۰۹:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵

صحبت های کوبنده استقلالی پرحاشیه علیه یحیی و پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، تیم فوتبال استقلال درحالی با یک تساوی بدموقع از قزوین به تهران بازگشت که با توجه به نتایجی که سایر رقبا کسب کردند، در صورت کسب هر ۳ امتیاز دیدار در برابر شمس‌آذر می‌توانست موقعیت خود را در صدر جد...

راز این اَبرمرد پرسپولیس افشا شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، تیم فوتبال استقلال درحالی با یک تساوی بدموقع از قزوین به تهران بازگشت که با توجه به نتایجی که سایر رقبا کسب کردند، در صورت کسب هر ۳ امتیاز دیدار در برابر شمس‌آذر می‌توانست موقعیت خود را در صدر جدول رده‌بندی تحکیم کرده و برای کسب عنوان قهرمانی نیم‌فصل به روزهای پیش رو بیش از هر زمان دیگری امیدوارتر شود. با این حال مهدی هاشمی‌نسب، مربی استقلالی‌ها که این دیدار را هم از روی سکوها تماشا کرد در این خصوص اعتقاد دارد که فلسفه فوتبال به این شکل نیست که در هر دیدار حتی در برابر تیم‌هایی که مدعی نیستند هم از پیش برنده باشید؛ هرچند استقلال برای موفقیت به جز رقابت در برابر حریفان باید در جبهه‌های دیگر هم بجنگد. درباره این دیدار، اختلافات اخیر بین نکونام و گل‌محمدی و سایر مسائل مرتبط دیگر دقایقی با هاشمی‌نسب به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

صحبت را از ماجراها و دعواهای اخیر بین سرمربیان استقلال و پرسپولیس آغاز کنیم. شما در این مورد چه صحبتی دارید؟

حرف و حدیث همیشه در فوتبال وجود داشته و دارد اما متاسفانه در این بین یک‌سری آدم‌ها ورود می‌کنند تا آدم خوبه داستان بشوند! الان هم به این موضوع ورود کرده‌اند که چرا جواد و یحیی این شکلی با هم صحبت می‌کنند. فوتبال همین است. در همه جای دنیا هم تنش دارد و حالا هم بین اینها تنش و اختلافاتی به وجود آمده است. دو روز دیگر هم با هم رفیق می‌شوند و مشکلات‌شان حل می‌شود.

یعنی اعتقاد دارید این دعوا به برخی‌ها که درباره‌اش اظهارنظر می‌کنند، ربطی پیدا نمی‌کند؟

همین‌طور است. نمی‌دانم چرا برخی کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند و می‌خواهند موعظه کنند تا آدم خوبه این ماجرا شوند. بازهم تاکید می‌کنم فوتبال همین است. هرکسی دارد برای تیمش می‌جنگد تا تیمش را موفق کند.

توصیه شما به همدلی دوباره بین این نفرات است؟

 

پایش بیفتد همدلی و همه‌چیز دیگر وقتی بحث ملی باشد، هست. اما الان پرسپولیسی‌ها دارند برای خودشان می‌جنگند و تلاش می‌کنند و ما هم داریم برای خودمان می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. این دلیل نمی‌شود یک عده بخواهند ادای آدم‌های خوب داستان را دربیاورند. بدبختی ما همین است. کسانی که هیچ جایگاهی در این فوتبال ندارند، می‌خواهند مثلا بگویند ما هم هستیم. یک نفر از آن ور دنیا می‌آید و موعظه می‌کند درحالی‌که خودش هزار و یک مشکل دارد. بعد می‌آید و می‌گوید جواد نکونام این‌جوری و آن‌جوری نباید بکند چون با این کارها به جایی نمی‌رسد. اگر بخواهیم درباره کثافت‌کاری‌های شما صحبت کنیم که باید یک کتاب نوشت. جواد و یحیی با هم مشکل دارند. من و یحیی هم با هم مشکل داریم اما اگر پایش بیفتد مشکلات را کنار می‌گذاریم. الان هم هرکدام‌مان برای منافع تیم‌مان می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. برای خوشحالی هواداران هرکاری هم لازم باشد می‌کنیم. مشکلی وجود ندارد. زیبایی فوتبال به همین چیزهایش است. مگر مورینیو و گواردیولا با سایر مربیان مشکلی ندارند؟ همه با هم در این فوتبال مشکل دارند اما این مشکل تا جایی هست. در هر صورت همه فوتبالی‌ها حد و مرز خود را می‌دانند. فوتبال همین است، تنش دارد. فوتبال همان‌طور که جذاب است، به همان میزان هم تنش در آن زیاد است.

 

نکته قابل توجه اینکه همیشه این تنش‌ها و دعواها در هفته‌های پایانی فصل و در هنگامی که تیم‌ها برای قهرمانی می‌جنگند، ایجاد شده و شدت می‌گیرد اما اینکه از همین هفته‌های ابتدایی شاهد این مسائل باشیم، یک مقدار عجیب است.

 

ما قهرمانی ندیده‌ایم یا جنجال ندیده‌ایم یا تنش ندیده‌ایم؟ همه اینها هست و آخر فصل هم یک تیم قهرمان می‌شود و مبارکش باشد. همه ما داریم می‌جنگیم برای قهرمانی، حالا هر تیمی به یک شکل و شیوه‌ای. خیلی مسائل در این فوتبال وجود دارد. فوتبال ما هم فوتبال نرمالی نیست که فقط جنگ باشد و تلاش خودت. مشکلات و موانع دیگر هم وجود دارد. اگر واقعا وارد این مشکلات نشوید و نخواهید با آنها بجنگید که دیگر هیچی. همان ۱۰ هفته اول و تا قبل از نیم‌فصل سرت را می‌برند. به همین دلیل برای قهرمانی و شادی دل هوادار باید برایش جنگید.

 

به بازی با شمس‌آذر برسیم. به نظر می‌رسد نتیجه‌ای که در قزوین به دست آمد انتظارات هواداران را برآورده نکرد.

 

در فوتبال از این خبرها نیست که جلوی هر تیمی از پیش برنده باشید. این‌طور نیست که حتما توقع برد جلوی چنین حریفانی را داشته باشیم. ما فقط می‌جنگیم، همین. هیچ قولی هم نمی‌دهیم اما تا آخرین نفس برای موفقیت استقلال و خوشحالی هواداران‌مان می‌جنگیم و مبارزه می‌کنیم. خیلی از این روزها هنوز پیش روی‌مان قرار دارد. فوتبال این‌طور نیست که همه‌اش برد باشد. اگر قرار باشد مدام ببرید که دیگر رقابت و موفقیت در آن معنایی ندارد. ضمن اینکه برای رسیدن به این امر باید چیزی به بازیکنان و تیم داده باشند که چیزی را از آنها بخواهند. ما داریم با دست خالی می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. داریم با چنگ و دندان، تیم را می‌کشیم و برای خوشحالی و شادی دل هواداران و برای موفقیت استقلال تلاش می‌کنیم و ان‌شاءالله پایان فصل نتیجه‌اش را هم می‌گیریم. اما اینکه می‌گویید هواداران انتظار چنین نتیجه‌ای را نداشتند، این‌طوری‌ها هم نیست. آنهایی که باید فوتبال بفهمند، می‌فهمند که فوتبال، شمس‌آذر و استقلال و نفت آبادان و سپاهان و ملوان و… ندارد و هیچ چیزی در آن قابل پیش‌بینی نیست. این‌طور نیست که حالا چون ما تماشاگران بیشتری داریم یا تیم‌مان قدمت دارد یا قهرمان آسیا شده و افتخار دارد بخواهد از قبل در همه دیدارها برنده باشد و بیاید همه تیم‌ها را ببرد. ما هم دوست داریم این اتفاق بیفتد اما واقعیت این است که فوتبال این شکلی نیست. فوتبال را باید با چشم باز دید.

در همین دیدار اما استقلال بیشترین امید گل در جریان بازی‌هایش در این فصل را ایجاد کرد.

 

این مسائل هم مهم نیستند. اگر آن سوی قضیه را بخواهید بگویید که شانس گل ایجاد کردیم و بیشترین موقعیت را فراهم کردیم، به این شکل هم نمی‌توان به فوتبال نگاه کرد. اصلا نمی‌توان در فوتبال درباره چیزی صحبت کرد یا آن را پیش‌بینی کرد چون گره‌هایی دارد که هنوز باز نشده و خیلی‌ها نمی‌توانند آن را پیش‌بینی کنند. هیچ چیزی در فوتبال قابل پیش‌بینی نیست.

 

موضع کادرفنی استقلال درباره احتمال لغو دیدار با تراکتور چیست؟

 

چرا این دیدار به عقب بیفتد؟ اگر امکانش مهیا باشد باید بازی کنیم.

 

به استقلال امسال چقدر امیدوار هستید؟

 

چرا امیدوار نباشیم؟ داریم می‌جنگیم و با تمام توان هم در درون زمین و هم در بیرون زمین برای موفقیت تیم تلاش می‌کنیم. همان‌طور که سایر تیم‌ها دارند برای موفقیت و رسیدن به هدف می‌جنگند، ما هم داریم می‌جنگیم.

 

البته به اذعان استقلالی‌ها داوران این اجازه را به استقلال نمی‌دهند.

 

این هم یک بحث دیگر است. خیلی مشکلات دیگر هم وجود دارد. برای رسیدن به هدف که قهرمانی است باید با خیلی جاهای دیگر بجنگیم که ما با تمام وجود این کار را برای موفقیت انجام می‌دهیم.

 

تماشای بازی‌ها از روی سکوها سخت نیست؟

 

چاره‌ای وجود ندارد و فعلا باید با این موضوع کنار بیایم.

 

همچنان مورد لطف همیشگی هواداران استقلال قرار دارید.

هواداران استقلال به من محبت دارند و من هم از صمیم قلبم آنها را دوست دارم و امیدوارم بتوانیم در پایان فصل خوشحال‌شان کنیم.

 

درباره سقف قرارداد که موجب بیرون ماندن شما از لیست شده چه صحبتی دارید؟

 

صحبت خاصی ندارم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار