جنگ تمام عیار یوزپلنگ یا تمساح؛

فیلم| شکار یوزپلنگ توسط تمساح

شکار یوزپلنگ توسط تمساح را در ادامه مشاهده می کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، شکار یوزپلنگ توسط تمساح را در ادامه مشاهده می کنید.

 

 

 

تمساح نمایانگر گروهی از خزندگان بزرگ و آبزی است که در آب های مختلف در سراسر جهان زندگی می کنند. چندین گونه در این گروه یافت می شود که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد و سازگاری با زیستگاه های خاص خود هستند.

همه آنها کاملاً با اکوسیستم های فردی خود یکپارچه هستند و نقش مهمی در حفظ تعادل محیط خود دارند و همه آنها به دلیل اندازه، قدرت و رفتار شکارچی خود شناخته شده اند.

با وجود شهرت وحشتناکشان، تمساح ها از همه نوع موجوداتی پیچیده با ساختارها و رفتارهای اجتماعی شگفت انگیز هستند.

در حالی که برخی از کروکودیل‌ها مانند تمساح نیل تهاجمی‌تر از سایرین هستند، تمساح‌ها به طور کلی عادات اجتماعی مشابهی دارند. تجمع حدود ۲۰ کروکدیل که به آن سبد می گویند بسیار رایج است.

مشاهده شده است که کروکدیل ها از طریق حالت بدن، صدا و حتی لمس ارتباط برقرار می کنند. آنها همچنین استراتژی‌های شکار مشارکتی و لانه‌سازی مشترک را نشان می‌دهند، جایی که چندین ماده از یک منطقه لانه‌سازی مشترک محافظت می‌کنند.

آیا مبارزه با کروکدیل ها و یوزپلنگ ها عادی است؟

اگرچه یوزپلنگ ها دشمنان طبیعی زیادی ندارند، اما مواجهه با کروکودیل می تواند خطرناک باشد. تمساح ها دارای قوی ترین نیروی نیش شناخته شده در کل قلمرو حیوانات با اندازه گیری ۳۷۰۰ PSI هستند. اگر یک تمساح واقعاً یوزپلنگ را صید کند، مانند ویدئوی زیر یوزپلنگ شانس کمی برای زنده ماندن خواهد داشت.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.