۱۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

شکستی که عابدزاده را از جام جهانی محروم کرد؛ علیرضا بیرانوند چطور فیکس تیم ملی شد؟ | مدیر تیم ملی در قرنطینه!

دو سال قبل در چنین روزی شکست تلخ تیم ملی موجب شد پسر ستاره پرسپولیس فرصت حضور در جام جهانی تحت عنوان بازیکن اصلی را از کف بدهد.

جام جهانی 2022 قطر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،تیم ملی فوتبال کشورمان که بهمن ماه سال ۱۴۰۰ صعود خودش به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را قطعی کرده بود، در چهارم فروردین سال ۱۴۰۱ طی دیداری تشریفاتی اما مهم در شهر سئول به مصاف کره‌ جنوبی رفت.

کره‌ای‌ها با توجه به شکست‌های متعددی که از ایران در دوره سرمربیگری کارلوس کیروش متحمل شده بودند، انگیزه بسیار زیادی داشتند تا این مسابقه را به سود خودشان تمام کنند و از طرف دیگر، بچه‌های تیم ملی کشورمان هم دلشان نمی‌خواست حتی یک باخت در دور دوم پیکارهای انتخابی جام جهانی به نامشان ثبت شود.

مسابقه در حالی آغاز شد که امیر عابدزاده، پسر احمدرضا عابدزاده در آن مقطع به سنگربان فیکس تیم ملی تبدیل شده و از علیرضا بیرانوند سبقت گرفته بود ولی روی یکی از گل‌هایی که ایران مقابل کره جنوبی در چهارم فروردین ۱۴۰۱ دریافت کرد، مقصر بود. ما در نهایت مسابقه را با نتیجه ۲ بر صفر واگذار کردیم و علیرضا بیرانوند دوباره فیکس تیم شد و این اتفاق در جام جهانی هم رخ داد. دقیقا از همان مسابقه بود که گروهی از کارشناسان تاکید کردند دراگان اسکوچیچ نمی‌تواند سرمربی خوبی برای ایران در جام جهانی باشد و حاصل همه این انتقادات، برکناری او در شهریور ۱۴۰۱ بود.

نکته عجیب دیگر در مورد آن بازی نوروزی ایران و کره جنوبی، مبتلا شدن حمید استیلی به کرونا بود. استیلی که در آن مقطع مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان به حساب می‌آمد، بلافاصله پس از ورود به شهر سئول به کرونا مبتلا شد و جواب تست او مثبت درآمد به همین خاطر نتوانست روی نیمکت ایران بنشیند و بازی را در سئول داخل قرنطینه تماشا کرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار