۱۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹

صفر تا صد روش های استعلام یارانه و کالابرگ الکترونیکی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اگر می‌خواهید بدانید که مشمول دریافت یارانه هستید یا یارانه این ماه برای شما واریز شده است یا نه؟ راه‌های مختلفی پیش‌رویتان است. نحوه استعلام یارانه را در اندیشه معاصر بخوانید. یکی از ساده‌ترین ای...

صفر تا صد روش های استعلام یارانه و کالابرگ الکترونیکی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اگر می‌خواهید بدانید که مشمول دریافت یارانه هستید یا یارانه این ماه برای شما واریز شده است یا نه؟ راه‌های مختلفی پیش‌رویتان است. نحوه استعلام یارانه را در اندیشه معاصر بخوانید.

یکی از ساده‌ترین این راه‌ها استعلام یارانه با پیامک محسوب می‌شود. از طریق پیامک می‌توانید در عرض چند دقیقه و به‌راحتی از وضعیت پرداخت یارانه خود مطلع شوید. در ادامه به‌طورکامل نحوه استعلام یارانه با پیامک را به شما آموزش خواهیم داد.
برای حل مشکل یارانه و واریزی یارانه یا درخواست دریافت یارانه یا درخواست جداسازی یارانه با در دست داشتن مدارک احراز هویت به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

چرا باید استعلام یارانه بگیریم؟

در سال گذشته، مشکلاتی در پرداخت یارانه نقدی صورت گرفت و افراد متعددی موفق به دریافت اس ام اس واریز از طریق پنل پیامکی نشدند. به همین دلیل، روش‌های گوناگون استعلام یارانه و پیگیری پرداخت آن به وجود آمد تا این مشکل حل شود. به جز این، دهک‌های مختلف جامعه مبلغ‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. برای مثال دهک‌های پایین جامعه شامل دریافت طرح دیگری به نام کمک‌هزینه معیشتی نیز می‌شوند. برای اطلاع از دهک خود باید یارانه‌تان را استعلام کنید.

انواع روش های استعلام یارانه

خوشبختانه روش‌های متعددی برای استعلام یارانه وجود دارد و دیگر لازم نیست برای هر کاری، به صورت حضوری به ادارات مربوطه رجوع کنید. زیرا امروزه بسیاری از شرکت‌های دولتی با خرید سامانه پیامکی کلیه اطلاع‌رسانی‌های خود را از طریق پیامک انجام می‌دهند. در ادامه با این روش‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

۱. تلفن گویا؛ استعلام یارانه با کد ملی بدون پیامک

اگر به هر دلیلی به تلفن همراهتان دسترسی ندارید، با شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرید. پس از وصل شدن، از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن و کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنید. البته با این روش نمی‌توانید از وضعیت دهک خانوار مطلع بشوید. اگر با تماس و وارد کردن کد ملی موفق به استعلام یارانه خود نشدید، بهتر است با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرید تا اپراتور راهنمایی‌تان کند. جالب است که بدانید به وسیله تلفن و پیامک می‌توانید قبض‌های گوناگون را هم پرداخت کرد. برای آشنایی بیشتر، مقاله دریافت قبض گاز از طریق پیامک را بخوانید.

۲. استعلام یارانه با کد ملی پیامکی؛ آفلاین و سریع

اگر به دنبال اطلاعات سرپرست خانوار و تعداد اعضای خانواده هستید، کافی است به شماره ۳۰۰۰۰۰ پیامک دهید و این اطلاعات را از مرکز آمار بگیرید. در صورت وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات، به سایت yaraneh.amar.org.ir مراجعه کنید و اصلاحات لازم را انجام دهید. البته حواستان باشد که در میان این‌ همه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری، این پیامک‌های مهم را گم نکنید؛ زیرا در وقت شما برای مراجعه حضوری صرفه‌جویی می‌کنند. در ادامه، روش استعلام یارانه با پیامک را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

برای حل مشکل یارانه و واریزی یارانه یا درخواست دریافت یارانه یا درخواست جداسازی یارانه با در دست داشتن مدارک احراز هویت به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

۳. پیگیری یارانه قطع شده و استعلام آنلاین یارانه در سامانه استعلام یارانه معیشتی

به جز یارانه معمولی، برخی از افراد کم‌درآمد شامل دریافت کمک‌هزینه یارانه معیشتی می‌شوند. برای پیگیری پرداخت یارانه باید وارد سامانه «حمایت» به آدرس hemayat.mcls.gov.ir شوید و کد ملی، سال تولد و شماره حساب واریز یارانه را وارد کنید. افرادی که شامل دریافت یارانه نیستند، باید بار دیگر ثبت‌نام و اعتراض خود را اعلام کنند. در نهایت، وب‌سایت به کمک افزونه ارسال پیامک، اس ام اس استعلام یارانه را برای فرد ارسال خواهد خواهد کرد.

۴. کد دستوری استعلام یارانه و پیگیری پرداخت کمک‌معیشتی

علاوه‌بر تلفن گویا و سامانه‌های آنلاین، می‌توانید با استفاده از کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* یارانه خود را استعلام کنید. توجه داشته باشید که این روش فقط با شماره تلفنی که به نام سرپرست خانوار باشد، امکان‌پذیر است. علاوه بر این، افرادی که شامل دریافت طرح کمک‌معیشتی نشده‌اند با شماره‌گیری کد #۶۳۶۹* می‌توانند از وضعیت خود مطلع شوند.

یارانه

۵. استعلام یارانه با sms بانک، مراجعه حضوری یا عابربانک‌ها

در هنگام ثبت‌نام یارانه، می‌توانید به انتخاب خود، یک شماره حساب بانک در سایت رسمی یارانه ثبت کنید. برای استعلام یارانه، می‌توان به صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کرد یا برای مطمئن شدن از واریز یارانه، ده گردش آخر را از طریق خودپرداز یا موبایل بانک استخراج کرد. با این حال، روش‌های بهتری برای استعلام وجود دارد که در هر بانک متفاوت است. برای مثال بانک اقتصاد نوین، از طریق اینترنت بانک و تلفن بانک، وضعیت یارانه شما را اعلام می‌کند. افرادی که بانک سرمایه را برای دریافت یارانه انتخاب کرده‌اند، شماره ملی خود را به ۳۰۰۰۸۸۷۷ پیامک کنند. برای اطلاع از واریز یارانه با حساب بانک ملی، با شماره ۰۲۱۶۴۱۴ تماس بگیرید و کد ملی و شماره سریال شناسنامه سرپرست خانواده را وارد کنید. در ضمن در سایت‌ اکثر بانک‌ها، گزینه‌ای برای پیگیری پرداخت یارانه وجود دارد.

برای حل مشکل یارانه و واریزی یارانه یا درخواست دریافت یارانه یا درخواست جداسازی یارانه با در دست داشتن مدارک احراز هویت به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

بهترین روش استعلام یارانه کدام است؟

باتوجه‌به اینکه هیچ اداره و ارگانی به‌صورت حضوری برای پرداخت یارانه پاسخ‌گو نخواهد بود، باید از روش‌های آسان غیرحضوری استفاده کنید. بهترین روش برای استعلام یارانه، استفاده از وب‌سایت آنلاین است که در کمتر از چند دقیقه می‌توانید از وضعیت پرداختی خود مطلع شوید. علاوه‌بر این، اگر به هر دلیلی به اینترنت دسترسی نداشتید، استفاده از کد دستوری #۶۳۶۹* و پیامک به ۶۳۶۹ بهترین گزینه ممکن به حساب می‌آید. با وجود این روش‌های آسان، قید روش‌های وقت‌گیری مانند مراجعه به بانک یا خودپرداز را بزنید.

آموزش استعلام یارانه با پیامک در کمتر از چند دقیقه

علاوه‌بر کد دستوری #۶۳۶۹*، متقاضیان می‌توانند با سیم‌کارت متعلق به صاحب خانوار، کد ملی سرپرست را به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند. همه پیامک‌های مربوط به یارانه، از طریق همین شماره اطلاع‌رسانی خواهد شد. افرادی که شامل طرح معیشتی نشده‌اند باید در ۲۰۰ کلمه دلایل ناتوانی مالی و نیاز خود به دریافت کمک‌هزینه معیشتی را توضیح دهند و به همین شماره ارسال کنند.

استعلام یارانه معیشتی با کد ملی امکان دارد؟

در این مقاله با همه روش‌های استعلام یارانه آشنا شدیم و پیگیری واریز یارانه با پیامک را یاد گرفتیم. دقت کنید که فقط شماره‌های گفته‌شده رسمی و قانونی هستند و بسیاری از افراد با شماره‌های دیگری کلاه‌برداری می‌کنند. در صورت مشاهده این پیام‌ها، روی هیچ لینکی کلیک نکنید و پیام را نادیده بگیرید.

به جز استعلام یارانه، امروزه بسیاری از کارهای بانکی و اداری را می‌توان با گوشی تلفن همراه و اینترنت انجام داد. برای آشنایی با روش‌های جذاب دیگر به کمک پیامک، سری به بخش مقالات فراز اس ام اس بزنید. سعی کرده‌ایم صفر تا هزار همه روش‌ها را برایتان بیاوریم. شما برای استعلام یارانه خود از کدام روش استفاده می‌کنید؟ آیا شده که در استفاده از روش‌های گفته‌شده به مشکل بربخورید؟

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

کورش محمدی

۱۲ آذر ۱۴۰۲


خدا لعنتتون کنه اگر یارانه من قطع نشده پس کو، چرا نریختید نامردا من با همین 400 تومن داشتم زندگی می کردم

نظرات بسته شده است

آخرین اخبار