02:33 - 1403/04/15

شوخی سیاسی امباپه: خدا را شکر که با راست‌ها نیستی!

کیلیان امباپه بار دیگر در یک کنفرانس خبری با لحن طنز مخالفت خود با حزب راست افراطی فرانسه را نشان داد.

شوخی سیاسی امباپه: خدا را شکر که با راست‌ها نیستی!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،کیلیان امباپه در نشست خبری چند روز مانده به دور دوم انتخابات فرانسه که یکشنبه ۷ جولای برگزار می‌شود، واکنش جدیدی به این اتفاق مهم برای کشورش داشت.

امباپه امشب در نشست خبری پیش از بازی مقابل پرتغال شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. در پایان این نشست، خبرنگاری قصد داشت از کاپیتان فرانسه سوال کند و او حواسش به این خبرنگار نبود. این خبرنگار با صدای تقریبا بلند گفت: “من اینجا هستم، در سمت چپ.” مهاجم فرانسوی سپس به شوخی پاسخ داد: “خدا را شکر، امیدوارم شما در طرف راست (اشاره به حزب راست افراطی فرانسه) نباشید.”

این موضوع در نشست خبری با خنده حاضران همراه شد. این روزنامه‌نگار گفت: “خب ببینیم… سوالم را فراموش کردم.”

قبل از این لحظه، امباپه مجدداً موضع خود را در مورد دور دوم انتخابات، جایی که حزب راست افراطی شانس زیادی برای پیروزی دارد، ابراز کرد.

کاپیتان فرانسه گفته بود: “ما بیش از هر زمان دیگری باید از خانه بیرون برویم و رای دهیم، نمی‌توانیم کشور را به دست این افراد بسپاریم. نتیجه فاجعه بار است و ما امیدواریم که مردم به حزب راست رأی ندهند.”

لازم به ذکر است که امباپه پیش از این درباره انتخابات صحبت کرده بود و از مردم خواسته بود به حزب مارین لوپن رای ندهند: “من می‌خواهم به دفاع از کشوری که نماینده ارزش‌های من است افتخار کنم، من به ارزش‌های بردباری و احترام اعتقاد دارم.”

گفتنی است سایر بازیکنان تیم ملی فرانسه نیز مانند عثمان دمبله، اورلین شوآمنی، ابراهیما کوناته و ژول کونده مخالفت خود را با روی کار آمدن حزب راست افراطی اعلام کرده بودند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط