علت عدم واریزی مستمری مددجویان بهزیستی مشخص شد+ جزئیات ۱ مهرماه ۱۴۰۲

علت عدم واریزی مستمری مددجویان بهزیستی مشخص شد+ جزئیات 1 مهرماه 1402 را در ادامه این خبر بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، علت عدم واریزی مستمری مددجویان بهزیستی مشخص شد+ جزئیات ۱ مهرماه ۱۴۰۲ را در ادامه این خبر بخوانید.

علت واریز نشدن مستمری بهزیستی شهریور ۱۴۰۲ چه بود؟

در حالی که قرار بود مستمری شهریور مددجویان سازمان بهزیستی با افزایش ۲۰ درصدی واریز شود، اما تاکون این امر محقق نشده است و این افراد را بلا تکلیف گذاشته است.

همزمان با تصویب افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجوبان بهزیستی، افراد دارای معلولیت منتظر بودند تا مستمری شهریور را دریافت کنند. اما تا کنون (یکم مهر) و با پیگیری‌ها، نه تنها افزایش مذکور لحاظ نشده است بلکه مستمری عادی معلولان شدید و خیلی شدید سازمان بهزیستی کشور واریز نشده است.

علیرضا عسگریان، معاون رفاهی و اقتصادی وزیر کار  در مورد عدم پرداخت این مستمری عنوان کرده بود: قرار بر این بود از شهریورماه مستمری خانواده‌های تحت پوشش نهاد‌های حمایتی ۲۰ درصد افزایش یابد، اما اگر به هر دلیلی این موضوع عملی نشد، مستمری مددجویان از مهرماه با افزایش ۲۰ درصدی واریز خواهد شد.

اینک باید منتظر ماند تا مستمری این مددجویان واریز شود تا معلوم گردد آیا ۴۰ درصد افزایش مستمری لحاظ گردید یا همچنان ۲۰ درصد افزایش ابتدای سال به مددجویان پرداخت می‌گردد.

جدول مستمری مددجویان بهزیستی جدید ۱۴۰۲ با افزایش ۲۰ درصد

با توجه به اعلام سازمان بهزیستی و افزایش ۲۰ درصدی مستمری‌ها در سال ۱۴۰۲ توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، مبالغ جدید مستمری‌های مددجویان بهزیستی اعلام شده است.

این مبالغ مبتنی بر افزایشی ۲۰ درصدی محاسبه شده و در بودجه سال ۱۴۰۲ با درخواست سازمان بهزیستی، سقف افزایش مستمری مددجویان به ۴۰ درصد تعیین شده است.

جدول مستمری بهزیستی جدید ۱۴۰۲ با افزایش ۲۰ درصد

تعداد افراد مبلغ مستمری نیمه اول ۱۴۰۲ مبلغ مستمری نیمه دوم ۱۴۰۲
۱نفره ۶۵۵,۲۰۰ تومان ۷۸۶,۲۴۰ تومان
۲نفره ۹۳۶,۰۰۰ تومان ۱,۱۲۳,۲۰۰ تومان
۳نفره ۱,۳۱۰,۴۰۰ تومان ۱,۵۷۲,۴۸۰ تومان
۴نفره ۱,۶۸۴,۸۰۰ تومان ۲,۰۲۱,۷۶۰ تومان
۵نفره ۲,۰۵۹,۲۰۰ تومان ۲,۴۷۱,۰۴۰ تومان

با افزایش ۲۰درصد به مستمری امسال یک خانواده ۱ نفره مبلغ ۷۸۶,۲۴۰ تومان دریافت می نماید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.