عشق چیست؟ +۵ گام برای رسیدن به عشق واقعی

زندگی مشترک نیازمند ایجاد تغییراتی در انسان هست کـه می‌توان با انجام آن ها بـه عشق حقیقی رسید آن هم در 5 مرحله کـه مرحله سوم از همه مهم تر هست. عشق همان چیزی هست کـه باعث میشود جهان بچرخد. عشق موضوع تعداد زیادی از اشعار، داستان ها و فیلم هایی هست کـه اشکتان را در می آورد. هیچ چیزی را در جهان نمیتوان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از پارس ناز،با عشق قیاس کرد و زمانی کـه عشق خودرا می‌یابید تصمیم می‌گیرید کـه برای همه وقت} درکنار هم بمانید و تنها مرگ قادر هست کـه شـما را از هم جدا کند. اگر تعریف عشق واقعا این باشد چرا اکثر ازدواج ها بـه جدایی ختم میشود؟ زیرا زوج ها وقتی سرخورده می شوند بـه ارتباط شان خاتمه می دهند در حالی‌کـه نمی دانند این هم بخشی از یک ارتباط و عشق حقیقی هست.

۵ مرحله عشق

عشق ۵ مرحله دارد کـه تمام ارتباط ها باید بدون استثنا این مراحل را تجربه کنند. آگاهی از مراحل شـما را از مشکلات و رنجش هـای آینده حفظ خواهد کرد و این امید رابه شـما میدهد کـه موقعیتی کـه در آن هستید گذراست. اگر باهم با مشکلات و سختی ها مواجه شوید و بـه زندگی ادامه بدهید زندگی شیرین تر میشود. دراین صورت بـه هم نزدیک تر میشوید و عشق ادامه خواهد یافت.

مرحله اول: شور و عشق و اشتیاق
مرد رویاهای تان را پیدا کرده‌اید. او بسیار دوست داشتنی و مهربان هست. تمام فکر و ذهن تان رابه خود مشغول کرده و با تک تک پیام هایی کـه از او دریافت میکنید قلب تان تندتر می‌زند و خیلی زود عاشق می شوید.دراین مرحله از عشق هورمون هـای بدن نقش غالب تری دارند. مدام بـه دلشوره می افتید، سرتان را همه ی وقت بالا می گیرد

و حتی اکثر از روزهای دیگر در زندگی لبخند بـه لب دارید. عاشق شدن باعث میشود بدرخشید و پر از شور و عشق و اشتیاق باشید. مرحله اول عشق طبق معمول مرحله هورمون ها نامیده میشود. مرحله ای کـه برای همه ی لذت بخش ترین مرحله زندگی هست.

مرحله دوم: جدی شدن ارتباط
وارد مرحله دوم می شوید. ازدواج میکنید، بـه ماه عسل میروید و دست در دست هم زیر یک سقف می روید. ثمره این عشق وارد زندگی میشود و بچه دار میشوید و نگرانی هایی رابا خود بـه همراه می آورد. صورتحساب ها، اجاره ها، هزینه پرستار بچه، مهد کودک و خیلی چیزهای دیگر. دیگر آن لحظات شیرین بـه پایان می رسد و وارد محدوده جدی تری از زندگی می شوید.

مرحله سوم: چـه بلایی بر سر زندگی ام آمده؟
بنظر می رسد زندگی تمام وقتتان را گرفته و دست و پای تان را بسته هست. دوستان تان را میبینید کـه بـه سفر میروند و دور هم جمع میشوند اما شـما صبح تا شب در منزل حبس شده و کارهای منزل را انجام میدهید. لباس میشورید، غذا درست می کنید و هیچکس هم قدردان زحماتتان نیست. احساس میکنید

همسرتان از شـما سواستفاده کرده هست. دیگر خبری ازآن عشق و محبت هایش نیست و آخرین باری کـه دستتان را گرفت زمانی بود کـه می‌خواست کثیف کاری هـای بچه را نشانتان بدهد. در مرحله سوم عشق احساس می کنید علاقتان را نسبت بـه هم از دست داده اید.چـه اتفاقی افتاده، آیا دیگر عاشق هم نیستید؟ اکثر زوج ها دراین مرحله از هم رنجش میگیرند و بـه این فکر می کنند کـه چرا زندگی مجردی را فدای این زندگی کرده اند.

در اینجاست کـه همه ی چیز بـه هم می ریزد. بحث و درگیری ها شدت میگیرد، مسائل مالی و مشکلات بچه بزرگ ترین چالش هـای زندگی میشود. فقط می خواهید خودتان را آسان کرده و بـه همه چیز خاتمه دهید. اکثر زوج ها تنها بـه یک راه حل می‌رسند و آن هم خاتمه دادن بـه ارتباط هست.

مرحله چهارم: کنار گذاشتن خودخواهی و خود برتربینی
بـه گزارش پارس ناز اگر بتوانید این مرحله سخت سوم رابه خوبی بگذرانید بـه پاداش هایی می رسید. دراین مرحله هردو از نردبان خودخواهی کـه بالا رفته بودید پایین می آیید و دیگر احساس خدا بودن نمی‌کنید بلکه بـه انسان هـای حقیقی تبدیل میشوید. دیگر واقعیت ها را می بینید و درک میکنید کـه همسرتان هم مانند شـما رویاها و مشکلاتی دارد.

مرحله سوم عشق بشما این امکان را می دهد کـه نا امیدی ها را در ارتباط تان مشاهده نمایید و مرحله چهارم اجازه میدهد آن ها را بپذیرید و روی آن ها کار کنید.شـما و همسرتان بـه عنوان یک گروه با زندگی مواجه میشوید و با مشکلات زندگی می جنگید. در این جا بـه مرحله عشق حقیقی میرسید. عشق حقیقی بر پایه درک متقابل و پذیرش هم دیگر هست نه بر پایه روابط رمانتیک و حضور یک بچه.

مرحله پنجم: همکاری باهم بـه عنوان یک گروه
اکنون کـه اضافه بر نقاط قوت، نقاط ضعف و خطاهای هم دیگر را پذیرفته اید میتوانید نیروها رابا هم جمعکرده و برترین زندگی را برای هم بسازید.بـه کدامیک از موضوعات اجتماعی هردو علاقمند هستید؟ اگر بـه هنر علاقه دارید باهم دریک کلاس هنری شرکت کنید. سرگرمی هـای جداگانه خودتان را حفظ کنید ودر کنارش بـه دنبال علایق مشترک بگردید و باهم روی انها کار کنید.

زمانی کـه خودتان رابه این ۵ مرحله عشق مجهز کرده باشید می توانید تمام سختی ها و مشکلات زندگی را بگذرانید. عشق زیباست اما نمی تواند تمام مشکلات را رفع کند. هیچ چیز با ارزشی آسان بـه دست نمی آید. بـه زندگی ادامه دهید عشق تحمل مشکلات را در شـما ایجاد میکند. برای دیدن این کامل خبر کلیک کنید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.