۱۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

فوری| گزینش معلمان در طول خدمت؛ از سال آینده/ ممنوعیت فعالیت معلمان غیررسمی + جزئیات جدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، آغاز گزینش معلمان در طول خدمت از سال آینده. تا کنون معلمان فقط در زمان استخدام و بدو خدمت علاوه بر انجام مصاحبه‌های عمومی، گزینش هم می‌شدند اما اکنون وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد تا معلمان را د...

فوری| گزینش معلمان در طول خدمت؛ از سال آینده/ ممنوعیت فعالیت معلمان غیررسمی + جزئیات جدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، آغاز گزینش معلمان در طول خدمت از سال آینده. تا کنون معلمان فقط در زمان استخدام و بدو خدمت علاوه بر انجام مصاحبه‌های عمومی، گزینش هم می‌شدند اما اکنون وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد تا معلمان را در بدو خدمت هم گزینش کند.

در این راستا، صادق ستاری فرد درباره استمرار گزینش فرهنگیان اظهار کرد: همچنان که در قانون رتبه‌بندی موضوع بررسی صلاحیت‌های عمومی، حرفه‌ای، تخصصی و تجربی در ضمن سنوات خدمت دنبال می‌شود، گزینش مستمر در طول خدمت هم به موجب مصوبه‌ای که قرار است در مجلس به انجام برسد، از سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که معلمان هرچند وقت یکبار قرار است که گزینش شوند، گفت: این گزینش مستمرا در طول خدمت است و وقتی استمراری است یعنی تناوبی نیست.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در واقع همچنان که گزینش در بدو خدمت معلمی صلاحیت‌های عمومی را مد نظر قرار می‌داد، از این به بعد هم این امکان را دارد که صلاحیت‌های عمومی را در طول خدمت هم دنبال کند.

سید حسین داود الموسوی مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش پیش از این درباره بررسی اطلاعات داوطلبان اشتغال به کار در آموزش و پرورش گفته بود: عملکرد افراد در موضوعات سیاسی، اعتقادی و اخلاقی در مرحله گزینش بررسی می‌شود.

وی افزود: با توجه به بررسی عملکرد افراد، اطلاعات عمومی آنها مورد نظر نیست، در این خصوص برخی کل کتاب احکام و رساله را حفظ می‌کنند اما در گزینش احکامی اگر پرسیده می‌شود، احکام مبتلابه فرد است، یعنی فرد می‌گوید من مسلمان هستم و در واجبات فرد هم احکام مبتلابه سوال می‌شود.

 

مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هدف از گزینش فقط بررسی عملکرد است و براساس قانون التزام به احکام اسلامی را بررسی می‌کنیم./ایرنا

ممنوعیت فعالیت معلمان غیررسمی

در جریان بررسی لایحه برنامه توسعه هفتم، مصوبه‌ای درباره معلمان غیررسمی به تصویب رسید.

رتبه بندی معلمان چه شد? / آخرین خبر از لایحه رتبه بندی معلمان / صدور احکام رتبه بندی معلمان ۱۴۰۱ / اخرین خبر رتبه بندی فرهنگیان ۱۴۰۱

ممنوعیت فعالیت معلمان غیررسمی

«جلال محمودزاده» نماینده مهاباد در مجلس گفت: طبق بند ج ماده ۸۸ این لایحه، هرگونه به‌کارگیری نیروی جدید از طریق خرید خدمت آموزشی، حق‌‎التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی به جز افرادی که در سنوات گذشته تحت هر عنوان شاغل در آموزش و پرورش بوده‌اند در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی ممنوع است.

وی گفت: در طول دو سال تلاش‌های بسیاری برای تبدیل وضعیت معلمانی صورت گرفت که در قالب طرح خرید خدمات، نهضت سوادآموزی، حق‌التدریس، آموزشیار و… در خدمت آموزش و پرورش بودند. نماینده مهاباد گفت: طرح‌هایی در این خصوص مطرح شد اما به دلیل مخالفت بدنه مجلس این طرح‌ها به نتیجه نرسید تا اینکه در برنامه توسعه هفتم چند طرح مطرح و در نهایت یکی از این طرح‌‎ها به تصویب رسید که امیدواریم در شورای نگهبان هم به تصویب نهایی برسد.

 

وی گفت: این بند درواقع امیدی است برای آنکه نیروهایی که در گذشته در قالب معلمان حق‌التدریس، خرید خدمات، نهضت و… در آموزش و پرورش خدمت کرده‌اند، جذب شوند و استفاده از این نیروها ممنوع و نیروهای آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب شوند./ایلنا

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار