23:16 - 1403/03/31

لاغری

طب سوزنی برای لاغری | با طب سوزنی شکم و پهلو خود را لاغر کنید

چگونه میتوانیم با طب سوزنی چربی های خود را آب کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، طب سوزنی یکی از علوم پزشکی میباشد که برای خیلی از مریضی ها پاسخگو میباشد و نتیجه خوشایندی از آن گرفته شده است. طب سوزنی برای لاغری هم حرفی برای گفتن دارد و خیلی از افراد را تشویق کرده است تا برای خوش استایل شدن به این بخش پزشکی اعتماد کنند و آن را اجرا کنند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره طب سوزنی اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

کاربرد طب سوزنی

بیشترین کاربرد طب سوزنی برای رهایی از دردهای مربوط به بسیاری از بیماری‌ها و شرایط پزشکی است. بیماری‌هایی که درد آن‌ها توسط طب سوزنی کاهش پیدا می‌کند، شامل موارد زیر است:

لاغری

حالت تهوع و استفراغ پس از جراحی ویا مربوط به شیمی درمانی
درد دندانی
سردردها که شامل سردردهای تنشی و میگرن‌ها هستند.
درد انقباضات رحمی
درد کمر
درد گردن
استئوآرتریت
گرفتگی‌های قاعدگی
بیماری‌های دستگاه تنفسی همچون التهاب غشای مخاطی آلرژیک

طب سوزنی

طب سوزنی

لاغری با طب سوزنی

تحقیقات نشان می دهد که تحریک برخی نقاط خاص تلایش برای درمان چی ، در گوش بیرونی به توازن و تعادل هورمون هایی که در کاهش ولع برای خوردن و اشتها نقش دارند کمک می کند.  می تواند دو هورمون موثر در کاهش وزن را تحت تاثیر قرار دهد :

هورمون گرلین ( Ghrelin ) : اشتها و تحریک غذا خوردن را کنترل می کند.
لپتین : ذخیره چربی و متابولیسم را تنظیم می نماید.

با تحریک این دو هورمون ، طب سوزنی می تواند حرص و ولع و اشتهای شما را کاهش داده ، گوارش را بهبود بخشیده و متابولیسم را تقویت نماید.

تحقیقات چه چیزی را نشان می دهد ؟

تحقیقات نشان می دهد که طب سوزنی در کاهش وزن ، تاثیر مثبت بر جای می گذارد. در یک مطالعه ، تاثیر طب سوزنی گوش با طب سوزنی بدن در زنان چاق مورد مقایسه قرار گرفت و معلوم شد زنانی که طب سوزنی گوش را دریافت کرده اند در مقایسه با زنانی که طب سوزنی در آن ها در سایر بخش های بدنشان انجام شده است ، ۵ الی ۸ کیلو کاهش وزن بیشتری داشته اند. مطالعه دیگر در زمینه لاغری با طب سوزنی شواهدی را در خصوص زنان چاق بین ۲۰ تا ۳۰ ساله ای که هر هفته ۶ درمان طب سوزنی گوش را دریافت کرده و کاهش قابل ملاحظه ای در ناحیه کمر خود را تجربه کرده اند به دست داد.

بسیاری افراد در اثر تحت استرس بودن افزایش وزن پیدا می کنند. تحقیقات نشان داده است که سوزن های طب سوزنی آزاد شدن اندورفین که هورمون طبیعی شادی و حس خوب است را در بدن تحریک می نمایند. این باعث ایجاد حس آرامش و تاثیرات آرامبخش می شود که با احساس نیاز به خوردن در زمان بالا بودن استرس ناشی از فشار، خستگی و اضطراب ، در تناقض است. زمانیکه سوزن درمانی نزد بهترین دکتر طب سوزنی تهران انجام شود و با تغییرات سبک زندگی ؛ از قبیل ورزش منظم و خوردن یک رژیم غذایی متعادل ترکیب می شود ، می تواند تاثیرات چشمگیری را در کاهش وزن بر جای گذارد./دکتر عمانیان

روش کار در لاغری شکم و پهلو با طب سوزنی

در این روش سوزن‌های بسیار نازکی به نام نیدل در نقاط خاصی از بدن که عموما محل عبور انرژی‌های خاص بدن هستند، فرو داده می‌شوند. این سوزن‌ها روی گره‌های عصبی موجود در محل وارد شده تاثیر گذاشته و بنا به عصبی که درگیر و فعال می کنند، یک سری واکنش‌های شیمیایی خاص را در بدن ایجاد می‌کنند.

این تحریکات به نوبه خود باعث بروز فعالیت‌های متابولیکی خاصی مانند ترشح هورمون‌های ارمش دهنده برای کاهش فشار عصبی ،استرس و در نتیجه جلوگیری از پرخوری های عصبی و بالا بردن متابولیسم‌های سلولی برای افزایش میزان سوخت و ساز در بدن و در نتیجه تحریک چربی سوزی می‌شوند.

روش دیگری که باعث لاغری شکم و پهلو با طب سوزنی در بدن می‌شود، از طریق تاثیری است که بر معده و دستگاه گوارش می‌گذارد، بدین ترتیب که این سوزن‌ها اعصاب مرتبط با دستگاه گوارش را تحریک کرده و به کاهش کلی اشتها در بدن منجر می‌شوند. این امر در طولانی مدت، نه تنها باعث چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو‌ها، بلکه باعث کاهش وزن کلی در بدن می‌شود

برای لاغری شکم و پهلو با این روش و دستیابی به کاهش وزن کلی و از دست دادن چربی‌های ،از ۶ نقطه در بدن استفاده می‌شود. این نقاط به ترتیب زیر هستند:
نقطه تحریک کننده گردش خون

نقطه رفع کننده ورم‌های ناحیه شکمی

نقاط اطراف گوش

نقطه زیر زانو

نقطه آرنج برای کاهش چربی‌های شکمی

نقطه مچ پا/دکتر پیر مرادی

آیا لاغری با طب سوزنی، بدون عوارض است؟

عموماًاین  یک روش امن و کم‌خطر برای لاغر شدن است، اما همانند هر روش درمانی دیگری ممکن است در برخی افراد عوارض یا عواقب جانبی به وجود آورد. در زیر چند عارضه احتمالی  را نوشته ایم:

درد و خونریزی: ممکن است در نقاطی که سوزن‌ها را وارد پوست می‌کنند، کمی احساس درد یا خونریزی رخ دهد. با استفاده از سوزن‌های تمیز و بهداشتی و با توجه به تجربه متخصص، احتمال وقوع این عارضه به حداقل می‌رسد.
عفونت: اگر سوزن‌ها در شرایط بهداشتی مناسب استفاده نشوند، احتمال عفونت زیاد است. استفاده از سوزن‌های یکبار مصرف و تمیز و همچنین اطمینان از عدم وجود عفونت یا کثیفی پوست در مناطقی که سوزن‌ها در آن وارد می‌شوند، این خطر را کاهش می‌دهد.
نقص عملکرد عضلانی: در برخی موارد استفاده از سوزن‌ها در نقاط خاص می‌تواند به نقص عملکرد عضلات یا اعصاب منجر شود. این امر بیشتر در صورت استفاده نادرست از سوزن‌ها یا اجرای آن توسط شخصی که تجربه کافی ندارد، ممکن است اتفاق بیفتد.
نفخ: در برخی افراد،  می‌تواند منجر به افزایش نفخ و دچار شدن به مشکلات گوارشی شود.

با توجه به عوارض احتمالی آن بهتر است حتماً قبل از انجام آن، با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید و همه مسائل بهداشتی و تاریخچه پزشکی خود را با او در میان بگذارید تا بتوانید درمان مناسب و بدون عوارض را برای خود انتخاب کنید./لیمومی

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط