• برابر با : 15 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Thursday - 24 June - 2021

اخبار ویژه

کنترل باکتری روده با کمک یک رژیم غذایی کم کالری چه کسانی نباید گوجه فرنگی بخورند؟ برای حفظ سلامت کبد قهوه بنوشید زمان اعمال فوق‌العاه ویژه فرهنگیان مشخص شد+ جزئیات تجاوز جنسی به پسر ۱۰ ساله آبادانی در نخلستان عکس| بازگشت خبرنگاران محیط زیست با پیکر همکارانشان به تهران پاک‌سازی کلیه‌ها در سه سوت!!! این گروه از افراد هرگز لب به هندوانه نزنند! فرش شسته جان یک نفر را گرفت اتوبوس خبرنگاران متعلق به کارخانه سیمان بود! به مازندران سفر نکنید تمام فرهنگیان بدون سابقه مشمول این حکم خواهند شد دختری که صیغه ۱۰۰ مرد شده بود دستگیر شد خبر خوش برای زائران حسینی همراه اولی انیماتور خندوانه خودکشی کرد هنوز هیچ گزینه‌ای برای مدیریت شهرداری تهران مطرح نیست/ شهردار تهران علاوه بر تعهد باید تهران‌شناس خوبی باشد آخرین آمار کرونا ۳ تیر/جان‌باختن ۱۴۴ بیمار در شبانه روز گذشته سخنگوی قوه قضاییه خواستار بررسی حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران شد خبری خوش برای منتظران وام بازنشستگی واژگونی اتوبوس در دهشیر استان یزد پنج کشته و ۲۸ مصدوم بر جا گذاشت

صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی

  • کد خبر : 1060406
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: احکام جدید مستمری‌بگیران با تعامل اعضای کانون‌های عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران و در پاسخ به انتظارات این جامعه تحت پوشش صادر شده است.

به گزارش اندیشه معاصر؛علی جهانی با اعلام رضایتمندی بازنشستگان و مستمری بگیران از صدور احکام جدید اظهار داشت: صدور احکام مستمری بگیران و بازنشستگان اعم از حداقل بگیر، متوسط بگیر و سایر گروه‌ها با افزایش قابل توجه و بی سابقه ای مواجه بوده و این موضوع یک حرکت بزرگ و عملکرد چشمگیر و قابل تقدیری برای سازمان تامین اجتماعی است.

 

وی افزود: احکام جدید مستمری بگیران تامین اجتماعی در اجرای طرح متناسب سازی مرحله دوم و با تعامل، توافق، همگرایی و هم افزایی اعضای کانون های عالی بازنشستگان و مستمری بگیران مبتنی بر خرد جمعی مشارکت جمعی و پاسخ به انتظارات این جامعه تحت پوشش صادر شده است.

 

وی با اشاره به افزایش بی سابقه و جبران عقب ماندگی مستمری بازنشستگان وهمچنین اجرای ماده ۹۶ قانون در سال ۱۴۰۰ افزود: در صدور احکام جدید، اعمال ماده ۹۶ «افزایش سنواتی» متناسب با اسفند ۹۹ ، جبران ۷۵ درصدی عقب ماندگی مستمری سال برقراری به نسبت حداقل مستمری و افزایش مجموع پرداختی یک و نیم برابر حقوق مستمری بگیران نسبت به اسفند ۹۹ است.

 

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اهتمام مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، معاونین و مدیران این سازمان در تحقق انتظار تاریخی بازنشستگان و مستمری بگیران اظهار داشت: این حرکت ارزشمند نیازمند حمایت همه جانبه بازنشستگی و کارگری کشور بوده و سطح معیشت، رفاه و توان مالی جامعه هدف را به صورت بی سابقه ارتقاء داده است.

 

بازنشستگان، مستمری بگیران، کانون های بازنشستگی و نمایندگان مستمری بگیران نیز با صدور بیانیه، اطلاعیه، از طریق رسانه ها و وسایل ارتبط جمعی، مراتب قدردانی و تشکر خود را از مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و تیم مدیریتی اعلام داشتند.

 

قرار بود سازمان تامین اجتماعی از روز جمعه بیستم فروردین ماه، پرداخت مستمری‌ها و متناسب‌سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت‌ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی‌ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

 

۱۰ اردیبهشت ماه اطلاعیه‌ای از سازمان تامین اجتماعی در حضور رئیس کانون عالی بازنشستگان و رئیس اتحادیه پیشکسوتان بازنشستگان تامین اجتماعی و دیگر اعضای کانون های بازنشستگی اعلام شد که براساس آن: اعمال ماده۹۶ (افزایش سنواتی) بر مجموع مبالغ مستمری و متناسب سازی اسفند سال۱۳۹۹ مستمری بگیران صورت پذیرفت. ۷۵ درصد عقب ماندگی مستمری سال برقراری به نسبت حداقل مستمری جبران شد و با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی، پس از اعمال ماده ۹۶(افزایش سنواتی) و اجرای متناسب سازی حقوق مستمری بگیران و افزایش مزایای جانبی، دریافتی هیچ مستمری بگیری کمتر از ۱.۵ برابر مجموع پرداختی اسفند سال۱۳۹۹ نخواهد بود.

 

مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال ۹۹ اجرایی و حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب‌سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

 

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب‌سازی، بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ١۴٠٠، ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

 

بازنشستگان با بیش از ٣٠ سال سابقه نیز باتوجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از ٣٠ سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

 

در این راستا همچنین ۲۸ اسفندماه ۹۹ مبلغ یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1060406

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1
  1. سلام،خداقوت ازاینکه بفکرتحقق فشارمعیشتی به کارگران زحمتکش وشب بیدارهستین خداوندبزرگ اجرتون بده وهمچنین مستمری بگیران،این قشرضعیف واقعاًتغییرزیادی کردیم امااگردائمی بشه واحدی نتونه انگولک بکنه دیگه ره صدساله رارفتیم٪
    زنده باشیدودرکارهاتون موفق وپیروز