۱۴:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴

علت واریز نشدن یارانه بهمن ماه ۱۴۰۲ چیست؟+ زمان پرداخت

بر اساس اعلام رسمی سازمان هدفمندی یارانه‌ها زمان و نحوه پرداخت یارانه‌ها تغییر کرده است.

علت واریز نشدن یارانه بهمن ماه ۱۴۰۲ چیست؟+ زمان پرداخت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرده که برای نظم‌بخشی هرچه بیشتر به پرداخت یارانه‌ها و مستمری‌های موضوع قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، از این ماه پرداخت‌های این سازمان براساس زمان‌بندی انجام خواهد شد.

بدین‌ترتیب مستمری کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور بیستم هرماه، یارانه نقدی و معیشتی خانوار دهک‌های یک تا سه بیست و پنجم هر ماه، یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوار‌های مشمول سی ام هر ماه و یارانه دارو و هزینه حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی سوخت، از ابتدای ماه انجام می‌شود. در حالی که پیش از این پرداخت یارانه برای همه مشمولان، بیستم هر ماه انجام می‌شد.

در این خصوص طیبه حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، بیان کرد: این کار برای نظم بخشیدن به پرداخت یارانه انجام شده است. با توجه به اینکه چهار زمان برای پرداخت یارانه اشخاص متفاوت وجود دارد، از این پس هر کدام را طبق زمان‌بندی مشخصی پرداخت می‌کنیم که مشکلی وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا چالشی در پرداخت یارانه وجود داشته که این تصمیم اخذ شده است؟ توضیح داد: پیش از این همه پرداختی یارانه‌ها همزمان انجام می‌شد و اکنون تصمیم بر این است که هر کدام در فواصل زمانی مربوط به خودش پرداخت شود که نظم و ترتیب لازم بهتر رعایت شود.

به گفته حسینی، از ماه جاری، پرداخت یارانه‌ها مطابق جدول زمان‌بندی صورت می‌گیرد.

به این ترتیب یارانه دهک‌های یک تا سه ۲۵ هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوار‌های مشمول سی ام واریز می‌شود.

گفتنی است؛ طرح «فجرانه» با یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومان از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن) تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت) اجرا می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

Sohiel

پاسخ دادن

۲۵ بهمن ۱۴۰۲


خدارو خوش نمیاد ما چندروزه شرمنده بچه هام شدم چون حتی یک دونه نان هم نداشتیم الان یک هفته میشه که چیزی نخوردیم خرید کالا برگ هم پول باید داشته باشیم توروخدا کمکی به امسال ما هم بکنید خدا هیچ کسو شرمنده بچه هاش نکنه ممنون مریم خشکفا

آخرین اخبار