08:45 - 1403/03/06

عجیب ترین اظهارات درباره پرسپولیس خبرساز شد!/ پرسپولیس کرسپو را اخراج کرد تا قهرمان آسیا شود!

کرسپو در دیدار مقابل پرسپولیس که پایان او را در تیم الدخیل رقم زد شکست خورده بود.

عجیب ترین اظهارات درباره پرسپولیس خبرساز شد!/ پرسپولیس کرسپو را اخراج کرد تا قهرمان آسیا شود!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، هرنان کرسپو مهاجم سابق لاتزیو، میلان پارما و چلسی که در اواخر دهه ۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰، به عنوان جانشین گابریل عمر باتیستوتا مهاجم اصلی تیم ملی آرژانتین محسوب می‌شد، حالا در دل خاورمیانه یک شب بسیار یادماندنی را جشن گرفت.

او به عنوان سرمربی سائوپائولو برزیل و الدحیل قطر، در دورانی که کت و شلوار سرمربیگری به تن کرده، افتخارات ارزشمندی را به دست آورده و حتی در لیگ قطر موفق شد به روند قهرمانی‌های متوالی السد پایان دهد اما قهرمانی به عنوان چهره اصلی یک قاره، افتخاری بود که تا به حال نتوانسته بود به آن دست یابد.

در واقع فصل فوتبال آسیا به نیمه هم نرسیده بود که سران باشگاه قطری، با چشم پوشی بر روی دو گانه داخلی کرسپو، پس از شکست تیمشان در مقابل پرسپولیس یحیی گل محمدی با نتیجه یک بر صفر برگه اخراج او را امضا کردند و این مرد آرژانتینی که جایگاه خود را در اختیار کریستف گالتیه می‌دید، با پیشنهاد العین امارات روبرو شد.

بر خلاف قطری‌ها که بسیار عجول بودند، اماراتی‌ها های رغم اینکه تیمشان با حضور او در کاپ های داخلی حذف شده بود، به کرسپو اعتماد کامل داشتند و حاصل این اعتماد اکنون دومین قهرمانی بنفش‌ها در تاریخ قاره کهن است.

او همیشه در دوران زندگی‌اش، علی رغم اینکه افتخارات و جام های زیادی را نزدیک لمس کرده، نامش همیشه زیر سایه باتیستوتا بود اما با این قهرمانی می‌توان او را در حرفه مربیگری، بهتر از هموطن ارژانتینی‌اش بدانیم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ورزش سه

مطالب مرتبط