۰۷:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

کلیپ خبری

فیلم | روایتی از مسلمان شدن یک دختر مسیحی

مسیحیت یک آیین ابراهیمی و یکتاپرستانه و استوار بر آموزه‌های عیسی مسیح است. این دین با حدود ۲/۴ میلیارد نفر پیرو، که حدوداً شامل ۳۱/۲ درصد جمعیت جهان است، بیشترین پیرو را در سرتاسر جهان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بسیاری از افرادی که از سایر ادیان به دین اسلام می‌گروند، پس از آشنایی با آن دچار تحول می‌شوند و به پاسخ سوالات خود می‌رسند. یکی از این افراد عایشه مرسدس است که ماجرای آشنایی او با اسلام را در ویدئوی زیر از زبان خودش می‌شنوید.

دین مسیحیت چیست ؟

مسیحیت با بیش از ۲ میلیارد پیرو، مذهبی است که به طور گسترده در جهان انجام می شود. ایمان مسیحی بر باورهای مربوط به تولد، زندگی، مرگ و زنده شدن عیسی مسیح متمرکز است. در حالی که این کار با گروه کوچکی از پیروان آغاز شد، بسیاری از مورخان گسترش و پذیرش مسیحیت در سراسر جهان را یکی از موفق ترین مأموریت های معنوی در تاریخ بشر می دانند.

فیلم | روایتی از مسلمان شدن یک دختر مسیحی

فیلم | روایتی از مسلمان شدن یک دختر مسیحی

عقاید مسیحیت

برخی از مفاهیم اساسی مسیحی عبارتند از:

مسیحیان یکتاپرست هستند، یعنی معتقدند فقط یک خدا وجود دارد و او آسمانها و زمین را آفرید. این ربوبیت الهی از سه قسمت تشکیل شده است: پدر (خود خدا)، پسر (عیسی مسیح) و روح القدس.

جوهر مسیحیت حول زندگی، مرگ و اعتقادات مسیحیان در مورد زنده شدن عیسی مسیح می چرخد. مسیحیان معتقدند که خداوند پسرش عیسی مسیح را برای نجات جهان فرستاده است. آنها معتقدند عیسی برای آمرزش گناهان بر روی صلیب، به صلیب کشیده شد و سه روز پس از مرگش، قبل از عروج به آسمان زنده شد.

مسیحیان ادعا می کنند که عیسی، در آنچه که به عنوان آمدن دوم شناخته می شود دوباره به زمین باز خواهد گشت.

کتاب مقدس شامل متون مهم است که آموزه طرح عیسی، زندگی و تعالیم پیامبران بزرگ و شاگردان، و دستورالعمل، پیشنهاد برای چگونه مسیحیان باید زندگی کنند.

هم مسیحیان و هم یهودیان از عهد عتیق، کتاب مقدس پیروی می کنند، اما مسیحیان نیز عهد جدید را پذیرفته اند.

صلیب نمادی از مسیحیت است.

مهمترین تعطیلات مسیحیان کریسمس (که تولد عیسی را جشن می گیرد) و عید پاک (که یادآور قیام مسیح است) است.

عیسی کی بود؟

اکثر مورخان معتقدند که عیسی شخصی واقعی بود که بین سال های ۲ قبل از میلاد تا ۷ قبل از میلاد متولد شد. بیشتر آنچه دانشمندان درباره حضرت عیسی می دانند از عهد جدید کتاب مقدس مسیحی است.

در اندبشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط