19:54 - 1403/04/03

فوری؛ جریمه نقدی سنگین برای استقلال و حامدی‌فر

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال احکامی عجیب را برای باشگاه استقلال و هافبک این تیم صادر کرد.

شاگرد نکونام، ستاره رویایی و محبوب ساپینتو شد / ستاره تهرانی اهل شوش چه غوغایی تو استقلال به پا کرد! + جزئیات

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در اقدامی عجیب کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه استقلال را به خاطر رفتار نامناسب تماشاگران در بازی بدون تماشاگر مقابل پیکان جریمه نقدی کرد.

همچنین امید حامدی‌فر هافبک این تیم نیز به دلیل بدرفتاری با مقام رسمی مسابقه، مشمول جریمه نقدی شده است. این احکام در حالی صادر شده که بازی استقلال و پیکان در هفته سی‌ام لیگ برتر بدون حضور تماشاگر برگزار شده بود.

بر اساس حکم کمیته انضباطی باشگاه استقلال به خاطر رفتار نامناسب تماشاگران منتسب به این تیم در بازی با پیکان مبلغ ۵۱ میلیون تومان جریمه نقدی شده است. همچنین امید حامدی‌فر نیز به واسطه بدرفتاری در برابر مقام رسمی مسابقه با جریمه ۴۰ میلیون تومانی روبه رو شده است.

نکته قابل توجه درباره جریمه نقدی باشگاه استقلال این است که بازی این تیم مقابل پیکان بدون تماشاگر برگزار شد، اما ناظران مسابقه در گزارش خود به بدرفتاری تماشاگران منتسب به استقلال اشاره کردند و کمیته انضباطی نیز بر این اساس جریمه نقدی خود را اعمال کرده است.

گفتنی است؛ جریمه نقدی استقلال و حامدی‌فر غیر قابل اجرا است و آبی‌ها می‌توانند با تشکیل پرونده در استیناف به این احکام اعتراض کنند.

واکنش باشگاه استقلال به این احکام

باشگاه استقلال اعلام کرده که به این احکام اعتراض خواهد کرد و پرونده را به کمیته استیناف خواهد برد.

حواشی داغ در لیگ برتر

جریمه نقدی باشگاه استقلال به دلیل رفتار تماشاگران در بازی بدون تماشاگر، بار دیگر حواشی را در لیگ برتر فوتبال ایران داغ کرده است. این موضوع واکنش‌های مختلفی را از سوی کارشناسان، اهالی رسانه و هواداران فوتبال به دنبال داشته است.

برخی از کارشناسان معتقدند که جریمه نقدی استقلال عادلانه نیست چرا که این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار شده بود.

از سوی دیگر برخی دیگر بر این باورند که باشگاه استقلال باید به خاطر رفتار هواداران خود پاسخگو باشد، حتی اگر بازی بدون تماشاگر برگزار شده باشد.

هنوز مشخص نیست که سرانجام این پرونده چه خواهد شد و آیا کمیته استیناف رای کمیته انضباطی را تایید خواهد کرد یا نه.

 

منبع:ورزش سه

مطالب مرتبط