۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۲

فیلم| سوابق بیمه تامین اجتماعی چگونه محاسبه می شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، به طور کلی حقوق بازنشستگی بر اساس سوابق بیمه ای مشخص می شود. هر چه سابقه پرداخت حق بیمه فرد بیشتر باشد و فرد روزها و ماه ها و سال های بیشتری حق بیمه پرداخت کرده باشد و مبلغ حقوق دریافتی فرد نیز بی...

فیلم| سوابق بیمه تامین اجتماعی چگونه محاسبه می شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، به طور کلی حقوق بازنشستگی بر اساس سوابق بیمه ای مشخص می شود. هر چه سابقه پرداخت حق بیمه فرد بیشتر باشد و فرد روزها و ماه ها و سال های بیشتری حق بیمه پرداخت کرده باشد و مبلغ حقوق دریافتی فرد نیز بیشتر ثبت شده باشد، حقوق بازنشستگی بیشتری به فرد تعلق می گیرد. در واقع حق بیمه ای که هر کس پرداخت می کند، در کنار سال هایی که این حق بیمه را پرداخت کرده است، مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی است. منظور همان سوابق بیمه است. گرچه به طور کلی رقم دریافتی حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دریافتی دو سال منتهی به بازنشستگی است. اما بی تردید حق بیمه و مدت پرداخت بیمه در محاسبه حقوق بازنشستگی تاثیر دارد.

روش های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و به وسیله موبایل

۱_ با استفاده از کد دستوری (#۱۴۲۰*۴*)

سریع‌ترین روش
بدون نیاز به اینترنت
مشاهده سوابق بدون جزئیات

۲_ با استفاده از اپلیکیشن تامین من (tamin.ir/page/app)

راحت‌ترین روش
نیاز به ثبت نام
امکان پیگیری درخواست های دیگر

۳_ با استفاده از سایت تامین اجتماعی (tamin.ir)

بهترین روش
امکان مشاهده و پرینت کلیه سوابق به همراه جزئیات
امکانات کامل

 

 

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی به وسیله موبایل

سریع‌ترین و بهترین روش برای استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی، شماره گیری کد دستوری #۱۴۲۰*۴* (برای همه اپراتور‌ها) با گوشی موبایل می باشد. با انتخاب گزینه <<استعلام‌ها>> و سپس <<آخرین سابقه>> و وارد کردن کدملی می‌توانید به راحتی سابقه بیمه تامین اجتماعی خود را مشاهده کنید.

برای مشاهده آموزش گام‌به‌گام و تصویری این روش و ۲ روش دیگر، ادامه مقاله را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که استفاده از کد دستوری جزئیات سابقه شما را نمایش نخواهد داد و چنانچه نیاز به جزئیات بیشتری دارید، می بایست از دو روش دیگر (از طریق اپلیکیشن تامین من و سایت تامین اجتماعی) که در ادامه مقاله بیان شده است، استفاده کنید.

کد‌ها عبارتند از:
کد دستوری سوابق بیمه همراه اول ۱۴۲#*
کد دستوری سوابق بیمه ایرانسل ۱۴۲۰#*۴*
کد دستوری سوابق بیمه رایتل ۱۴۲۰#*۴*

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار