۱۲:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

شگفتانه بزرگ در این هفته برای کارگران عزیز| /واریز کمک هزینه ویژه برای کارگران در این هفته | سورپرایز بزرگ دولت برای حداقل بگیران در هفته کارگر

مدیرکل تعاون، کار و اجتماعی استان البرز برنامه های هفته کار و کارگر در این استان را اعلام کرد و گفت: اهدای بسته حمایتی و برگزاری یادواره شهدا بخشی از این برنامه ها است.

مبلغ نهایی حقوق کارگران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، عبدالله دارایی ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت و پاسخ تنبیهی جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم منحوس، به اعلام برنامه‌های هفته کار و کارگر پرداخت و گفت: امسال تعدادی از کارگران و کارکنان مجموعه‌های تولیدی و صنعتی به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند و امیدواریم بتوانیم نفرات بیشتری از کارگران که در سال‌های گذشته متقاضی دیدار بودند را در این برنامه شرکت دهیم.

وی ادامه داد: امسال برنامه‌های مختلفی با همکاری شرکای اجتماعی و شوراهای اسلامی کار و کانون بازنشستگان و مدیران کل عضو شورای هماهنگی استان با شعار مشارکت کارگر، جهش تولید، ایران قوی اجرا می‌شوند. در روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای جامعه کار و تولید و دیدار با خانواده‌های شهدا انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به بازدید از دو شرکت تولیدی در ساوجبلاغ و نظرآباد با حضور معاون وزیر مطرح کرد: تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، حضور کارگران در بهشت زهرا (س)، افتتاح پایگاه بسیج و برپایی میز خدمت در تمامی مصلاهای نماز جمعه توسط مدیران ادارات، کاریابی‌ها و مراکز مشاوره شغلی و کارآفرینی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

دارایی با اشاره به برنامه برپایی شیفت ایثار در کارخانه‌ها در جهت مصارف عام المنفعه یا اقدامات جهادی که به صورت خودجوش از سوی کارگران اجرا می‌شود، گفت: در این هفته همایش جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه در یکی از واحدهای تولیدی کرج و آئین تجلیل از کارفرمایان سلامت محور و خانه‌های بهداشت نمونه استان نیز با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار می‌شود.

اهدای ۵۰۰ بسته حمایتی در هفته کار وکارگر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز خاطرنشان کرد: در حال برنامه ریزی برای دیدار و ملاقات صمیمی کارگران با نماینده ولی فقیه در استان البرز، استاندار و سایر امامان جمعه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای انعکاس مستقیم مطالبات و درخواست‌های کارگران هستیم.

وی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که چند سالی است پیگیری می‌شود، برنامه راهیان پیشرفت برای دانش آموزان مدارس و آشنایی آنها با محیط‌های صنعتی و تولیدی است که امسال این برنامه با مشارکت ۱۶ شرکت فعال استانی برگزار می‌شود و متقابل نیز کارفرمایان برتر استانی در ۱۶ مدرسه با عنوان سفیران تولید با دانش آموزان صحبت و دیدار خواهند کرد.

به گفته دارایی، برگزاری اردوی جهادی با عنوان محرومیت زدایی و کمک به جامعه کارگران، مسابقات فرهنگی ورزشی و تجلیل از کارگران جوان دارای سه فرزند نیز از دیگر اقدامات در هفته کار و کارگر است. برگزاری مسابقه کتابخوانی در شرکت‌ها و جلسات پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان روابط کار به منظور تبیین قوانین کار و کارگری در محیط‌های تولیدی و صنعتی و کار نیز پیش بینی و اجرا می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های این هفته برگزاری یادواره شهدای کارگری است که در محیط‌های کار و تولید برگزار و در قالب کمک‌های مومنانه نیز ۵۰۰ بسته حمایتی توسط بسیج تدارک دیده و به جامعه هدف اهدا خواهد شد.

وی افزود: اجرای طرح پایش سلامت و غربالگری بیماری‌های خاص و شایع خانواده کارگران با همکاری خانه کارگر و تأمین اجتماعی با حضور در کارخانجات، آموزش همگانی ایمنی و بهداشت با همکاری معاونت روابط کار، افتتاح چنین پروژه تولیدی و صنعتی و سفر معاونان وزیر به استان برای دیدار با کارگران شرکت‌های مختلف تولیدی و صنعتی و ده‌ها برنامه دیگر از دیگر اقدامات این هفته است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط