۰۲:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۳

فوق العاده ویژه دولت برای این افراد/ زمین رایگان خدمت مردم

فرماندار تنگستان گفت: در بحث جوانی جمعیت به خانواده‌های سه فرزندی در راستای تولید جهش مسکن زمین رایگان واگذار می‌شود.

فوق العاده ویژه دولت برای این افراد/ زمین رایگان خدمت مردم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،حمایت از خانواده و فرزندآوری امری بسیار اساسی است که توجه به آن امری ضروری است. خانواده به عنوان سلول اولیه جامعه، نقش بسیار مهمی در شکل‌دهی به فرد و جامعه دارد.

اهدای زمین رایگان دولتی به این افراد

حمایت از خانواده با ارتقاء روابط داخل خانواده، ارائه حمایت‌های مالی و روحی به اعضای خانواده و ارزش‌های فرهنگی و اخلاقی به کودکان، می‌تواند باعث تقویت نسل‌ها و افزایش سرمایه انسانی جامعه شود. فرزندآوری نیز به عنوان پایه‌ای از ارتباطات انسانی و توسعه جامعه، اهمیت بسیاری دارد.

حمایت از فرزندآوری با ایجاد شرایط مناسب برای رشد و پرورش فیزیکی و ذهنی کودکان، آموزش و پرورش موثر، و فراهم‌کردن فرصت‌های مختلف برای آنان، می‌تواند به توسعه سالم و پایدار نسل‌های آینده کمک کند.

احمد لطفی فرماندار تنگستان در نشست مجمع سلامت شهرستان تنگستان عنوان داشت: طی سی و یک ماه گذشته در دولت سیزدهم به خاطر اینکه راه‌های بزرگ راهی، جاده‌های مواصلاتی و راه روستایی در تنگستان زیاد است؛ به این بخش توجه خاصی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با مطالعه، بررسی و تفحصی که در حوزه کاری انجام شد در بخش راه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و در بعضی جاها در حال انجام است.

فرماندار تنگستان اضافه کرد: در شهرستان از روستای باشی تا روستای محمد عامری به عنوان نقطه حادثه خیز کشور است در این مدت با تلاش و پیگیری‌هایی که صورت گرفته هم در حوزه شورای ترافیک و هم پیگیری‌هایی که با شورای ترافیک استان انجام شده این نقطه حادثه خیز تنگستان که در یک مدت محدود بیش از ۶۰ تصادف فوتی و جری داشته در آینده نزدیک با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان این مسیر راه اصلاح خواهد شد

بهسازی و تعریض مسیر راه گورکات

وی ادامه داد: بزرگ راه دلوار به سمت دیر که از ۱۵ سال پیش شروع شده در سفر دوم رئیس جمهور به استان منابع مورد نیاز این پروژه تأمین و در حال حاضر این پروژه فعال و در آینده نزدیک ۱۸ کیلومتر از این بزرگ راه افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

لطفی افزود: بهسازی و تعریض مسیر راه گورکات به دلوار که طی ۲ سال گذشته انجام شده و ۲ کیلومتر از گورکات تا روستای لیلک مانده در آینده نزدیک بهسازی و تعریض آن آغاز خواهد شد

فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد: بزرگراه اهرم به برازجان که در حال حاضر فعال و منابع مورد نیاز آن نیز تأمین شده و فعالیت این پروژه در مسیر این راه آغاز خواهد شد.

ساماندهی دفع پسماند

وی بیان کرد: در مورد پسماند در تنگستان نیز یک منطقه برای دفع پسماند در منطقه منصوری جنوبی در نظر گرفته شده است که آنچه نیاز است از نظر بهداشت در این نقطه در نظر گرفته نشده بود و فقط یک حریم مشخص کرده بودند فرایندی که از دفع گرفته، تا تجزیه، تا بهره برداری از این پسماند در آن لحاظ نشده بود با همه این موارد در حال مدیریت و افزایش محدوده این پسماند هستیم.

لطفی اضافه کرد: با توجه به نقش مهم جمعیت جوان در ارتقای توانمندی‌های داخلی و بین المللی کشور، ضروری است با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از حرکت جمعیت به سمت پیری جلوگیری کرد.

فرماندار تنگستان بیان کرد: در بحث جوانی جمعیت به خانواده‌های سه فرزندی در راستای تولید جهش مسکن زمین ریگان واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: جوانی جمعیت را یکی از مسائل مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) دانست و گفت: دغدغه مندی و تأکیدات مکرر ایشان، مبتنی بر تحلیل و پیش بینی‌های عالمانه و علمی است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار