۱۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

علت تأخیر در پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد چیست؟ | افزایش مستمری مددجویان انجام نگرفت؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از صفحه اقتصاد،مستمری مددجویان هر ساله با پیشنهاد دولت و تصویب در مجلس شورای اسلامی افزایش می‌یابد. در سال جاری نیز مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به میزان ۴۰ درصد براساس مصوبه مجلس ش...

علت تأخیر در پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد چیست؟ | افزایش مستمری مددجویان انجام نگرفت؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از صفحه اقتصاد،مستمری مددجویان هر ساله با پیشنهاد دولت و تصویب در مجلس شورای اسلامی افزایش می‌یابد. در سال جاری نیز مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به میزان ۴۰ درصد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی افزایش یافت، اما تاکنون تنها ۲۰ درصد این افزایش اجرا و بقیه قرار شد تا از شهریور ماه جاری اعمال شود.

مجلس شورای اسلامی در زمان تصویب قانون بودجه سال جاری مصوب کرد که مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی به میزان ۴۰ درصد افزایش یابد. اما تاکنون همین نهاد‌ها تنها ۲۰ درصد افزایش حقوق مددجویان را پرداخت کرده و همچنان با این میزان افزایش در حال پرداخت حقوق آن‌ها هستند که نوعی تخلف از مصوبات قانونی به حساب می‌آید.

علت تاخیر در پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

مجلس در جریان تصویب قانون بودجه امسال مصوب کرد تا مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی افزایش ۴۰ درصدی داشته باشد اما این نهاد‌ها در سال جاری، تنها ۲۰ درصد حقوق مددجویان را افزایش داد و همچنان با این میزان افزایش در حال پرداخت حقوق آنها بودند که با اعلام مرتضوی وزیر کار، قرار شد تا از شهریورماه ۲۰ درصد مابقی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اعمال شود.

علیرضا وحید زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان درباره پرداختی مستمری به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، می‌گوید: تنگناها ومشکلات اقتصادی بر شانه‌های جامعه هدف بهزیستی، سنگینی مضاعفی دارد که برای این منظور، ترمیم حداقل مستمری دریافتی این عزیزان گام کوچکی برای کاهش این مشکلات می‌باشد.

براساس اطلاعات دریافتی، مستمری گروه‌های هدف در بیستم هر ماه واریز می شود، اما این در حالی است که میزان مبالغ سال گذشته با ۴۷ درصد افزایش یافت و قرار بود تا شهریور امسال هم با ۴۰ درصد افزایش اعمال شود.

اما تا این لحظه، اکثریت مستمری بگیران اعلام کرده اند که هنوز مبلغ مستمری را دریافت نکرده اند. البته تعدادی از  مستمری‌بگیران کمیته امداد امروز خبر از واریزی بدون افزایش ۲۰ درصدی و مطابق معمول داده اند.

در حال حاضر و بنا بر اعلام برخی منابع، مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد از امروز به صورت معمول در پرداخت برای این عزیزان واریز می‌گردد. اما دلیل اینکه چرا اقدامات پرداختی به مددجویان دیرتر از زمان‌های واریزی در ماه‌های گذشته صورت گرفت و برای دانستن علت اجرا نشدن ۲۰ درصدی مابه‌التفاوت مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، توضیحاتی از طرف برخی از منابع اعلام شد که در ادامه آمده است.

چرا افزایش ۲۰ درصدی مابه‌التفاوت مبلغ مستمری انجام نگرفت

در حال حاضر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر، جامعه تحت پوشش بهزیستی کشور هستند که از این تعداد یک و نیم میلیون نفر مستمری بگیر هستند و در بعد خانوار نیز هفت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تحت پوشش هستند که خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

بر همین اساس مبلغ مستمری یک نفره از ۶۵۵۲۰۰ تومان به ۷۸۶۲۴۰ تومان افزایش یافته و بالاترین مبلغ مستمری نیز برای خانوارهای ۵ نفره به بالاست که از ۲۰۵۹۲۰۰تومان به ۲۴۷۱۰۴۰ تومان افزایش یافته است.

براساس اخبار و پیگیری‌های انجام شده، مبالغ مستمری مددجویان بهزیستی کمیته امداد و بهزیستی مطابق روال هر ماه و با همان میزان ۲۰ درصدی فعلا به دلیل زمانبر بودن در حال واریز است.

دلیل این امر این است که؛ قرار بود افزایش ۲۰ درصدی از نیمه دوم سال ‍۱۴۰۲ یعنی در واریزی‌های مربوط به مهرماه انجام گیرد، اما با اعلام وزیر کار برای این افزایش در شهریورماه، کار پرداخت مستمری به مددجویان عزیز با مشکلاتی مواجه شد.

طبق شنیده‌ها قرار شد تا در این ماه با افزایش ۲۰ درصدی پس از اعلام وزیر کار، به صورت کامل ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته در شهریورماه ۱۴۰۲ اعمال گردد اما چون واریزی‌ها به تاخیر می‌افتد دو نهاد کمیته امداد و بهزیستی تصمیم گرفتند که واریزی این ماه را همچون روال قبل انجام دهند و درباره افزایش ۲۰ درصدی مابقی نیز در فرصت مقرر و «شاید» تا چند روز آینده این موضوع انجام گیرد.

گفته می‌شود؛ دلیل اینکه بسیاری از مددجویان عزیز در کارتابل‌ها و سامانه شفافیت خود این مبالغ را با افزایش ۴۰ درصدی مشاهده می‌کنند ولی واریزی به صورت روال قبل بوده است اعمال این تغییرات می‌باشد. البته این احتمال می‌رود که واریزی افزایش ۲۰ درصدی طبق اخبار اولیه در نیمه دوم سال اتفاق بیفتد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که مقامات مسئول برای رفع سوالات ایجاد شده و علت دیرکرد باید پاسخ‌های قانع‌کننده را برای مردم عزیز جامعه ارائه دهند تا شبهات برطرف شود و رسانه‌ها از منابعی که نمی‌خواهند نامشان فاش شود موضوع را پیگیری و درج نکنند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

22 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

الهه

۳۰ شهریور ۱۴۰۲


همش وعده و دروغ این ۶ ماه هم تمام میشه با این ۱۰۰ تومان هچی نمیشه خرید زیادی بزرگش نکنید

رضا

۳۰ شهریور ۱۴۰۲


چه کسی گفته مستمری بهزیستی را واریز کردن؟!!تا این لحظه هنوز واریز نشده چرا خبر کذب میدید به مردم

غزل

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


جالبه خون توی دل معلولین کردن الان هم قرارنیست افزایش روهم پرداخت کنن حالا که اینطورشدمشکلی نیست یکی دوروزدیگه هم صبرمیکنیم ولی مستمری باافزایش روباهم پرداخت کنید ماکه مسخره شمانیستم دیواری کوتاه ترازمعلول پیداکردیدکه هرکاری دلتون میخوادمیکنیدهربلایی بوده سرمااومده دیگه کافی نیست ازخدا بترسید که این همه ازطرف معلولین خانواده‌ای معلولین روزی هزاربارنفرین میشید

سعید

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


برا پدر من که همون مستمری قبلیشم واریز نشده چه برسه به افزایش‌!! چندین ماهم هست کارتابل شفافیت بهزیستی کلا نیست!!! ببینیم تاریخ و مبلغ واریزی ها چی نوشته شده!

فاطمه

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


امروز صبح ۳۱شهریور و همچنان منتظر هستم تا مستمری دخترم را واریز کنم اون درد میکش و منتظر برا دارو بگیرم و همچنین مواد خوراکی توی خونه تمام شده ن برنج ن روغن هیچی واسه خوردن جز نان گرجه خالی نداریم حالا خدا خودش میبینه صدقه نمیخواهیم حق خودمون بدین اینن همه سرصدا و اقتدار اقایون من ایرانی من مادر با فرزند محلولم چیزی واسه خوردن نداریم بهزیستی حتی حاضر نیس بخوبی جواب سوالهاممون بده خسته ام نمیتونم دیگه پدر بچهام قند داره خودش هر رورز نفرین میکنه ک چرا در ایران بدنیا امممدیم بخاطر دزدی حکوممت چوبشو ما بخوریم ترس از اون خدا ندارید از قبر و عذابش

فاطمه حسینی

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


سلام من معلولیت خیلی شدید دارم هنوز هیچ مستمری شهریور ماه برام واریز نشده از یه طرف دکتری دارم وار یه طرف هم قرض بدهکارم ونه اضافه مستمری خواهشن پیگیری کنید که این مستمری کی واریز میشود

فرشته

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


نخواستیم اضافه کنید رو این مبلغ ناچیز حساب کردیم پدرمون دراومد زیر بار قسط وقرض وبیماری کنرمون شکست ب کجا پناه ببریم میگن بهزیستی مکان امن واسه کمکه آخه جز حقوق کم چیزی ک نمی‌دید اینم سر وقت بدید هرچند پول نون ماهم نمیشه تو این سن بالا چکار کنیم ما زنان بی سرپرست

بی نام

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


مسخره بازی نیست دیگه اه

ایرانی بدبخت

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


امروز هم نریختند

ناشناس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲


چرا واریز نشده لطفا رسیدگی فرمایید

شاهرخ

۰۱ مهر ۱۴۰۲


سلام مستمری ما هنوز واریز نشده

[email protected]

۰۱ مهر ۱۴۰۲


سلام چرا مستمری شهریور برام واریز نشد چرا اینقدر اذیت میکنید یا دیر میدین یا اصلا واریز نمیکنید لطفا ما بدبختارو درک کنید خودتونو جای ما بزارید

رضا پرهیزکار

۰۱ مهر ۱۴۰۲


امروز یکم هست واریزی ماه پیش چرا انجام نشده

[email protected]

۰۱ مهر ۱۴۰۲


سلام چرا بهزیستی هنوز واریز نشده

علی

۰۱ مهر ۱۴۰۲


الان ساعت 14 روزشنبه اول مهرماه هست وهنوز برای من که خودم وپسرم معلولین شدید بهزیستی هستیم هیچ مبلغی واریزنشده است /

حسین

۰۱ مهر ۱۴۰۲


سلام یه پولی میدن که انگار دهن آدم عسل گزاشتین طرف داره با کشتی شمش طلا میبره ولی به ما که می رسه بوجه کم میارن به خدا توان کار کردن اگه داشتم هرگز دستم به سوی شما دراز نمی شد

علیرضا

۰۱ مهر ۱۴۰۲


دولت مردان بی کفایتی خودشان را نشان دادن واقعا جای تأسف داره که یه مستمری نا چیز رو نمیتونید پرداخت عادلانه داشته باشید کمتر اختلاس کنید تا بودجه واس این روزا باقی بمونه?

،،،، آ،م ،پ

۰۱ مهر ۱۴۰۲


درود، چرا اینقدر سخت گیری میکنید خیلی تحت پوشش نیستند و واقعا مسحق هستند اما گیر های تو کار هست که میگویند طرف یا بیمار و زندانی و طلاق و ،،،،، اینقدر شئونات اسلامی حرف می‌زنید کسی که مشکل داره از لحاظ مالی چرا تحت پوشش قرار نمیدهید، طرف آبرو داره صلاح نیست این‌قدر سخت بگیرید فقر بدترین مریضی است که باعث زندان وطلاق و انواع بیماری‌ می‌شود امیدوارم متوجه حرف حقیر شده باشید

ناشناس

۰۱ مهر ۱۴۰۲


سلام هنوز مستمری ما معلولین ستمدیده پرداخت نشد هیچ مسولی پاسخگونیست حتی ریس کل بهزیستی که ضعیف ترین مدیریت را دارند حاضر نیست جواب قانع کنند بدهد مستمری شهریور رفت برای مهرماه ولی امروز یکم است وخبری نیست اقای ریس کارورفاه دلیل این بی مسولیت وپرداخت نکردن مستمری وافزلیش ندادن چیست ایا اگر برای شما حقوق کامل نریزند حاصرید به زندگی ادامه بدید ؟؟؟؟؟؟؟

معلول بنده خدا

۰۱ مهر ۱۴۰۲


سلام دوستان و همدردان عزیز .همین الان ساعت 22و15دیقه برامن همون مبلغ ماههای قبل واریز شد .من ازبروجرد هستم .ولی هزینه های درمان و بریس بعد ۶ ماه هنوز واریز نشده .زجر کش میکنن آدم

M

۰۲ مهر ۱۴۰۲


واریزشد.ساعت ۲۱.۳۴.۱/۷/۱۴۰۲ ولی بدون یک ریال افزایش .

مهدی خداشناس

۰۳ مهر ۱۴۰۲


بنده معلول بهزیستی نخاعی که حق پرستاری با چهار نفر از اعضای خانواده خود که دومیلیون صد هزار تومان دریافت میکردم که برج ۵ حق پرستاری از طریق مرکز استان مشهد قطع کرده بودن که خدا فرشته ای به نام خانم رامبد رو سر راه هم قرار داد وایشون با هزار بدبختی توانست دوباره حق پرستاری بنده رو وصل کند بنده برج های قبل دومیلیون صد هزار تومان دریافت میکردم و۳۰۰ هزار تومان هم برای لوازم بهداشتی دریافت میکردم برج ۶ برای بنده که خانواده ۴ نفری یک میلیون ششصدهزار تومان واریز شد ۲۰درصد جدید که دریافت نکردم بماند ۵۰۰هزار تومان هم کمتر از قبل برام واریز شد برج ۴ که حق پرستاری رو برام قطع کردن اون برج هم که واریز نکردن این برج هم ۵۰۰هزار تومان هم کمتر ریختن خدا وکیلی الان باید چکار کنم دوبرج اجاره خانه عقب افتاده الان هم که اینجوری واریز شد موندم موندم فقط میتونم بگم که خدا پشت پناه خانم های مثل خانم رامبد کارمند بهزیستی باشه چون فقط اینها درد معلولین رو درک میکنن .

نظرات بسته شده است

آخرین اخبار