۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹

فوری / در این روز یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان به حساب این مستمری بگیران واریز کنید

شماره جدید عیدی بازنشستگان اعلام شد. عیدی برای بازنشستگان احتمالاً از دیرباز بهمن ماه ذخیره می شود. جزئیات جدید تعطیلات بازنشستگان را با هم می خوانیم.

فوری / در این روز یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان به حساب این مستمری بگیران واریز کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سپرده جدید دولتی برای بازنشستگان اجتماعی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات کار برای ۲ هزار و ۲۱۰ نفر از این مجموعه پرداخت شده است.

فرگل صحاف روز یکشنبه در نشست هماهنگی با مدیران بانک های استانی خواستار همکاری بیشتر و بیشتر بانک های عامل در پرداخت وام اشتغال به متقاضیان کمک های اجتماعی شد و افزود: امسال این همکاری ها رشد و ارتقا یافته است.

وی همکاری مثبت بانک های عملیاتی با بهزیستی را منجر به نتایج مثبت ارزیابی عملکرد بانک ها دانست و اظهار داشت: عملکرد آذربایجان شرقی در زمینه وام اشتغال زایی امسال بیش از ۸۲ درصد است.

اجرای مسئولیت اجتماعی را یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در اجرای برنامه های توانمندسازی و اشتغال مددجویان اجتماعی دانست و بانک های ذیربط را موظف به پرداخت مابقی وام طبق بند ب تبصره ۱۸ کرد.

صحاف هدف از برگزاری جلسات مشترک با مدیران بانک های عملیاتی استان را تسریع و رفع موانع و مشکلات در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی قانون بودجه سال ۱۴۰۲ اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط و ماهیت وام دهی و – نظام‌سازی و تغییر در فرآیند، پرداخت کمک‌ها، اجرا و پیگیری برنامه‌های اشتغال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او پیش از این نیز به این موضوع اشاره کرده است یکی یکی از مهمترین و بزرگترین مشکلات خیریه تامین و پرداخت مستمری بیمه شدگان است، یادآور شد: در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد و تمام حقوق مردم به موقع پرداخت می شود.

وی اعلام کرد: هم اکنون ۹۳ درصد از کل مددجویان اجتماعی در آذربایجان شرقی مستمری می گیرند که بر اساس آمار ۷۳ هزار و ۹۸۶ نفر است.

وی تعداد کل مستمری بگیران اجتماعی آذربایجان شرقی را ۸۰ هزار و ۹۰۵ خانوار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۱۸۰ نوع خدمات توسط مددکاری اجتماعی در قالب ۵۵۷ مرکز با یک هزار و ۹۱۱ نیروی انسانی ارائه می شود.

تاریخ پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

هر ساله با نزدیک شدن به سال نو، مستمری بگیران و مستمری بگیران منتظر ودیعه عیدی خود هستند.

طبق آخرین اخبار روز عید ۱۴۰۲ مستمری بگیران و مستمری بگیران تامین اجتماعی زودتر دریافت می کنند اسفند سپرده می شود.

روز گذشته مجلس از افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خبر داد.

 

مبلغ مستمری مستمری بگیران بهزیستی و کمیته ترخیص به ازای هر نفر ۱۴۰۳

سال گذشته هر مددجو و کمیته مددکاری ۷۰۰ هزار تومان و در سال ۱۴۰۳ نزدیک به یک میلیون تومان دریافت می کنند.

مستمری مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و سازمان بهزیستی کشور در سال آینده ۳۰ درصد افزایش می یابد.

نمایندگان پس از بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ در بخش هزینه، بند ۳ الحاقی تبصره (۱۵) را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه مستمری مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ۳۰ ​​درصد افزایش می یابد.

ودیعه یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومانی مستمری بگیران و مددجویان اجتماعی و کمیته امداد

خبر منتشر شده حاکی از واریز ۷۶۴ هزار تومان برای هر متقاضی مددکاری اجتماعی و کمیته امداد در بهمن ماه است

از چند روز گذشته پرداخت حقوق مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بنابراین مستمری فرد تحت پوشش بهزیستی کشور ۷۶۴/۴۰۰ تومان، مبلغ مستمری خانوارهای ۲نفره: ۰.۰۹۰/۰ تومان، ۳ نفر: ۱.۵۲۵/۰۰۰ تومان، ۴ نفر: ۱.۹۶۵/۶۰۰ تومان، ۵ نفرات: ۲۴۰۲/۴۰۰ تومان با ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد بیشتر نسبت به مرداد ۱۴۰۲ یا ۵ ماهه اول سال جاری واریز شد.

میانگین حقوق در دو سال گذشته؛ پایه مستمری بگیران، مستمری بگیران!

نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه ۱۷ مرداد) بهمن شورای اسلامی ضمن رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان به قانون برنامه هفتم با الحاق دو تبصره به ماده الحاقی ۳۱ موافقت کرد.

بر این اساس، تعیین مستمری بازنشستگی برای کلیه بیمه شدگان صندوق های بازنشستگی (اعم از کشوری، لشکری، بیمه های اجتماعی و سایر صندوق های بازنشستگی موسسات، مؤسسات و بانک ها) بر اساس میانگین دو سال گذشته انجام می شود. خدمات، که منجر به مستمری دریافت شده توسط صندوق بازنشستگی، که انجام می شود استفاده از ضریب حقوق سالانه دارای کسر بازنشستگی است. در مورد بازنشستگی است.

نمایندگان در جلسه علنی صبح (یکشنبه، ۸ بهمن شورای اسلامی ضمن رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان به قانون برنامه هفتم با الحاق دو تبصره به ماده الحاقی ۳۱ موافقت کرد.

تبصره ۱ – در صورت مزایای بیشتر از ماده مذکور موارد زیر اعمال می شود:

– بازنشستگان، تابع قوانین خود.

– مستمری بگیران مشمول بند الحاقی ماده (۱۸) این قانون.

– جانبازان تابع قوانین و مقررات خود هستند.

تبصره ۲ – معافیت از پرداخت فرانشیز بیمه شدگان پس از سی سال خدمت مانع از درخواست مستمری کامل مبنی بر تحصیل دو سال آخر خدمت منتهی به بازنشستگی با ضریب تعیین شده در این ماده نمی باشد.

در ادامه نمایندگان به مواد الحاقی (۳۴) تا (۳۹) مصوب جهت استعلام نظر هیأت عالی نظارت در کمیسیون تلفیق در مورد قانون برنامه هفتم رسیدگی و گزارش آنها تقدیم صحن علنی شد.

برهمین اساس، با توجه به تذکرات متعدد به هیات دولت در خصوص تصویب این مواد الحاقی، عبدالرضا مصری، نایب رئیس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، اعلام کرد: این مواد به تلفیق ارسال می شود. کمیسیون برای بررسی بیشتر، تا آن جلسه عصر امروز به نتیجه برسد، فردا صبح به دادگاه می آید و به نتیجه می رسد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار