۱۳:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰

فوری؛ عیدی مددجویان بهزیستی امروز ۳۰ فروردین واریز می شود؟ | ماجرا چیست؟

عیدی مددجویان بهزیستی امروز ۳۰ فروردین واریز می شود؟

مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ابتدای هفته خبری مبنی بر واریز عیدی مددجویان بهزیستی همراه با یارانه ۳۰۰ هزار تومانی در برخی رسانه ها منتشر شد.

عیدی مددجویان بهزیستی امروز ۳۰ فروردین واریز می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این خبر شایعه بوده و خبری از واریزی عیدی مددجویان بهزیستی نیست. در واقع دولت بودجه ای برای عیدی مددجویان در نظر نگرفته است و دو سال متوالی می شود که مددجویان عیدی دریافت نمی کنند.

حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم پرداخت عیدی مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: در پیگیری که از مسئولان این ۲ نهاد درباره عدم پرداخت عیدی مددجویان داشتم این مسئولان عنوان کردند که قانونی برای پرداخت عیدی وجود ندارد و طبق روالی که از حدود ۱۰ سال پیش آغاز شده این کار انجام می‌شده و در سال‌های قبل هم برای تامین منابع جهت پرداخت عیدی از سایر ردیف‌ها، اقدام می‌شده است.

وی افزود: همچنین این مسئولان عنوان کردند که برای عیدی امسال این اقدام انجام نشده و چون قانونی در این زمینه وجود نداشته از سایر ردیف‌ها برای تامین بودجه جهت پرداخت عیدی به مددجویان استفاده نشده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: طی ۱۰ الی ۱۲ سال گذشته طبق روال این کار انجام می‌شده و بهتر بود که امسال هم عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد پرداخت می‌شد، چون بسیاری از خانواده‌ها در وضعیت اقتصادی فعلی به این پول نیاز داشته و برنامه ریزی‌هایی در این زمینه انجام داده بودند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

کیوان

۳۰ فروردین ۱۴۰۳


خدا جدید گفتم فروردین ماه 1403 معلولان ضایعه نخاعی تحت پوشش سازمان بهزیستی به حساب کارت بانک رفاه این عزیزان واریز گرديد مبلغ: 2/100/000 تومان 1403/01/27-19:23 من معلول شدیدهستم عضلانی پای عصبی صعیف هستم کمردرددارم واریز نشده وای وای کمک هزینه معیشت ماده 27معلولین حساب کارت رفاه واریز نشده 4820000.1403/01/26.14:54وای وای ....باسلام دعای خیر اینجانب کیوان شکوری ناشنوا هستم مدت5سال است بیماری نورباتی گرفتگی عضلانی دارم معلول شدید هستم نخاعی کمردرددارم خونه نیشتی هستم هیچ کاری نمی‌توانم انجام هم خونه نیشتی هستم وضع باباهم خوب نیست بامن کمک کند از مسئولین تقاضا دارم بامن کمک کنید تحصیلات بنده‌ لیسانس عمران است ولی هیچ اداریی مشقول به کارنیست از شما مسئولین محترم تقاضا ی کمک دارم امیدوارم که خداوند شما را سلامت نگدارد. تقاضا کننده کیوان مسکن نیستم کمک خواهش ..عید واریز نشده

نظرات بسته شده است