۰۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۴

شگفت انگیز از حقوق بازنشستگان| زمان پرداخت مابه‌ التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲+ آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تیتری است که این روزها بسیاری از بازنشستگان به دنبال آن هستند، البته چشم امید این قشر بازنشسته به افزایش درست و حسابی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اس...

 آدرس درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشور/ https://www.sabasrm.ir/

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تیتری است که این روزها بسیاری از بازنشستگان به دنبال آن هستند، البته چشم امید این قشر بازنشسته به افزایش درست و حسابی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است. چون در این میان بازنشستگان کمترین واریزی برای بازنشستگان تامین اجتماعی استو بازنشستگان محترم تامین اجتماعی پس از ۳۰ سال خدمت صاادقانه و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی اکنون که به سن میان سالی رسیدند و هزینه های زندگی، دارو و هزینه های پزشکی، دخترو پسر در سن ازدواج و نوه و عروس و داماد هسند، امروز حق دارند که از وضعیت حقوق مطلوب برخوردار باشند. در این مطلب سعی کردیم به بررسی حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲و آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و زمان واریز حقوق نیروهای مسلح فروردین ۱۴۰۲ بپردازیم.

خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛ حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ و آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را اینجا در اندیشه معاصر دنبال کنید.

  خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

بر این اساس بازنشستگان کارگری تهران با مخاطب قرار دادن وزیر کار و رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی نامه ای ارسال کرده و خواستار اجرای صحیح ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی در زمینه افزایش حقوق شدند چراکه افزایش حقوق در نظر گرفته شده برای بازنشستگان با تورم اعلامی بانک مرکزی تفاوت دارد.

در متنی که از سوی بازنشستگان امضا شده آمده است: « مبادا متاثر از مصوبه شورایعالی کار در این زمینه تصمیمی ناعادلانه و خلاف قانون اتخاذ شود. زیرا تورم اعلامی بانک مرکزی برای دوازده ماه منتهی به اسفند ۱۴۰۱ برابر ۴۶/۵درصد است که مصوبه شورایعالی کار نه تنها با این شاخص اعلامی بانک مرکزی مطابقت ندارد بلکه خلاف ماده ۴۱ قانون کار است.»

همچنین در این نامه بازنشستگان خواستار این نکته شده اند که برای رعایت عدالت و اصول بیمه پردازی در زمان اشتغال به کار و رعایت بند ط ماده ۹ قانون ساختار جامع رفاه و تامین اجتماعی که در سال ۱۳۸۳ به تصویب رسیده از تفکیک بازنشستگان به دو دسته حداقلی بگیر و سایر سطوح خودداری شده و برای تمام بازنشستگان افزایش حقوق یکسانی اعمال شود.

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲

ردیف حقوق ماهانه سال ۱۴۰۰ (بر مبنای ریال) حقوق ماهانه سال ۱۴۰۱ (بر مبنای ریال) میزان افزایش
۱ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰ ۵۹.۴%
۲ ۳۷,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰ ۵۰.۸%
۳ ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰ ۳۹.۵%
۴ ۴۳,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵,۸۰۰,۰۰۰ ۲۹.۸%
۵ ۴۶,۰۰۰,۰۰۰ ۵۷,۱۰۰,۰۰۰ ۲۴,۱%
۶ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶۱,۵۰۰,۰۰۰ ۲۳
۷ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۶۷,۰۰۰,۰۰۰ ۲۱.۸%
۸ ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۷۲,۵۰۰,۰۰۰ ۲۰.۸%
۹ ۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ۷۸,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰%
۱۰ ۷۰,۰۰۰,۰۰۰ ۸۳,۵۰۰,۰۰۰ ۱۹.۳%
۱۱ ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۸۹,۰۰۰,۰۰۰ ۱۸.۷%
۱۲ ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۹۴,۵۰۰,۰۰۰ ۱۸.۱%
۱۳ ۸۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۷.۶%
۱۴ ۹۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰۵,۵۰۰,۰۰۰ ۱۷.۲%
۱۵ ۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۶.۸%
۱۶ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۱۱,۶۵۰,۰۰۰ ۱۶.۵%
۱۷ ۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۲۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰%
۱۸ ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۳۲,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰%
۱۹ ۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰%

 

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی هیئت وزیران، مصوب شده تا حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از حداقل میزان نزد دریافتی مصوب کارگران در همان سال کمتر نباشد.

بر این اساس و با توجه به مصوبات شورای عالی کار در اسفندماه سال ۱۴۰۰، حداقل حقوق و دستمزد کارگران برای سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بود.

بنابر این مصوبه مقرر شده است تا حداقل حقوق و دستمزد مستمری بگیران تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۱ و مجموع مستمری ازکار افتگان و بازماندگان از حداقل حقوق کارگران همان سال کمتر نباشد. به موجب قوانین ۹۶ و ۱۱۱ تامین اجتماعی و با رعایت مصوبات شورای عالی کار میزان دریافتی این دسته نباید کمتر از ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان بوده و با حداقل ۵۷.۴ درصد افزایش رو به رو شده است.

همچنین بر اساس احکام قانون بودجه در خصوص صندوق‌های بازشستگی مبنی بر رشد ۱۰ درصدی حقوق این دسته و در راستای هماهنگ سازی پرداخت حقوق این گروه برای مشمولینی که دریافتی بیشتر از حداقل حقوق و دستمزد را دارند، افزایش ده درصدی اعمال شده و برای کمک معیشت این دسته مبلغ ماهانه ۶۵۰ هزار تومان به صورت ماهانه تصویب می‌گردد. این میزان برای تمام افراد تا سقف دریافتی ۱۰ میلیون تومان اجرایی می‌شود.

بر همین اساس مزایای دستمزد بازنشستگان به صورت جدول مزایای بازنشستگان زیر است:

مزایای مزدی بازنشستگان تامین اجتماعی 
ردیف مبلغ بر مبنای ریال
حق معیشت ۲,۰۰۰,۰۰۰
حق عائله‌مندی ۳,۷۰۰,۰۰۰
حق اولاد ۹۷۰,۰۰۰
حق مسکن ۱,۵۰۰,۰۰

بر این اساس به نظر میرسد، مزایای حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی امسال به صورت عرفی و مطابق قوانین سازمان تامین اجتماعی صورت پذیرد.

زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

بر اساس مصاحبه حجت عبدالملکی، وزیر محترم رفاه، کار و تامین اجتماعی، اجکام مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه ابلاغ شده و حقوق خرداد ماه بر این اساس پرداخت می‌گردد. همچنین مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان محترم در ماه‌های فروردین و اردیبهشت نیز طی ماه‌های تیر و مرداد به صورت ماهانه پرداخت شده و معوقات بازنشستگان محترم به حساب ایشان واریز می‌گردد.

زمان واریز حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

زمان واریز حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح مثل همه ماه های گذشته و براساس اصول همیشگی انشالله خواهد بود.

جدول حداقل حقوق و دستمزد بازنشستگان لشکری و کشوری سال ۱۴۰۱

اقلام حقوق حداقل دستمزد (بر مبنای ریال)
 حداقل دستمزد ماهانه بازنشستگان لشکری و کشوری در سال ۱۴۰۱ در انتظار ابلاغ
زمان واریز حقوق بازنشستگان نیروی های مسلح
زمان واریز حقوق بازنشستگان کشوری

جدول حداقل حقوق و دستمزد بازنشستگان فرهنگی در سال ۱۴۰۱

اقلام حقوق حداقل دستمزد (بر مبنای ریال)
حداقل دستمزد بازنشستگان فرهنگی در سال ۱۴۰۱ در انتظار ابلاغ

با بررسی‌های صورت پذیرفته در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، بخش دولتی و فرهنگیان میزان حداقل حقوق این دسته از عزیزان مطابق جدول فوق مورد برای سال ۱۴۰۱ مورد بازبینی قرار گرفت.

 

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ به کجا رسید؟

در حالی که قرار بود همسان‌سازی از سال‌های گذشته برای این قشر صورت گیرد، اما ۲۵ درصد باقی مانده متناسب سازی حقوق که باید به حساب آن‌ها واریز می شد به تاخیر افتاده است. دولت لایحه بودجه را تقدیم مجلس کرده تا پس از بررسی‌ها، رقم نهایی حقوق و دستمزدها مشخص شود. لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در دی ماه و با تاخیر توسط دولت به مجلس برده شد و در این لایحه، بودجه ۵۲۶۱ هزار میلیاردی با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به پارسال برای بازنشستگان در نظر گرفته شده و البته در مورد افزایش سن «بازنشستگی» نیز در این لایحه صحبت شده است.

بر اساس تبصره ۱۲ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲، ‌حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، به میزان متوسط ۲۰ درصد افزایش می‌یابد به نحوی که پس از اعمال این افزایش، حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور، متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از ۶۳ میلیون ریال (۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) کمتر نباشد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس با اشاره به تأثیر منفی حذف ارز ترجیحی بر زندگی  بازنشستگان  و افزایش قیمت کالاهای اساسی از رئیس جمهور خواست تا نسبت به همسان‌سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان اقدام کند.به گزارش سرویس سیاسی آریا به نقل از خانه ملت، غلام رضا شریعتی اندراتی در نشست علنی امروز(سه‌شنبه ۲۲فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: در سال گذشته با توجه به حذف نرخ ارز ترجیحی شاهد افزایش قیمت کالاها به ویژه در حوزه غذا و دارو بودیم و این امر بر زندگی تمامی اقشار به ویژه بازنشستگان تأثیر منفی گذاشته است به نحوی که این قشر زحمتکش برای تأمین مایحتاج اساسی زندگی خود دچار مشکل جدی شده‌اند.

نماینده مردم بهشهر و نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازنشستگان سرمایه‌های اساسی نیروی انسانی کشور و آیینه تمام نمای شاغلین هستند لذا از شما انتظار داریم در خصوص همسان‌سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان دستورات عاجل صادر فرمایید. وی خطاب به وزیر کار عنوان کرد: جامعه معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی به ویژه مراکز نگهداری این افراد نیازمند حمایت جدی آن وزارتخانه هستند.

شریعتی اندراتی در پایان از وزیر ارتباطات برای اقدامات موثر در حوزه انتخابیه خود تشکر و قدردانی کرد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲

 

بازنشستگان همچنان به دنبال تحقق ۲۵ درصد همسان‌سازی هستند

صبح امروز جمعی از  بازنشستگان  تامین اجتماعی شهرستانهای شوش و کارگران هفت تپه همزمان با حضور در مقابل ساختمان فرمانداری، خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

«فریدون نیکوفرد» نماینده کارگران بازنشسته تامین اجتماعی شهرستانهای شوش و هفت تپه در جمع بازنشستگان و کارگران گفت: اعتراض کارگران شاغل و بازنشسته بر این است که چرا حقوق بر اساس ماده ۴۱ قانون کار تعیین نشده است.

باتوجه به تورم موجود در جامعه، میزان افزایش ۲۷ درصدی حقوق معیشت آنها را به خطر می‌اندازد.

وی با بیان اینکه کارگران خواستار ابطال مصوبه مزدی سال ۱۴۰۲ هستند و سوال آن‌ها از دولت این است که طبق چه ملاکی حقوق کارگران را تنها ۲۷ درصد افزایش داده است، گفت: این میزان از افزایش حقوق بی‌انصافی در حق کارگران است و کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد.

او با انتقاد از کم‌لطفی‌هایی که در سالهای گذشته درباره کارگران صورت گرفته، گفت: پس از آنکه کارگر به بازنشستگی می‌رسد، باید همچنان نگران استمرار بی‌مهری‌ها باشد.

وی با یادآوری اینکه افزایش حقوق بازنشستگان براساس مصوبه دستمزد شورایعالی کار صورت گرفته است، گفت: پیشنهاد ما این بود با تغییر ساختار شورایعالی کار یک نفر از جامعه بازنشسته به ترکیب شورایعالی کار اضافه شودتا با حضور در جلسات شورایعالی کار در جریان روند تصمیم‌گیری قرار داشته باشد تا به محض تصویب دستمزد، افزایش حقوق بازنشستگان را تصویب کند.

وی درباره مطالبات بر زمین مانده بازنشستگان کارگری گفت: تامین اجتماعی باید تکلیف ۲۵درصد باقیمانده همسازی را مشخص کند. اگر دولت بدهی خود به تامین اجتماعی را بپردازد، اعتبار برای اجرای باقیمانده‌ی متناسب‌سازی فراهم می‌شود و سازمان می‌تواند آن را اجرایی کند و حتی مابه‌التفاوت ماه‌های سپری شده از سال گذشته را به بازنشستگان بپردازد.

او با بیان اینکه دولت توضیحی در مورد پرداخت بدهی ۴۰۰ هزار میلیاردی خود به سازمان نمی‌دهد و برنامه‌ای هم برای پرداخت آن ندارد، در ادامه گفت: چطور دولت برای تمام زیرمجموعه‌های خودش از صندوق لشگری گرفته تا کشوری‌ها بودجه و اعتبار دارد اما برای کارگران و سازمان تامین اجتماعی پول ندارد؟

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، همسان سازی حقوق، یعنی حقوق فردی که در گروه شغلی خود پایین است به کسی که حقوق بالایی دارد نزدیک شود. اما تعدادی از بازنشسته‌ها و کارکنان مشمول این قانون نشدند و تاکنون نیز این موضوع به صورت حل نشده باقی مانده است.

شهروندخبرنگار ما با ارسال پیامی از مسئولان درخواست همسان سازی حقوق برخی از بازنشستگان را دارد.

متن پیام شهروندخبرنگارسلام و تبریک سال جدید، لطفا در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان پیگیری کنید ما بازنشستگان همچنان در انتظار همسان سازی هستیم.

 همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود

صدیف بدری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: مطالبه جدی و بر حق بازنشسته‌ها اجرای کامل قانون همسان سازی حقوق است و نادیده گرفتن اجرای قانون معنایی جز قانون گریزی ندارد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: مسئولان دولتی در شعار و سرلوحه کار خود از ایجاد رضایتمندی در بازنشسته‌ها یاد می‌کنند، اما دنبال اجرای کامل حقوق بازنشسته‌ها و کارمندان نیستند.

وی تصریح کرد: آنچه امروز شاهد هستیم، رضایتمندی و امیدواری این افراد نیست بلکه افزایش دامنه شرمندگی و ناامیدی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های جامعه خانواده محور ایران است. هیچ تعللی در این زمینه توجیه پذیر نیست.

افزایش شگفت انگیز حقوق بازنشستگان برای سال ۱۴۰۲

در چند هفته گذشته و همزمان با ارسال لایحه بودجه به مجلس، اعداد و ارقامی در خصوص حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری مطرح شد.

حقوق بازنشستگان یکی از پرحاشیه ترین موضوعات اقتصادی به شما میرود چرا که بسیاری از بازنشستگان از میزان دریافتی خود رازی نمیباشند. حقوق بازنشستگان نسبت به بودجه کشور داده میشود. اما در سال جدید شاهد افزایش بیست درصدی حقوق بازنشستگان خواهیم بود. ما در سایت سرگرمی روز جدیدترین اخبار مربوط به حقوق بازنشستگان را برای شما قرار میدهیم. در ادامه میتوانید بروزترین خبر از حقوق بازنشستگان را بخوانید.

از چند هفته گذشته و همزمان با ارسال لایحه بودجه به مجلس، اعداد و ارقامی در خصوص حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری مطرح شد.

حقوق بازنشستگان همواره از تبصره‌های پرچالش در جریان بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال ۱۴۰۱ ، با افزایش ۱۰ درصدی ۵ میلیون تومان تعیین شده است. بازنشستگان جدیدا خواستار رسیدگی بشتر به مسئله افزایش حقوق در لایحه بودجه هستند و برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر دست به اعتراض های متعددی زده اند.حال با افزایش حقوق بحث دریافت مالیات از حقوق بازنشستگان بر سر زبان ها افتاده است.در ادامه آخرین خبر از حقوق بازنشستگان را میخوانید.

علی دهقان‌کیا؛ رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با اشاره به آغاز پرداخت معوقات از ماه جاری اظهار کرد: در‌باره متناسب‌سازی حقوق‌ها رایزنی‌هایی در حال انجام است و امیدواریم که تا پایان سال جاری تکلیف آن مشخص شود. البته هنوز با مدیر عامل تامین اجتماعی مذاکرات مستقیمی در این رابطه نداشتیم و به دنبال فرصت هستیم تا بتوانیم با او جلسه‌ای بگذاریم.

این موضوع جز مطالبات اصلی بازنشستگان و زیر مجموعه برنامه ششم تامین اجتماعی است. اگر متناسب‌سازی به سال بعد کشیده شود، برنامه هفتم مطرح خواهد شد. بنابراین انتظار کانون بازنشستگان این است که شخص مدیرعامل مستقیم به این قضیه ورود کند و وعده‌هایی مبنی بر پذیرش بدهی ۲۵ درصدی به بازنشستگان و سایر سطوح را عملی کنند. البته لازم مدیر عامل تامین اجتماعی در این باره یکبار مصاحبه کنند و جواب مردم را بدهند تا خیالشان راحت شود. در رابطه با معوقات نیز مشاهده کردیم که وعده مدیر عامل مبنی بر پرداخت از آبان‌ماه، عملی شد.

ر چند هفته گذشته و همزمان با ارسال لایحه بودجه به مجلس، اعداد و ارقامی در خصوص حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری مطرح شد.

حقوق بازنشستگان همواره از تبصره‌های پرچالش در جریان بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال ۱۴۰۱ ، با افزایش ۱۰ درصدی ۵ میلیون تومان تعیین شده است. بازنشستگان جدیدا خواستار رسیدگی بشتر به مسئله افزایش حقوق در لایحه بودجه هستند و برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر دست به اعتراض های متعددی زده اند.حال با افزایش حقوق بحث دریافت مالیات از حقوق بازنشستگان بر سر زبان ها افتاده است.در ادامه آخرین خبر از حقوق بازنشستگان را میخوانید.

علی دهقان‌کیا؛ رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با اشاره به آغاز پرداخت معوقات از ماه جاری اظهار کرد: در‌باره متناسب‌سازی حقوق‌ها رایزنی‌هایی در حال انجام است و امیدواریم که تا پایان سال جاری تکلیف آن مشخص شود. البته هنوز با مدیر عامل تامین اجتماعی مذاکرات مستقیمی در این رابطه نداشتیم و به دنبال فرصت هستیم تا بتوانیم با او جلسه‌ای بگذاریم. این موضوع جز مطالبات اصلی بازنشستگان و زیر مجموعه برنامه ششم تامین اجتماعی است. اگر متناسب‌سازی به سال بعد کشیده شود، برنامه هفتم مطرح خواهد شد. بنابراین انتظار کانون بازنشستگان این است که شخص مدیرعامل مستقیم به این قضیه ورود کند و وعده‌هایی مبنی بر پذیرش بدهی ۲۵ درصدی به بازنشستگان و سایر سطوح را عملی کنند. البته لازم مدیر عامل تامین اجتماعی در این باره یکبار مصاحبه کنند و جواب مردم را بدهند تا خیالشان راحت شود. در رابطه با معوقات نیز مشاهده کردیم که وعده مدیر عامل مبنی بر پرداخت از آبان‌ماه، عملی شد.

فاکتور دوم تعیین‌کننده دستمزد کارگران، سبد معیشت خانوار است. فرامرز توفیقی، رئیس کمیته مزد این رقم را ۱۸ میلیون تومان در ماه اعلام کرده بود. عددی که حقوق سال آینده به آن نزدیک هم نخواهد شد و بعید است که رقم مزد سال آینده دو رقمی شود.

حقوق کارگران و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هنوز مشخص نیست و باید منتظر نتیجه جلسات مزد و حقوق بود. جلساتی که سال‌های قبل شب عید به نتیجه رسید و در آخرین روزهای اسفند رقم آن مشخص شد

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار