شیر حین شکار گورخر تا آستانه غرق شدن رفت+ فیلم

شیر در تلاش برای شکار گورخر مصمم چیزی نمانده بود غرق شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، شکار گورخرهای کاملاً رشد یافته در خشکی برای شیرها با ریسک قابل توجهی همراه است. در آب، این خطرات چند برابر می شوند. در این کلیپ خارق العاده شاهد مبارزه یک شیر در رودخانه ای عمیق با گورخری هستیم که مصمم به زنده ماندن است. هر دوی این حیوانات برای لحظاتی زیر آب ناپدید می شوند و هر دو در معرض مرگ قرار می گیرند. با این حال، شیر تصمیم می گیرد که شکار را رها کند و به جای آن به امنیت زمین برسد. گورخر برای مدتی در آب به تلاش برای زنده ماندن ادامه می دهد و سرانجام با خیال راحت به سمت ساحل رودخانه می رود.

 

 

آیا شیرها به طور معمول اینگونه شکار می کنند؟

شیرها موجودات زمینی هستند و معمولاً در خشکی شکار می کنند. می بینید که یک شیر دیگر از محل امن علف ها این عمل را تماشا می کند. طبیعی است که شیرها به صورت جفت یا دسته جمعی شکار کنند. این به آنها شانس بیشتری برای موفقیت در برابر حیوانات بزرگتر می دهد. در مقابل برای حیوانات گله ای مانند گورخر، ایمنی در تعداد وجود دارد. اولین چالش برای شیرها جدا کردن طعمه از بقیه گله است. این شیرها باید موفق به انجام این کار شده باشند زیرا به نظر می رسد که گورخر دیگری در این نزدیکی وجود ندارد. با این حال، این فقط اولین قدم است!

بعد، شیر باید بر گورخر غلبه کند و این کار آسانی نیست. این گیاهخواران می توانند با ضربه ها و گارگرفتن های قوی خود زخم های بدی ایجاد کنند. این گورخر ممکن است عمداً به این فکر کرده باشد که با ورد به رودخانه شیر دنبالش نمی‌رود. شیرها به عنوان شناگرهای قهار شناخته شده نیستند. با این حال حاضرند در مواقعی که مجبور شوند وارد آب شوند.

شیرها به طور معمول چه می خورند؟

شیرها تمایل دارند طیف وسیعی از طعمه ها را بخورند اما اغلب در صید تنها چند گونه متخصص هستند. آنها به دو تا سه گونه کلیدی در یک اکوسیستم وابسته می شوند و گورخرها اغلب یکی از این گونه ها هستند! از دیگر حیوانات موجود در منوی شیرها می‌توان به گراز، ایمپالا و بوفالو اشاره کرد. کشتارهای بزرگتر با حیوانات کوچکتر از جمله پرندگان، خزندگان مانند لاک پشت ها و حشرات تکمیل می شود. بسیاری از شیرها نیز در صورت داشتن فرصت، حاضرند ماهی بگیرند و بخورند. شیرهایی که در نزدیکی سکونتگاه‌های انسانی زندگی می‌کنند نیز دیده شده‌اند که دام‌هایی از جمله گاو و بز را می‌دزدند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.