۲۱:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹

اقتصادی

فرم ثبت نام وام فرزند آوری | ثبت نام وام فرزند آوری / سامانه ثبت نام وام فرزند آوری

جهت ثبت نام فوری وام فرزندآوری خود ابتدا فرم اولیه را تکمیل کنید چنانچه فرزند شما متولد ۱ فروردین ۱۴۰۰ به بعد می باشد و تا کنون برای او وام فرزنداوری دریافت نکرده اید می توانید از طریق فرم رو به رو اطلاعات را تکمیل کنید و پس از پرداخت هزینه و وارد کردن سایر مشخصات در صف ثبت نام وام فرزندآوری قرار بگیرید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری که توانسته خیلی از مردم به تشویق به بچه آوردن کند با شرایط ویژه ای که دارد بعضی از مشکلات اقتصادی مردم را حل کرده است. وام فرزند آوری همچون ازدواج برای دریافت آن باید وارد سایت مورد نظر خود بشوند و با وارد کردن اطلاعات خود اقدام به دریافت آن کنند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وام فرزند آوری اندیشه معاصر را تا انتها  دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

آن دسته از افرادی که قصد دریافت وام فرزند آوری ۱۴۰۳​ را دارند، همانند ثبت نام کنندگان وام مسکن فرزند سوم، می بایست که شرایط لازم را برای اخذ این وام قرض الحسنه فرزند، داشته باشند، در غیر این صورت، امکان استفاده از این وام، برای افراد، وجود نخواهد داشت. لذا، در ادامه، در خصوص شرایط دریافت وام فرزند آوری، توضیحات لازم آورده شده است.

وام فرزند آوری، نیاز به سپرده گذاری نخواهد داشت.

آغاز بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، پس از ۶ ماه از دریافت این وام می باشد.

افراد متقاضی واجد شرایط دریافت وام فرزند آوری، می توانند برای متولدین مورخ اول فروردین ماه سال هزار و چهارصد به بعد، و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند، برای ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند، اقدام نمایند.

لازم به ذکر است به هر فرزند، تنها یکبار تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به پدر تعلق خواهد گرفت. همچنین والدین می توانند نسبت به دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم مراحل و فرم ثبت نام در سامانه مربوطه را تکمیل نمایند.

همچنین، در صورتی که زمان بازپرداخت وام فرزند آوری، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا بیاید، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، طبق ضوابط دستورالعمل این تسهیلات، به کودک بعدی نیز، تعلق می گیرد.

براساس تبصره ۴ ماده ۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به افرادی تعلق خواهد گرفت که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲/۵ نباشد.

کارمزد وام فرزند آوری، بر حسب مصوبات شورای پول و اعتبار، حداکثر ۴ درصد، به صورت سالانه می باشد.

تسهیلات قرض ‌الحسنه فرزند، با گرفتن یک ضامن معتبر و سفته پرداخت می شود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، شرط دارا بودن کارت پایان خدمت، برای دریافت وام فرزندآوری، حذف گردیده و لذا، متقاضیان، بدون ارائه این کارت نیز می توانند برای دریافت وام اقدام نمایند.

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری به چه کسانی تعلق میگیرد؟

پدران نوزادان متولدشده تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ به بعد و حداکثر تا ۲ سال بعد از تاریخ تولد نوزاد می‌توانند در سامانه وام فرزند آوری ثبت نام کرده و درخواست خود را ارسال کنند.

پرداخت تسهیلات فرزندآوری به پدر، یک بار برای هر نوزاد متولد شده امکان‌پذیر است

تسهیلات تولد فرزند به پدرانی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگان پدر و یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.
وام فرزند از نوع وام بدون سپرده و کارمزد آن ۴ درصد است.
تسهیلات قرض‌الحسنه تولد فرزند با اخذ یک ضامن معتبر و سفته پرداخت می‌شود.
بعد از گذشت دوره تنفس شش ماهه، بازپرداخت اقساط وام شروع می‌شود.
برای شروع ثبت نام تسهیلات فرزندآوری و مشاهده وضعیت (یا پیگیری وام) درخواستی خود به سایت وام فرزندآوری ve.cbi.ir مراجعه کنید.

حتی افرادی که بدهی بانکی دارند و مشمول قانون حمایت از افزایش جمعیت هستند، می‌توانند این وام را دریافت کنند. (اما برای دریافت آن لازم است تا نیمی از بدهی خود را با بانک تسویه کرده باشید.) چنانچه چک برگشتی دارید، بعد از پرداخت اقساط آن می‌توانید وام فرزندآوری را دریافت کنید.

ثبت نام وام فرزند آوری

کلیه متقاضیان وام فرزند که واجد شرایط می‌باشند، ابتدا باید از طریق سامانه ve.cbi.ir ثبت نـام کرده و فرم مربوطه را تکمیل نمایند. در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام، کد رهگیری ده رقمی که کاملاً محرمانه بوده و مربوط به متقاضی است به شماره تلفن همراه ثبت شده در فرم ثبت نام از طریق پیامک برای ایشان ارسال می شود.

شرایط ثبت نام وام فرزندآوری ۱۴۰۳

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این وام به چه افرادی تعلق می گیرد؟ در ادامه به شرایط ثبت نام وام فرزندآوری می‌پردازیم.

این وام به داوطلبانی که فرزندشان متولد ۰۱/۰۱/۱۴۰۰ به بعد باشد، تا دو سال بعد از تولد فرزندشان تعلق می گیرد.
زمان شروع بازپرداخت وام فرزندآوری بعد از ۶ ماه از دریافت این وام می‌باشد.
تنها یک بار به پدر هر فرزند تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری تعلق می‌گیرد.
چنانچه نرخ باروری شهرستان زادگاه پدر یا فرزند بالای دو و نیم نباشد، وام فرزندآوری به شخص تعلق می‌گیرد.
کارمزد تسهیلات قرض الحسنه فرزند ۴ درصد در سال می‌باشد
داشتن یک ضامن معتبر جز مدارک لازم است.
اشخاص می‌توانند بدون داشتن کارت پایان خدمت برای اخذ وام اقدام کنند.
داوطلب باید تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام وام فرزندآوری ۱۴۰۳

متقاضی برای ثبت نام وام فرزندآوری باید مدارک فرزند اول، دوم و سوم را برای ثبت درخواست مورد نظر ارائه دهد. اشخاص واجد شرایط با مدارک زیر می‌توانند وام فرزندآوری را ثبت نام کنند.

کارت ملی و شناسنامه والدین با فتوکپی آنها
مدارک شناسایی نوزاد با فتوکپی تمام صفحات شناسنامه نوزاد
آدرس محل زندگی متقاضی
کد پستی محل زندگی متقاضی
سفته
کارت ملی و شناسنامه ضامن

شرایط مربوط به ضامن وام فرزندآوری

در حال حاضر افرادی که متقاضی دریافت وام فرزندآوری هستند، باید ضامن معتبری را نیز ارائه کنند. بسیاری سؤال دارند که ضامن معرفی شده چه شرایطی باید داشته باشد و تعداد آن چقدر است؟ بر اساس اطلاعیه‌های موجود، افراد متقاضی برای ثبت‌ نام وام فرزندآوری باید یک ضامن معتبر همراه با یک فقره سفته را به بانک‌های عامل ارائه کنند.

معرفی ضامن برای همه افراد الزامی است و ربطی به مبلغ وام ندارد. این مبلغ نیز برای این است که شما برای فرزند چندم در سامانه ثبت‌ نام وام فرزندآوری اقدام کرده‌اید و تا چه میزان تسهیلات دریافت می‌کنید. بنابراین در هنگام درخواست وام باید یک ضامن معتبر هم به بانک‌ها معرفی نمایید.

مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳

تورم در سال‌های اخیر موجب شده که شرایط زندگی برای افراد به خصوص خانواده‌ها سخت شود. خانواده‌ها برای تشکیل خانواده و فرزندآوری نیاز به منابع مالی دارند، تا بتوانند تامین مخارج فرزندان را تامین کنند. خانواده‌ها می‌توانند از وام‌های حمایتی ارائه شده توسط دولت استفاده کنند. یکی از این وام‌ها وام فرزندآوری می‌باشد. قبل از ثبت بهتر است مبلغ ثبت نام وام فرزندآوری را بدانید. میزان مبلغ وام تولد نوزاد ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

وام فرزندآوری برای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان می‌باشد.
مقدار وام تسهیلات فرزند برای فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان می‌باشد.
برای فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان می‌باشد.
برای دوقلوها نیز مبلغ این وام، به ازای ترتیب تولد هر فرزند پرداخت می‌شود.
اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم به بعد، پس از سال ۱۳۹۹ شود، می‌تواند از وام قرض الحسنه خرید، ساخت و ودیعه مسکن به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ سال بهره مند شود..

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط