سدیم) در روز مصرف کنید، خطر فشار خون بالا در شما افزایش پیدا می‌کند، که این عارضه، عامل خطر (ریسک فاکتور) اصلی بیماری‌های قلبی و عروقی است. از قلب‌تان از طریق محدود کردن چیپس و غذاهای حاوی سدیم بالا در رژیم غذایی، محافظت کنید.

۳. سوپ‌های آماده و کنسرو شده

سوپ‌های کنسرو شده برای مواقعی که وقت زیادی برای تهیه‌ی غذا ندارید یا مواد اولیه‌ی کافی ندارید، گزینه‌ی آسان و سریعی به نظر می‌آیند‌. اما باید به شما بگوییم که این سوپ‌ها به علت اینکه سدیم بالایی دارند، برای قلب مضر هستند.

معمولا برای طعم دادن و افزایش ماندگاری، به غذاهای آماده، سدیم اضافه می‌کنند‌. سدیم زیاد برای قلب مضر است. پس به جای سوپ‌های آماده، خودتان هر زمان که وقت کافی و مواد اولیه داشتید، در خانه سوپ درست کنید‌.

۴. خامه‌ی قهوه

خامه‌ی قهوه حاوی چربی‌های ترانس است، که سطح کلسترول بد (LDL) را افزایش و میزان کلسترول خوب (HDL) را کاهش می‌دهند. این موضوع می‌تواند منجر به بیماری قلبی شود. پس از اضافه کردن خامه به قهوه‌ی خود اجتناب کنید.

۵. کیک‌های آماده و بسته‌بندی شده

کیک‌های بسته‌بندی شده نه تنها حاوی مقدار زیادی قند هستند، بلکه ممکن است روغن‌های هیدروژنه هم داشته باشند، که منابع بالقوه‌ی چرابی‌ ترانس محسوب می‌شوند‌. با وجود اینکه استفاده از چربی ترانس توسط تولیدکنندگان مواد غذایی، به دلیل مضراتی که دارد، ممنوع اعلام شده است، اما هنوز می‌توان آن را در محصولات پخته شده‌ی آماده و غذاهای رستورانی پیدا کرد. در اندیشه معاصر ببینید

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط