۱۴:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۲ + سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir

جزئیات جدیدی از فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۲ و سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir را در ادامه بخوانید.

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نفت در سامانه سما

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۲ و سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir را در ادامه بخوانید.

فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۲

برای ورود به سامانه مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نفت در سامانه سما کلیک کنید

حقوق بازنشستگان نفت

راهنمای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت در سایت سما

ابتدا از طریق نشانی اینترنتی sama.oipf.ir پس از وارد کردن نام کاربری (شماره پرسنلی برای بازنشسته و شماره ملی برای بازمانده) و اسم رمز (که پیش‌فرض یک تا ۶ است، پس از ورود تغییر دهید) وارد سامانه سما شرکت ملی نفت شوید.

پس از ورود در صفحه نخست سما، ستون سمت چپ به نام پیشخوان مشاهده می‌شود. روی عبارت فیش حقوقی کلیک کنید. پس از چند لحظه در وسط صفحه مشخصات خود را مشاهده می‌کنید.

حال در بخش مشخص‌شده سال و ماه موردنظر را وارد می‌کنید. به‌طور مثال، برای فروردین‌ماه ۱۳۹۹ این اطلاعات را وارد می‌کنید. سال: ۱۳۹۹ ماه: ۱ سپس مشاهده فیش حقوقی را کلیک می‌کنید. در صفحه‌ای جداگانه صورت وضیعت مستمری خود را مشاهده خواهید کرد.

در صورت لزوم می‌توانید دکمه چاپ را بزنید و از آن نسخه کاغذی تهیه کنید.

چنانچه قبلاً وارد سما شده‌اید و اسم رمز را تغییر داده‌اید از همان رمز استفاده کنید و چنانچه آن را فراموش کرده‌اید. با پشتبیانی سما در زمان‌های کار اداری با شماره ۶۱۶۳۳۳۸۲ تماس بگیرید.

یش حقوقی بازنشستگان صنعت نفت در سامانه سما قابل مشاهده است. بازنشستگان صنعت نفت از تیرماه فقط با مراجعه به سایت صنعت نفت می توانند نسبت به مشاهده و دریافت فیش حقوقی خویش اقدام کنند.sama.oipf.ir | مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت را در اندیشه معاصر بخوانید. بازنشستگان صنعت نفت جهت مشاهده و دریافت فیش مستمری می‌توانند وارد سامانه سما شوند. کارت حقوق بازنشستگان نفت در سامانه سما فعال شد که با مراجعه به این سامانه می‌توانید از افزایشات حقوق خود مطلع شوید کارت حقوق بازنشستگان نفت که تاکنون در پرتال نفت قابل مشاهده بود از امروز قابلیت نیز به سامانه سما اضافه شد بازنشستگان صنعت نفت پس از ورود به سامانه سما وارد زیر سیستم کنترل محاسبات شوند و سپس روی گزینه نمایش کارت مستمری بازنشستگان کلیک کنند تا از افزایشات سالیانه و افزایشات صندوق و درصد آن قبل از اعمال و درج در فیش حقوقی مطلع شوند.

بازنشستگان صنعت نفت تا قبل از این برای اطلاع از افزایشات حقوق خود و درصد آن باید از پورتال نفت استفاده می‌کردند اما با توجه به راه اندازی سامانه سما قابلیت‌های این سامانه افزایش یافت بنابراین امروز بازنشستگان صنعت نفت و وزارت

نفت می‌توانند از پرتال سامانه سما استفاده کنند و در سامانه سما نیز می‌توانند اقدام به ثبت وام نمایند

فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

ابتدا از طریق نشانی اینترنتی  sama.oipf.ir  پس از وارد کردن نام کاربری (شماره پرسنلی برای بازنشسته و شماره ملی برای بازمانده) و اسم رمز (که پیش‌فرض یک تا ۶ است، پس از ورود تغییر دهید)  وارد سامانه سما شوید.

پس از ورود در صفحه نخست سما، ستون سمت چپ به نام پیشخوان مشاهده می‌شود. روی عبارت فیش حقوقی کلیک کنید. پس از چند لحظه در وسط صفحه مشخصات خود را مشاهده می‌کنید.

حال در بخش مشخص‌شده سال و ماه موردنظر را وارد می‌کنید. به‌طور مثال، برای فروردین‌ماه ۱۳۹۹ این اطلاعات را وارد می‌کنید. سال: ۱۳۹۹ ماه: ۱ سپس مشاهده فیش حقوقی را کلیک می‌کنید.

در صفحه‌ای جداگانه صورت وضیعت مستمری خود را مشاهده خواهید کرد.

در صورت لزوم می‌توانید دکمه چاپ را بزنید و از آن نسخه کاغذی تهیه کنید.

چنانچه قبلاً وارد سما شده‌اید و اسم رمز را تغییر داده‌اید از همان رمز استفاده کنید و چنانچه آن را فراموش کرده‌اید. با پشتبیانی سما در زمان‌های کار اداری با شماره  ۶۱۶۳۳۳۸۲ تماس بگیرید.

همچنین در این مرحله فقط فیش‌های امسال قابل رؤیت است. در گام بعدی امکان رؤیت فیش‌های گذشته نیز در سما مهیا می‌شود.

نکته: هنگام استفاده از سما نباید فیلترشکن روشن باشد.

برای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت بر روی لینک یا عکس زیر کلیک کنید.

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

معرفی سامانه سما نفت ۱۴۰۱ sama.oipf.ir

سیستم های مجتمع اطلاعاتی یا به اختصار سما، سامانه ای است که به عنوان یک سیستم زیر نظارت واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات صندوق ها فعالیت کرده تا بتواند روند ثبت، پیگیری و دریافت خدمات را برای بازنشستگان گرامی تسهیل نماید. در یک جمله می توان رسالت این سامانه را ثبت و پپگیری خدمات دفاتر پیشخوان صندوق ها به شکل اینترنتی و از طریق سامانه سما نفت sama.oipf.ir نام برد. لازم به ذکر است که سامانه سما نفت ویژه بازنشستگان و بازماندگان شرکت نفت بوده و بقیه کارکنان و بازنشستگان، سامانه سما مختص خود را دارند.

سامانه سما نفت ۱۴۰۱ ارائه دهنده خدمات گسترده ای می باشد. گوشه ای از مهم ترین خدمات ارائه شده توسط این سامانه عبارتند از:

ثبت درخواست وام اضطراری بازنشستگان

تغییر حساب بانکی

گواهی کسر از حقوق

دریافت فیش حقوقی

صدور کارت شناسایی

دریافت کمک های بلاعوض

پاداش علمی تحصیلی

شرکت در اردوی ایثارگران

بهره مندی از زائرسرا

درخواست پاداش ورزشی

دریافت کد مددکاری

عضویت و انصراف عضویت در باشگاه و …

تمامی این خدمات در کنار طیف وسیعی از خدمات دیگر به صورت تماما اینترنتی در سامانه سما نفت sama.oipf.ir ارائه شده که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت آن و ورود به پنل شخصی خود از آن ها بهره مند گردند. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض بازنشستگان و بازماندگان در این سامانه عبارتند از:

عنوان نام کاربری رمز عبور
بازنشستگان شماره پرسنلی ۱۲۳۴۵۶
بازماندگان شماره ملی ۱۲۳۴۵۶

راهنمای ورود به سامانه سما نفت ۱۴۰۱ sama.oipf.ir

سامانه جامع فناوری و ارتباطات برای دسترسی سریع و آسان کارکنان شرکت نفت به فیش حقوقی خود به صورت آنلاین راه اندازی شده است.

برخی از خدمات مانند اعلام فوت و بازیابی رمز عبور در سامانه سما نفت sama.oipf.ir بدون نیاز به ورود بوده و کاربران می توانند از صفحه اصلی سایت نسبت به انجام این موارد اقدام کنند. از طرف دیگر، طیف گسترده ای از خدمات این سامانه با ورود به پنل شخصی برای اعضای آن فراهم می باش.

برای ورود لازم است که بعد از رفتن به سایت این سامانه، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و بدین صورت به پنل خود دسترسی پیدا نمایند.

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت از سامانه سما ۱۴۰۱

به منظور مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۱، لازم است که به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات خود مانند نام کاربری، مرز عبور و … به پنل شخصی خود وارد شده و پس از انتخاب تاریخ مورد نظر، فیش مربوطه را مشاهده نمایید.

نحوه بازیابی رمز عبور سامانه سما نفت ۱۴۰۱

در بازه های زمانی مختلف، ممکن است به هر دلیلی رمز عبور مربوط به خود در سامانه سما نفت sama.oipf.ir را فراموش کرده و یا به آن دسترسی نداشته باشید. در این شرایط نگران نباشید، زیرا در این سامانه امکان بازیابی رمز عبور وجود داشته و تنها کافی است بعد از ورود به سایت آن، بر روی گزینه بازیابی رمز عبور کلیک کرده و با وارد کردن نام کاربری و شماره همراه خود، رمز عبور جدیدی برای شما ارسال خواهد شد.

اعلام فوت در سامانه سما نفت ۱۴۰۱

اگر اعضای فعال در سامانه سما شرکت نفت، دچار فوت شدند، لازم است که متولیان وی هر چه سریعتر نسبت به اعلام فوت در سامانه سما نفت ۱۴۰۱ sama.oipf.ir اقدام نمایند. بدین منظور می توانند بعد از ورود، در صفحه اصلی سایت این سامانه بر روی گزینه اعلام فوت کلیک نموده و با وارد کردن مشخصات فوتی به علاوه اطلاعات مربوط به خود، فرآیند اعلام فوت وی را به انجام برسانند.

سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir

سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir با هدف ارائه خدمات غیر حضوری و آنلاین به بازنشستگان صنعت نفت روی کار آمده است. کلیه بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲ و قبل آن، در هر نقطه ای از کشور که باشند، می توانند با ورود به سایت سما کانون بازنشستگان صنعت نفت sama.oipf.ir از امکانات غیر حضوری قابل ارائه در این سایت استفاده نمایند.

ارائه خدمات به صورت غیر حضوری برای کلیه بازنشستگان در کشور ضروری است. سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir برای ارائه خدمات غیر حضوری به بازنشستگان صنعت نفت در کل کشور روی کار آمده است. کلیه بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و قبل از آن در کل کشور، می توانند با ورود به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir از خدمات مختلف این سامانه به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعات حضوری به مراکز مرتبط استفاده نمایند.

با توجه به اهمیت بسیار زیاد سایت سما کانون بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲ به نشانی اینترنتی oipf.ir، در اندیشه معاصر قصد داریم شما را با این نحوه ورود به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت، معرفی سامانه سما به نشانی sama.oipf.ir و همچنین امکانات سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت آشنا کنیم.

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نفت در سامانه سما

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان نفت در سامانه سما

ورود به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir

سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت سما ، سایتی برای ارائه خدمات الکترونیک به بازنشستگان صنعت نفت کل کشور می باشد. لذا تمامی بازنشستگان صنعت نفت سال ۱۴۰۲ و قبل از آن، می توانند با ورود به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت به نشانی الکترونیکی oipf.ir از خدمات مختلف این سامانه استفاده نمایند.

بنابراین، آشنایی با نحوه ورود به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲، برای تمامی بازنشستگان لازم است. برای ورود به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید. دقت داشته باشید که پس از ورود، می توانید از سامانه های مختلفی که زیر مجموعه سایت صندوق بازنشستگی صنعت نفت می باشند، استفاده کنید.

 

ابتدا فیلد جستجوی گوگل را در مرورگر های کروم و یا فایرفاکس تلفن همراه و یا لپ تاپ خود باز کنید و سپس، در قسمت جستجوی گوگل عبارت سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت را جستجو کنید. پس از مدت زمان کوتاهی، گوگل سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲ و یا همان صندوق بازنشستگی صنعت نفت را جستجو می کند.

برای ورود به سایت، کافی است که بر روی نام صندوق بازنشستگی صنعت نفت کلیک کنید.
پس از ورود به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت سما ۱۴۰۲، می توانید از امکانات مختلف این سایت استفاده نمایید. همچنین، می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه سامانه در منوی بالای سایت با نام کاربری و رمز عبور به سامانه های مختلف زیر نظر سایت صندوق بازنشستگی صنعت نفت وارد شوید.

معرفی سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲

با توجه به اینکه مراجعات حضوری برای بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲ و قبل از آن، برای انجام یک سری امور، سخت است، لزوم وجود سامانه ای برای ارائه خدمات غیر حضوری به بازنشستگان صنعت نفت احساس می شود. به همین خاطر، سامانه ای به نام سامانه صندوق بازنشستگی صنعت نفت روی کار آمده است تا بتواند نیاز بازنشستگان صنعت نفت را به مراجعات حضوری کاهش دهد.

سایت سما کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir با هدف ارائه خدمات به کلیه بازنشستگان صنعت نفت روی کار آمده است. تمامی بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲ و قبل از آن که حقوق خود را از این ارگان دریافت می نمایند، می توانند به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir وارد شوند و از خدمات مختلفی که در این سامانه به صورت غیر حضوری ارائه می شود، استفاده نمایند.
همچنین، تمامی اطلاعیه ها و اخبار مهم صندوق بازنشستگی صنعت نفت از طریق سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت به نشانی oipf.ir منتشر می شود. لذا تمامی بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲ می بایست که برای اطلاع از اخبار و اطلاعیه های مهم منتشر شده از سوی صندوق بازنشستگی صنعت نفت به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir مراجعه نمایند.

امکانات سایت سما کانون بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲

کلیه بازنشستگان صنعت نفت در تمامی نقاط کشور ایران، می توانند به سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت به نشانی oipf.ir وارد شوند و از امکانات سایت سما کانون بازنشستگان صنعت نفت ۱۴۰۲ استفاده نمایند. در صورتی که قصد استفاده از امکانات سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir را دارید، می توانید پس از ورود به سامانه و از طریق بخش های موجود در سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت، از امکانات مختلفی که در سایت قرار داده شده است، استفاده کنید. از جمله امکانات سایت oipf.ir که در سایت صندوق بازنشستگی صنعت نفت ۱۴۰۲ قابل ارائه می باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سامانه سما بازنشستگان صندوق نفت

سامانه سما بازنشستگان صندوق نفت

دسترسی به راهنماها و خدمات مختلف در سایت صندوق بازنشستگی صنعت نفت :

کلیه بازنشستگان صنعت نفت می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه خدمات از راهنمایی های کاربردی برای استفاده از اپلیکیشن سما صنعت نفت و سامانه آسان صنعت نفت، بهره مند شوند. همچنین، لیست مناطق و نمایندگی از بخش خدمات سایت قابل دریافت می باشد.

دسترسی به بخش درمان کانون بازنشستگان صنعت نفت :

کلیه افرادی که قصد استفاده از خدمات درمانی و اطلاع از تعرفه های درمانی را دارند، می توانند با ورود به بخش درمان در سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir، از مراکز طرف قرارداد و تعرفه های مشخص مراکز درمانی مطلع شوند.

دسترسی به سامانه های مختلف صنعت نفت :

همانطور که می دانید، سامانه های مختلفی برای ارائه خدمات به بازنشستگان صنعت نفت وجود دارند. یکی از مهم ترین این سامانه ها، سامانه سما صنعت نفت می باشد. شما می توانید برای دسترسی به سامانه سما صنعت نفت به بخش سامانه ها در سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت oipf.ir وارد شوید و با انتخاب سامانه سما و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به این سامانه وارد شوید. همچنین، امکان استفاده از سامانه های مختلف دیگری نیز از طریق این بخش فراهم شده است.

دریافت آموزش ها برای استفاده از سامانه های مختلف صنعت نفت :

سایت کانون بازنشستگان صنعت نفت این امکان را برای بازنشستگان فراهم کرده است که بتوانند با دسترسی به آموزش های مختلف و عمومی برای استفاده از سامانه هایی همچون سما و یا اپلیکیشن آسان صنعت نفت، از مزیت استفاده از سامانه های آنلاین و غیر حضوری صنعت نفت دور نمانند.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار