۱۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۳

در اینجا به شما آموزش داده می شود که چگونه خود محور و آزاردهنده نباشید.

شیوه استفاده شما از تلفن هوشند به شما چه می گوید.

در عصر دیجیتال، جایی که گوشی‌های هوشمند ما به عنوان ضمیمه‌های خودمان عمل می‌کنند، این غیرقابل انکار است که آداب و رسوم ما در کار با این دستگاه‌ها در مورد شخصیت و قدرت رهبری ما صحبت می‌کند

شیوه استفاده شما از تلفن هوشند به شما چه می گوید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در عصر دیجیتال، جایی که گوشی‌های هوشمند ما به عنوان ضمیمه‌های خودمان عمل می‌کنند، این غیرقابل انکار است که آداب و رسوم ما در کار با این دستگاه‌ها در مورد شخصیت و قدرت رهبری ما صحبت می‌کند . رهبران فقط با اقداماتشان در اتاق هیئت مدیره یا توانایی آنها برای الهام بخشیدن تعریف نمی شوند. آنها همچنین با ظرافت های ظریف رفتارشان، مانند نحوه استفاده از گوشی های هوشمندشان، تعریف می شوند.

چطور مقدار استفاده از تلفن همراه نشان دهنده احترام به دیگران است؟

در واقع، نحوه گذر از چشم‌انداز دیجیتال، به‌ویژه آداب معاشرت با گوشی‌های هوشمند، بینش عمیقی در مورد احترام ما به دیگران، توانایی ما در اولویت‌بندی و حرفه‌ای بودن کلی ما ارائه می‌دهد. با این حال، اغلب نادیده گرفته می‌شود که آداب نامناسب گوشی‌های هوشمند فقط یک آزار جزئی نیست، بلکه یک شاخص آشکار از مشکلات احتمالی رهبری است.

در واقع، تمایل یک رهبر به رفتار کردن مانند یک جک را می‌توان به راحتی از بی‌اعتنایی آن‌ها به آراستگی اولیه گوشی‌های هوشمند تشخیص داد.

چگونه با تزئینات تلفن هوشمند خود نشان دهیم که چه کسی هستیم
رهبرانی که آداب نامناسبی برای گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهند، اغلب ناآگاهانه وجهه رهبری خود را خدشه دار می‌کنند و اثربخشی خود را کاهش می‌دهند.

به عنوان مثال، چک کردن مداوم تلفن های آنها در طول جلسات یا مکالمات نشان دهنده عدم حضور و احترام است، اعضای تیم را از خود دور می کند و به اعتماد آسیب می زند. به همین ترتیب، رهبرانی که تعاملات مجازی را بر ارتباطات رو در رو اولویت می‌دهند، در خطر پرورش یک فرهنگ تیمی منفصل و بی‌تفاوت هستند. این رفتار نه تنها روحیه را تضعیف می کند بلکه مانع همکاری و نوآوری می شود .

علاوه بر این، به اشتراک گذاری محتوای حساس یا نامناسب از طریق کانال های دیجیتال می تواند منجر به خجالت ، آسیب به شهرت و حتی عواقب قانونی شود.

در اصل، بی اعتنایی یک رهبر به آداب معاشرت با گوشی های هوشمند نه تنها منعکس کننده آداب شخصی آنهاست، بلکه موضوعات گسترده تری مانند اختلالات ارتباطی، عدم توجه به دیگران و ناتوانی در تعیین مرزهای مناسب را نیز برجسته می کند – که همه اینها می تواند به طور قابل توجهی مانع اثربخشی رهبری آنها شود.

برای رفع این وضعیت چه کاری می توانید انجام دهید؟
آیا استفاده از تلفن همراه شما را خود محور و آزاردهنده می کند؟ در اینجا چند پیشنهاد ساده وجود دارد که می توانید برای بهبود جایگاه خود به عنوان یک رهبر به کار ببرید:

به دیگران فکر کنید: در جلسات و همه گردهمایی های کاری خاص تلفن خود را خاموش کنید.
از برخی کلاس ها استفاده کنید: آهنگ زنگ زننده یا افتضاح را انتخاب نکنید.
به یاد داشته باشید، ما مخاطب شما نیستیم: از تلفن خود در مکان‌های عمومی سرپوشیده مانند آسانسور، سرویس‌های بهداشتی یا هواپیما استفاده نکنید. ما نمی خواهیم صحبت شما را بشنویم.
آن را پایین نگه دارید: هنگام صحبت کردن با تلفن در جمع، صدای خود را پایین بیاورید. علیرغم آنچه ممکن است فکر کنید، اطرافیان شما تحت تاثیر حرفی که شما در تلفن به کسی دارید نمی‌گویید.
آن را برای خود نگه دارید: پخش موسیقی یا ویدیوهای با صدای بلند بدون استفاده از هدفون در مکان های عمومی، دیگران را مجبور می کند به محتوایی گوش دهند که ممکن است مایل به شنیدن آن نباشند، و می تواند آزاردهنده و مزاحم باشد.
کمی جرات داشته باشید: اخبار مهم را شخصاً یا در یک تماس تلفنی خصوصی ارائه دهید. ارسال پیامک در این مواقع یک راه بزدلانه است.
توجه کامل خود را به ما جلب کنید : هنگام صحبت با دیگران، تلفن خود را چک نکنید یا پیامک ارسال نکنید. این فقط بی ادبی است.
بلندگوی خود را روشن نکنید: استفاده از بلندگو در محیط های کاری عمومی شلوغ یا ساکت می تواند محیط را مختل کند و به حریم خصوصی اطرافیان شما نفوذ کند. در واقع، هیچ کس نمی خواهد مکالمه تلفنی شما را بشنود.

بستن
بهبود آداب معاشرت با گوشی های هوشمند در محل کار فقط رعایت قوانین نیست. این در مورد پرورش فرهنگ احترام متقابل و تفکر است. با اتخاذ آگاهانه عادات بهتر گوشی های هوشمند، رهبران می توانند محیط هایی ایجاد کنند که اعضای تیم احساس ارزشمندی، شنیده شدن و قدردانی کنند.

به یاد داشته باشید، در طرح بزرگ تأثیر رهبری، مردم آنقدر آنچه را که گفتید به خاطر نمی آورند، بلکه احساسی را که در آنها ایجاد کرده اید، به خاطر می آورند. اسلحه سازی تلفن همراه از طریق فقدان آراستگی مناسب، ادراکات را شکل می دهد، به روابط آسیب می رساند و بر بهره وری و روحیه تأثیر منفی می گذارد.

بنابراین، بیایید متعهد شویم که از تلفن‌های هوشمند خود آگاهانه استفاده کنیم، اتصالات معنی‌دار را بر حواس‌پرتی‌های دیجیتالی ترجیح دهیم، و اطمینان حاصل کنیم که هر تعامل تأثیر مثبت و ماندگاری بر تیم و همکاران اطرافمان می‌گذارد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط