۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۸

طرح «اصلاح نظام جامع برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی» در راه مجلس/ تکالیف جدید برای سازمان برنامه و بودجه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،محسن زنگنه  از تهیه طرحی با عنوان «اصلاح نظام جامع برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی» در مجلس خبر داد. رئیس «کمیته اصلاح ساختار بودجه» کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که ما در کشور ...

طرح «اصلاح نظام جامع برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی» در راه مجلس/ تکالیف جدید برای سازمان برنامه و بودجه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،محسن زنگنه  از تهیه طرحی با عنوان «اصلاح نظام جامع برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی» در مجلس خبر داد.

رئیس «کمیته اصلاح ساختار بودجه» کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که ما در کشور داریم معطوف به نظام برنامه‌ریزی است. متاسفانه قانون برنامه و بودجه ما برای دهه چهل است و از آن زمان به بعد تغییر نکرده است.

وی با بیان اینکه این طرح، طرح بسیار مهمی است و طی روزهای آینده در مجلس اعلام وصول خواهد شد، تاکید کرد: براساس این طرح، تکالیفی برای سازمان برنامه و بودجه کشور تعریف شده است.

زنگنه اظهارداشت: بررسی این طرح هفته آینده در کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات آغاز خواهد شد.

رئیس «کمیته اصلاح ساختار بودجه» کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تاکید کرد: هدف این طرح اصلاح نظام برنامه‌ریزی در کشور است. ما در این طرح بودجه کشور را یک قسمتی از برنامه‌های کشور دانسته‌ایم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در این طرح ما برنامه‌های کشور را به سه قسمت تقسیم کرده‌ایم. یک برنامه‌های کلان – برنامه چشم انداز بیست ساله -، دوم، برنامه راهبردی  و سوم، برنامه بودجه. لذا ما این موارد را در سه سطح در طرح مذکور گنجانده‌ایم  که انشالله در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار