۰۳:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

شوک جدید به بازار سمند با جهش قیمت سورن پلاس

قیمت سورن پلاس ۱۴۰۳ با رینگ و مولتی‌مدیا با کاهش ۰.۶۶ درصدی به ۷۵۰ میلیون تومان رسید اما نسخه بدون رینگ با ۰.۲۸ درصد افت قیمت ۷۲۳ میلیون تومان معامله شد.

شوک جدید به بازار سمند با جهش قیمت سورن پلاس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بازار خودرو در ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ شاهد نوسانات قیمتی کم سابقه‌ای بود به طوری که قیمت برخی مدل‌های سمند با افت چشمگیری روبرو شد. در این میان سورن پلاس با رشدی قابل توجه رکورد جدیدی را در قیمت‌گذاری به ثبت رساند.

سورن پلاس ۱۴۰۳ صدرنشین بازار:

قیمت سورن پلاس ۱۴۰۳ با رینگ و مولتی‌مدیا در معاملات امروز به ۷۵۰ میلیون تومان رسید که ۰.۶۶ درصد نسبت به روز گذشته افزایش داشته است. این مدل که به عنوان گران‌ترین نسخه سمند شناخته می‌شود، با عبور از قیمت ۷۵۰ میلیون تومان، رکورد جدیدی را برای خود به ثبت رساند.

رشد ۱ درصدی قیمت سورن پلاس ۱۴۰۲:

سورن پلاس ۱۴۰۲ نیز با رشدی ۰.۶۹ درصدی، قیمت خود را به ۷۱۶ میلیون تومان رساند. این مدل که به عنوان یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سمند شناخته می‌شود، در هفته‌های اخیر با افزایش تقاضا روبرو بوده است.

افت قیمت سایر مدل‌های سمند:

در مقابل رشد قیمت سورن پلاس، سایر مدل‌های سمند با افت قیمت روبرو شدند. سورن پلاس دوگانه‌سوز ۱۴۰۲ با ۰.۴۰ درصد کاهش، به ۷۵۳ میلیون تومان رسید. سورن Xu۷-P ۱۴۰۲ نیز با ۰.۶۷ درصد افت، قیمت خود را به ۵۹۲ میلیون تومان رساند. سورن Xu۷-P ۱۴۰۳ نیز ۰.۶۳ درصد ارزان‌تر شد و به ۶۲۷ میلیون تومان رسید.

دلایل نوسانات قیمت:

کارشناسان معتقدند نوسانات اخیر قیمت سمند به عوامل مختلفی از جمله افزایش نرخ ارز، تورم، کمبود عرضه و تقاضای فصلی مربوط می‌شود. رشد قیمت سورن پلاس نیز به تغییرات در آپشن‌ها و تقاضای بیشتر برای این مدل نسبت داده می‌شود.

چشم‌انداز بازار:

با توجه به شرایط حاکم بر بازار خودرو، پیش‌بینی قیمت سمند در روز‌های آینده دشوار است. کارشناسان معتقدند نوسانات قیمت همچنان ادامه خواهد داشت و قیمت‌ها تا حدی به ثبات خواهند رسید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط