شرط بازگشت استقلال و پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا

در قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، ماده‌ای وجود دارد به نام ماده ۲۱۶ که گاهی اوقات کمک حال نمایندگان کشورمان برای ماندن در عرصه لیگ قهرمانان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مشکلات نمایندگان کشورمان برای حضور در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا بسیار حاد شده و احتمال اینکه استقلال و پرسپولیس نتوانند زمستان امسال در این مسابقات شرکت کنند، فوق‌العاده زیاد است.

البته هنوز یک روزنه امید برای حل معضل فوق وجود دارد و اتفاقاً مسئولان فوتبال ایران هم دقیقاً می‌خواهد از همین روزنه به بهترین شکل ممکن استفاده کنند .در قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، ماده‌ای وجود دارد به نام ماده ۲۱۶ که گاهی اوقات کمک حال نمایندگان کشورمان برای ماندن در عرصه لیگ قهرمانان شده است. این ماده به شرایط تیم‌های مشکل داری اشاره می‌کند که اقدامات اولیه و مؤثری برای حل مشکلات خود داشته‌اند و همین مسئله مقامات کنفدراسیون را مجاب می‌کند تا با آنها مدارا کنند. در واقع استقلال و پرسپولیس می‌خواهند با استفاده از همین «ماده طلایی» بار دیگر مقامات ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب کنند که مشکلات اساسی آنها در دست بررسی بوده است.

انتهای پیام/*