۱۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۳

شکار یوزپلنگ توسط پلنگ+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، “استوارت پورتر” از Wild4PhotographicSafaris این فیلم نادر را گرفت و آن را به اشتراک گذاشت.     پورتر گفت: «فصل خشک در ندوتو، تانزانیا بود. آب کمیاب بود. این یعنی فقط قوی تری...

شکار یوزپلنگ توسط پلنگ+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، “استوارت پورتر” از Wild4PhotographicSafaris این فیلم نادر را گرفت و آن را به اشتراک گذاشت.

 

 

پورتر گفت: «فصل خشک در ندوتو، تانزانیا بود. آب کمیاب بود. این یعنی فقط قوی ترین ها زنده می مانند. کمبود آب باعث شد که بسیاری از گیاهخواران در جستجوی مراتع سبزتر حرکت کنند. این به نوبه خود شانس بسیار کمی برای شکار برای شکارچیان باقی گذاشت. یک یوزپلنگ خاص در جستجوی غذا، ساوانای علفزار را ترک کرد و متاسفانه وارد قلمرو پلنگ شد.»

میمون ها در بالای درختان در حال سروصدا بودند. بسیاری از حیوانات از زنگ هشدار به عنوان وسیله ای برای هشدار دادن به سایر گونه های طعمه در مورد خطر قریب الوقوع استفاده می کنند. با این حال، این زنگ های هشدار گاهی توجه شکارچیان دیگر را نیز جلب می کند. آنها برای کنجکاوی نزدیک می‌شوند و فکر می‌کنند ممکن است یک وعده غذایی آسان وجود داشته باشد.

پورتر ادامه داد: « وقتی یوزپلنگ را دنبال می‌کردیم، از میان علف‌های انبوه عبور کرد و آن موقع بود که یکی از مشتریان من پلنگ را دید. او چند عکس گرفت که نشان می داد که یوزپلنگ قبلاً تحت تعقیب بوده است! پلنگ از درخت برای پنهان کردن خود استفاده می‌کرد و این همان درختی بود که یوزپلنگ پشت آن ایستاده بود. قبل از اینکه برسیم پلنگ یوزپلنگ را گرفته بود. پلنگ به وضوح خجالتی بود و یوزپلنگ را در چند بوته ضخیم پنهان کرد. پلنگ را تنها گذاشتیم. صبح روز بعد به امید اینکه پلنگ را آرام‌تر ببینیم برگشتیم، اما به محض اینکه به پلنگ رسیدیم، او درخت را رها کرد و فرار کرد. لاشه یوزپلنگ هنوز در درخت بود.»

پلنگ در حال خوردن یوزپلنگ
بعداً در همان روز، ما پلنگ را در درخت دیگری یافتیم، این بار بسیار آرام تر، بنابراین منتظر ماندیم. سرانجام او پایین آمد و به سمت درختی رفت که یوزپلنگ در آن بود. ما در فاصله ای دور نشستیم و از آن فیلم گرفتیم و خوش شانس بودیم که این صحنه را به تصویر بکشیم. پلنگ در حال خوردن یوزپلنگ روی درخت بود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار