صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌شان از اوراق قرضه چین را کاهش دادند

سرمایه‌گذاران بین‌المللی پس از ۲ سال متوالی خرید اوراق قرضه چین در ماه مارس دارایی خود از اوراق قرضه این کشور را ۲.۵ میلیارد دلار کاهش دادند. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سوز چاینا مورنینگ پست، سرمایه‌گذاران بین‌المللی پس از ۲ سال متوالی خرید اوراق قرضه چین در ماه مارس دارایی خود از […]

صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌شان از اوراق قرضه چین را کاهش دادند

سرمایه‌گذاران بین‌المللی پس از ۲ سال متوالی خرید اوراق قرضه چین در ماه مارس دارایی خود از اوراق قرضه این کشور را ۲.۵ میلیارد دلار کاهش دادند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سوز چاینا مورنینگ پست، سرمایه‌گذاران بین‌المللی پس از ۲ سال متوالی خرید اوراق قرضه چین در ماه مارس دارایی خود از اوراق قرضه این کشور را ۲.۵ میلیارد دلار کاهش دادند.

طبق دادههای چایناباند، سرمایه‌گذاران خارجی در پایان ماه مارس دارایی خود از اوراق قرضه چین را به ۲.۰۴ تریلیون یوآن (معادل ۳۱۲ میلیارد دلار) رسانده‌اند که ۱۶.۵ میلیارد یوآن از ماه فوریه کمتر است.

امسال در شرایطی که قیمت اوراق قرضه در جهان در حال سقوط بود، سرمایه‌گذاران بین‌المللی به خرید اوراق قرضه چین به عنوان سرمایه امن رو آوردند اما حالا برای اولین بار از ماه فوریه ۲۰۱۹ سرمایه‌گذاران جهانی به فروش دارایی‌های خود از اوراق قرضه چین دست می‌زنند.

مهر