• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022

اخبار ویژه

حقایق جالب که در مورد نوزادان نمی‌دانید! همایش بین المللی استانداردهای حرفه وکالت برگزار شد چرا بعضی‌ها هر چی می‌خورند چاق نمی‌شوند؟ آخرین خبر از رتبه بندی معلمان امروز چهارشنبه 4 خرداد 1401 / آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی /خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی فال ابجد 5 خرداد 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز پنج شنبه 5 خرداد 1401 حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر اضافه میشود؟ / اضافه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی واریز میشود؟(4 خرداد1401) حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۵۷.۴ درصد زیاد شد آخرین خبر از تصویب افزایش حقوق بازنشستگان ۱۴۰۱+ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۵۷.۴ درصد زیاد شد وعده جدید وزیر اقتصاد درباره افزایش حقوق بازنشستگان آخرین خبر از تصویب افزایش حقوق بازنشستگان ۱۴۰۱+ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۵۷.۴ درصد زیاد شد چه کسانی با افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مخالفند؟ فوت ۵ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته افزایش تقاضا برای سرپرستی نوزاد تازه پیدا شده در نازی‌آباد موانع افزایش حقوق بازنشستگان برداشته شد ! / تصمیم قطعی در جلسه فوق العاده چیست ؟! انتقاد نماینده مجلس نسبت به تاخیر در موضوع افزایش حقوق بازنشستگان رتبه بندی معلمان | نوروزی : توهین میرکاظمی با اجرای رتبه بندی به معلمان و فرهنگیان / پاسخ دولت برای تاخیر اجرای رتبه بندی معلمان /اجرای رتبه بندی از قول تا قانون (4 خرداد 1401) اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در آخرهفته/ احتمال یک‌طرفه‌شدن چالوس و هراز در عصر جمعه خبر خوش وزیر برای بازنشستگان تامین اجتماعی/ موافقت می‌کنیم خبر جدید افزایش حقوق بازنشستگان | تصمیم حساس دولت | بالاخره از چه زمانی واریز می شود؟ فال ابجد 4 خرداد 1401 + فال ابجد من / فال روزانه امروز چهارشنبه 4 خرداد 1401

فال حافظ امروز,

فال حافظ امروز 2بهمن ۱۴۰۰ / بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد

  • کد خبر : 1252517
  • 01 بهمن 1400 - 19:17
فال حافظ امروز 2بهمن ۱۴۰۰ / بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد
امروز دوم بهمن ماه مانند روال هر روز یکی از غزل های حافظ شیرازی را برایتان تعبیر و تفسیر می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، برای گرفتن فال حافظ و تعبیر و تفسیر آن باید علم و سواد کافی داشت. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم تا هر روز تعبیر یکی از غزل های حافظ شیرازی را برایتان بگذاریم. امروز یکم بهمن ماه به غزل شماره 120 حافظ می پردازیم. غزل شماره ۱۲۰ حافظ مانند بسیاری غزلیات با موسیقی کلام خواننده را مجذوب خود می‌کند. حافظ با استفاده از تشبیهات زیبا به توصیف چهره و زیبایی محبوب می‌پردازد. معشوق را به بت، صورت او را به گل، چهره‌اش را به بهار، لب یار را به خون ارغوان، رخسار او را به خورشید، چشم و مژگانش را به تیر و کمان و دهانش را به شکر تشبیه می‌کند.

   


  بیشتر بخوانید:

فال حافظ با تفسیر امروز سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰/ مطرب عشق عجب ساز و نوایی دارد + توصیه های امروز حافظ به شما

فال ابجد امروز۵ بهمن ۱۴۰۰+تفسیر دقیق فال ابجد روزانه

فال روزانه سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰


بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد

بهار عارضش خطی به خون ارغوان دارد

غبار خط بپوشانید خورشید رخش یا رب

بقای جاودانش ده که حسن جاودان دارد

چو عاشق می‌شدم گفتم که بردم گوهر مقصود

ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد

ز چشمت جان نشاید برد کز هر سو که می‌بینم

کمین از گوشه‌ای کرده‌ست و تیر اندر کمان دارد

چو دام طره افشاند ز گرد خاطر عشاق

به غماز صبا گوید که راز ما نهان دارد

بیفشان جرعه‌ای بر خاک و حال اهل دل بشنو

که از جمشید و کیخسرو فراوان داستان دارد

چو در رویت بخندد گل مشو در دامش ای بلبل

که بر گل اعتمادی نیست گر حسن جهان دارد

خدا را داد من بستان از او ای شحنه مجلس

که می با دیگری خورده‌ست و با من سر گران دارد

به فتراک ار همی‌بندی خدا را زود صیدم کن

که آفت‌هاست در تاخیر و طالب را زیان دارد

ز سروقد دلجویت مکن محروم چشمم را

بدین سرچشمه‌اش بنشان که خوش آبی روان دارد

ز خوف هجرم ایمن کن اگر امید آن داری

که از چشم بداندیشان خدایت در امان دارد

چه عذر بخت خود گویم که آن عیار شهرآشوب

به تلخی کشت حافظ را و شکر در دهان دارد

معنی و تفسیر فال حافظ امروز 2 بهمن 1400

معنی فال حافظ

١- دلبری زیبارو دارم که سایبانی از گیسو برگرد چهره و شکوفه ی رخسارش فرمانی برای ریختن خون شکوفه ارغوان دارد.

۲۔ سبزه ی خط، چهره تابان چون خورشیدش را پوشانید، خدایا به او زندگی جاوید بخش زیرا زیبایی دائمی دارد.

۲- آنگاه که عاشق می شدم با خود گفتم که گوهر وصال و مراد را بدست آوردم، نمی دانستم که دریای عشق چه خطرها و موج های خونریزی دارد.

۴- من نمی توانم از تیر نگاهت، جان بدر ببرم زیرا به هر سو که می نگرم، چشمت کمین کرده و تیر مژگان را در کمان ابرو گذاشته است.

۵- آنگاه که از دام گیسو، دل عاشقان خود را چون گرد و غبار بیفشاند. باد صبای سخن چین می گوید که راز ما را پنهان نگاه دار.

۶- جرعه ای از شرابت را بر خاک بریز و از او حال دل را که در خود مدفون کرده بپرس زیرا که داستان های زیادی از جمشید و کیخسرو دارد.

۷- ای بلبل، اگر گل به رویت بخندد و تبسمی کند، به دام فریبش میافت زیرا که بر وفای گل اعتمادی نیست اگر چه دنیایی زیبایی داشته باشد.

۸- ای بزرگتر محفل، بخاطر خدا داد مرا از او بستان زیرا که با کسی دیگر شراب نوشیده و با من سرسنگین است.

۹- اگر فتراک خود را (برای شکار) می بندی، بخاطر خدا زودتر مرا صید خود کن زیرا که در درنگ، آفات بسیار است و به خواهنده، زیان می رساند.

۱۰- از دیدن قامت چون سرو، دلپذیرت، چشمان مرا محروم مکن، بلکه آن را در کنار چشمه چشم من بکار زیرا که همیشه جویباری از آن روان است.

۱۱- از هراس دوری ات مرا نجات بخش اگر به این موضوع امید داری که خدا تو را از چشم بداندیشانت در امان نگاه دارد.

۱۲- چگونه می توانم از بخت خود شکایت کنم در حالی که آن راهزن آشوبگر. حافظ را با تلخکامی میکشت در حالی که دهان شیرینی داشت.


یک خبر خودرویی:

نتایج قرعه کشی سایپا امروز ۲ بهمن ۱۴۰۰/ اسامی برندگان سایپا با کد رهگیری و کد ملی+ زمان واریز وجه و تحویل خودرو


تفسیر اول فال حافظ

در دام عشقی اسیری و فکر می کنی به هیچ عنوان نمی توانی از آن بگذری. گرچه این کار در ابتدا به نظرت ساده و آسان می آمد ولی حالا مشکلات از هر طرف به تو روی کرده اند. به خاطر داشته باش که هر گل خندانی قابل اعتماد نیست. قبل از آنکه بیش از این اسیر او شوی او را امتحان کن و وفاداریش را بسنج. نیتی در دل داری. هرچه زودتر آن را عملی کن زیرا تأخیر در انجام این نیت برایت پشیمانی به بار خواهد آورد.

به بیان دیگر:

در دام عشق اسیر شده‌ای و یا بدون فکر و اندیشه وارد کاری شده‌ای. ظواهر تو را فریفته است. ابتدا همه‌چیز ساده و آسان بود اما تازه مشکلاتت بعد از این شروع خواهد شد. هر گل خندان قابل اعتماد نیست و قبل از وارد شدن در هر کار یا رابطه باید جوانب امر را سنجید. در مورد کاری که می‌خواهی انجام دهی با بزرگان مشورت کن تا به تو آسیبی نرسد. در مشورت با دیگران شک و تردید را وارد دلت مکن. با دقت و سرعت عمل مشغول شو و زمان را هدر مده.

 

تفسیر دوم فال حافظ

قصد انجام کاری را دارید، بهتر است با دیگران مشورت کرده تا بعدا پشیمان نشوید. ظاهربینی کار دست شما داده و مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

وقت را هدر ندهید و با عزم راسخ و استفاده از تجربه دیگران جلو بروید. برای رسیدن به مراد دل با تحمل رنج و سختی را داشته و با دقت و تلاش و سرعت عمل اقدام کنید.

فعلا برای ازدواج زود است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1252517
  • منبع : اندیشه معاصر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.

ساماندهی

logo-samandehi