۲۲:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷

اجتماعی

فردا هوا گیلان چگونه است ؟ | آیا فردا بارانی است؟

نیمه ابری. بیشینه 18سیلسیوس. وزش باد شمال شمال غربی از 10 تا 15 کیلومتر فی ساعت.

فردا هوا گیلان چگونه است ؟ | آیا فردا بارانی است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، هوا گیلان در ایام عید معمولا بارانی است و با توجه به سردی چند روزه که در سرتا سر کشور ورود پیدا کرده بود مسافران برای هوای شهر گیلان برای فردا کنجکاو شدند. برای با خبر شدن از هوای گیلان اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید تا جزئیات را مشاهده کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

آب و هوا چیست؟

آب و هوا یا اقلیم برآمد شرایط جوی یک محل طی بازه زمانی معین (معمولاً چند دهه) است. به عبارت دیگر رویدادهای پر بسامد جوی طی سالیان متمادی را اقلیم گویند؛ در جمع‌بندی و طبق تعریف ارائه شده به وسیلهٔ کاویانی و علیجانی (۱۳۷۹)، آب و هوا (اقلیم) را می‌توان «شرایط جوی غالب (دراز مدت) در یک محل» تعریف کرد.

آب و هوا

باد گرم تا چهارشنبه میهمان گیلانی‌ها است

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: تا صبح چهارشنبه فعالیت‌های جنوبی در منطقه مستقر و وضعیت جوی در گیلان پایدار است.

وی از افزایش وزش باد گرم و افزایش دما در استان گیلان خبر داد و افزود: به تدریج از روز چهارشنبه از میزان ناپایداری‌ها در استان کاسته می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت جوی در پایان هفته گفت: شرایط جوی برای گیلان در پایان هفته با بارش باران و در ارتفاعات برفی خواهد بود.

دادرس همچنین از کاهش ناپایداری هوای استان از روز جمعه خبر داد و بیان کرد: به تدریج از روز جمعه از میزان ناپایداری‌ها کاسته و جبهه هوای گرم در منطقه مستقر خواهد شد.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: فردا در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است و از اوایل شب در شرق اردبیل و گیلان افزایش ابر و بارش‌های پراکنده باران روی می‌دهد.

به گزارش مشرق، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش‌های پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

فردا در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است و از اوایل شب در شرق اردبیل و گیلان افزایش ابر و بارش‌های پراکنده باران روی می‌دهد.

همچنین بر اساس صدور هشدار سطح زرد افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۴ نات در مناطق فراساحلی و تا ۲۰ نات در مناطق ساحلی همچنین افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل از چهارشنبه تا پنجشنبه (۲۷ تا ۲۸ دی) پیش بینی می‌شود.

این شرایط جوی روز چهارشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و پنجشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و در دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره جوی خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، احتمال آسیب شناورهای سبک و تفریحی و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل مورد انتظار است.

از امروز سه‌شنبه تا جمعه (۲۶ تا ۲۹ دی) آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر همچنین از بعد از ظهر دوشنبه تا سه‌شنبه به‌ویژه در بخش‌های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید، هوای آفتابی و افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

همچنین ب اساس داده‌های هواشناسی، آسمان تهران امروز (۲۶ دی) کمی ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۲۷ دی) کمی ابری و به‌تدریج افزایش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار