فیلم| دوستی عجیب و باورنکردنی یک ماهیگیر و کروکدیل وحشتناک/ عشق و دوستی با کروکودیل وحشتناک!

دوستی عجیب و باورنکردنی یک ماهیگیر و کروکدیل/ عشق و دوستی با کروکودیل وحشتناک خبرساز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، دوستی عجیب و باورنکردنی یک ماهیگیر و کروکدیل/ عشق و دوستی با کروکودیل وحشتناک خبرساز شد.

 

 

 

 

 

داستانی از عشق و دوستی در قلب کاستاریکا، قلب جهان را تحت تأثیر قرار داده است. این داستان دوستی بین دو موجود است که باورنکردنی است؛ “گیلبرت چیتو شیدن”، یک ماهیگیر محلی و یک تمساح به نام پوچو.

کشف پوچو

در سال ۱۹۸۹، چیتو، یک ماهیگیر، راهنمای تور و طبیعت شناس، به طور تصادفی با یک تمساح لاغر و زخمی به وزن ۷۰ کیلوگرم در سواحل رودخانه Reventazón برخورد کرد. پوچو، توسط یک دامدار محلی در تلاش برای محافظت از گله خود از ناحیه سرش هدف گلوله قرار گرفته و زخمی شده بود.

به مدت شش ماه، چیتو از پوچو مراقبت کرد و هر هفته ۳۰ کیلوگرم مرغ و ماهی به او غذا داد. پیوند آنها هر روز قوی‌تر می‌شد و چیتو حتی جویدن غذا را شبیه‌سازی می‌کرد تا اشتهای کروکدیل را تشویق کند و سرانجام عشق بود که پوچو را به زندگی دوباره بازگرداند.

خانواده چهار نفره
هنگامی که وضعیت سلامتی پوچو بهبود یافت، چیتو تلاش کرد تا این تمساح را دوباره به حیات وحش رها کند اما پوچو از بازگشت به زیستگاه طبیعی خود امتناع کرد و ترجیح داد در کنار خانواده شیدن بماند و به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنها در کنار همسر و دخترش تبدیل شود.

چیتو فراتر رفت و به پوچو آموزش داد تا با صداکردن نامش به او پاسخ دهد و همین یک ارتباط عاطفی عمیق بین آنها ایجاد کرد. برای بیش از دو دهه، آنها با هم در رودخانه شنا می کردند و هر روز که می گذشت پیوندشان قوی تر می شد.

یک خداحافظی صمیمانه
به طرز غم انگیزی، پوچو در سال ۲۰۱۱ به دلایل طبیعی درگذشت و خلاء در قلب چیتو به جا گذاشت. مراسم تدفین عمومی برای تمساح محبوب با حضور دوستان و علاقه مندان برگزار شد. چیتو برای آخرین بار برای پوچو آواز خواند و دست او را در یک خداحافظی تاثیرگذار نگه داشت.

میراث پوچو زنده است. بقایای تاکسیدرمی شده او در موزه شهر سیکویرز به نمایش گذاشته شده است که اغلب شیدن از آن بازدید می کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.