حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان چقدر است؟

شوک بزرگ به بازنشستگان کارگری | اطلاعیه مهم دبیر کانون بازنشستگان کارگری برای پرداخت جدید

پرداخت مستمری و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از دوشنبه بیستم شهریورماه آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،بازنشستگان شرایط اقتصادی فشار زیادی به بازنشستگان وارد کرده است. دولت با همسان سازی بازنشستگان سعی در بهتر کردن حال بازنشستگان کرد. اما بعد از گذشت دو هفته از تصویب این طرح برای بازنشستگان عملیاتی‌سازی آن با تاخیر شروع شد. همسان سازی حقوق بازنشستگان به کنار پرداخت حقوق بازنشستگان نیز با تاخیر انجام شده است. در ادامه به آخرین خبر از حقوق بازنشستگان می پردازیم.

 

شوک بزرگ به بازنشستگان کارگری

بازنشسته‌ای که نام خانوادگی‌اش با حرفِ «ع» شروع می‌شود، در تماس با خبرنگار ما، از عدم واریز حقوق خود تا این لحظه (صبح ۲۸ شهریور) انتقاد می‌کند؛ او می‌گوید: مجبور شدم قرض کنم….

علی اکبر عیوضی (دبیر کانون بازنشستگان کارگری استان تهران) در این رابطه با بیان اینکه به دلیل سه روز تعطیلات، حقوق بازنشستگان با یک روز تاخیر در حال پرداخت است؛ می‌گوید: همه حقوق‌ها تا روز اول ماه واریز می‌شود اما بازهم با تاخیر!

او اضافه می‌کند: در دو سه ماه اخیر، در پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری یکی دو روز تاخیر اتفاق افتاده است و این مساله‌ی ناگواری‌ست.

به گفته عیوضی، تاخیر در واریز حقوق بازنشستگان، حتی یک روز تاخیر، زندگی بازنشسته‌ای را که با حقوق حداقلی به سختی روزگار می‌گذراند، مختل می‌کند.

این فعال صنفی بازنشستگان تاکید می‌کند: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مستمری بازنشستگان به موقع و براساس جدول الفبا پرداخت شود؛ این کمترین کاری‌ست که در قبال بزرگ‌ترین جامعه‌ی بازنشستگی کشور می‌توانند صورت دهند./ ایلنا

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.