۱۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴

عجیب‌ ترین تیم لیگ اینجاست ؛ هم بهترین، هم بدترین!

سپاهان رکوردهای عجیبی در این فصل داشته؛ تیم مورایس هم با صدرنشین‌ها رقابت دارد هم با قعرنشین‌ها.

بازیهای باقی مانده استقلال و پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حکایت سپاهان و عملکرد پر از فراز و نشیبش در این فصل حکایت عجیبی است. در فصل جاری هیچ تیمی در لیگ برتر ایران نتوانسته در ۵بازی متوالی به پیروزی برسد اما سپاهانی‌ها ۲بار در ۲مقطع این کار را انجام داده‌اند. اما در نقطه مقابل، سپاهان در حال حاضر ۴بازی متوالی‌اش را در لیگ باخته و این رکوردی است که فقط استقلال خوزستان و مس رفسنجان رکوردی بدتر از آن داشته‌اند. یعنی تیم مورایس در طول یک فصل هم بهترین رکوردها را به جا گذاشته و هم با بدترین رکوردها رقابت کرده که اتفاق عجیبی برای یک تیم لیگ برتری است. سپاهان علاوه بر ۴باخت پی‌درپی در لیگ برتر ۲باخت آسیایی هم مقابل الهلال داشته تا در مجموع هر ۶بازی اخیرش را در تمامی رقابت‌ها باخته باشد. با این عملکرد و با شرایط روحی روانی که از این تیم در مصاف آخرش مقابل استقلال دیده شد، حالا خیلی‌ها از بازگشت سپاهان به کورس قهرمانی و مدعی شدن دوباره زردپوشان ناامید شده‌اند. این در حالی است که سپاهان هنوز و همچنان رکورد بیشترین گل زده و بهترین خط حمله را با اختلاف در اختیار دارد و بیش از هر چیزی چوب ضعف‌هایش در خط دفاعی را خورده است.

سپاهان با ۳۳گل زده، از نزدیک‌ترین رقیبش در این زمینه ۷گل بیشتر زده است. اما همین تیم با ۱۶گل خورده فقط ۴بار موفق به کلین‌شیت شده که در این زمینه ۱۲تیم بهتر از سپاهان عمل کرده‌اند و فقط ۳تیم آخر جدول یعنی نساجی، صنعت‌نفت و استقلال خوزستان آمارشان بدتر از سپاهانی‌ها است! تیم مورایس هر بار گل اول بازی را زده (۹بازی) پیروز شده و هرگز کام‌بک نخورده است. اما وای به روزهایی که این تیم گل اول را دریافت می‌کند. در ۷مسابقه‌ای که سپاهان گل اول را دریافت کرده فقط ۲بار توانسته از شکست فرار کند. یک برد، یک مساوی و ۵باخت، حاصل این ۷بازی برای سپاهانی‌ها بوده است.

سپاهانی‌ها به‌طور میانگین در هر بازی ۱۲.۶ شوت زده‌اند و از این لحاظ به همراه تراکتور و شمس‌آذر جزو ۳تیم برتر لیگ هستند. در زمینه شوت‌های داخل چارچوب، سپاهان حتی تراکتور و شمس‌آذر را هم جا گذاشته و قاطعانه صاحب بهترین آمار (۴.۶ شوت در هر بازی) است. اما فرصت شوتی که سپاهان به حریفانش می‌دهد نسبتا زیاد است و اصفهانی‌ها در این بخش جایی میان ۶تیم برتر لیگ ندارند. یک آمار جالب دیگر؛ در زمینه پیروزی در نبردهای تن‌به‌تن، سپاهان یکی از دو تیم آخر جدول است. یک آمار عجیب برای شاگردان مورایس که رقم خوردن آن قطعا تصادفی نبوده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : منیبان

مطالب مرتبط