فیلم| شجاعت بی نظیر بوفالوی مادر در جنگ تمام عیار با پلنگ و شیر برای نجات گوساله اش

شجاعت بی نظیر بوفالوی مادر در جنگ تمام عیار با پلنگ و شیر برای نجات گوساله اش را در ادامه ویدئوی اندیشه معاصر ببینید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، شجاعت بی نظیر بوفالوی مادر در جنگ تمام عیار با پلنگ و شیر برای نجات گوساله اش را در ادامه ویدئوی اندیشه معاصر ببینید.

 

 

فیلم باورنکردنی لحظه ای را نشان می دهد که یک بوفالو مادر از گوساله خود در برابر پلنگ محافظت می کند، اما لحظاتی بعد با یک شیر نر عظیم الجثه و گرسنه برخورد می کند!

این توالی شگفت انگیز وقایع حیات وحش توسط دوربین “متیو استاین” در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی ثبت شد. او گزارش داد که گوساله تازه راه رفتن را یاد می گرفت که مسافران سافاری آنها را دیدند.

استاین گفت: « بعد از مدتی، به نظر می رسید که بقیه گله به آرامی حرکت می کنند و مادر و گوساله را تنها می گذارند. مادر و گوساله کاملاً از وجود پلنگ بی خبر بودند. اما حالا نه تنها پلنگ، یک شیر هم تصمیم گرفت در مهمانی حاضر شود!

این مادر در این شرایط تمام تلاش خود را می کرد، اما بدون حمایت گله، بوفالوی مادر شانس چندانی ندارد.

استاین افزود: « متأسفانه، ما شیری را که گوساله را به داخل بوته فراری داد از دست دادیم، اما کاملاً مطمئن هستم که نوزاد تازه متولد شده این‌طور دوام نمی‌آورد و نمی‌توانست از شیر مادرش تغذیه کند. به طرز عجیبی بقیه گله هرگز به کمک آنها نیامدند و در واقع در جهت مخالف حرکت کردند.»

بوفالوهای بالغ به راحتی می توانند از خود در برابر شیرها دفاع کنند، اما جوان ها بسیار آسیب پذیر هستند به خصوص دور از گله. به طور کلی، این حیوانات گله ای به هم نزدیک می شوند که جدا کردن و حمله به بوفالوها را برای شکارچیان دشوار می کند. گوساله ها تقریباً همیشه برای محافظت بیشتر در وسط جمع می شوند و گله معمولاً به تماس‌های مضطرب اعضای تهدید شده برای نجات آن پاسخ می‌دهد. متأسفانه گله هرگز به کمک این دو نیامد.»

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.