۱۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۶

شرط افزایش مبلغ عیدی بازنشستگان + زمان واریز عیدی بازنشستگان دولتی و نیروهای مسلح

عیدی بازنشستگان کشوری همراه با حقوق بهمن‌ماه پرداخت می‌شود.

شرط افزایش مبلغ عیدی بازنشستگان + زمان واریز عیدی بازنشستگان دولتی و نیروهای مسلح

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق کشوری، عیدی خود را همراه با حقوق بهمن‌ماه دریافت خواهند کرد.

عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق کشوری

عیدی ثابت بازنشستگان برای سال ۱۴۰۲، دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده که علاوه بر آن برای همسر بازنشسته ۷۰۰ هزار تومان و برای هر فرزندی که فرد بازنشسته، برای او حق اولاد دریافت می‌کند، ۳۰۰ هزار تومان به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

عیدی شامل بازنشستگان تازه نیز می‌شود یعنی تمام افرادی که حکم بازنشستگی آنها از ابتدای سال تا پایان ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ صادر شده است.

شرایط افزایش مبلغ عیدی بازنشستگان

طبق گفته معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش استثنایی به صورت یک‌جا به حساب‌شان واریز می‌شود .

پس از هفته‌ها بحث و بررسی سرانجام زمان واریز عیدی بازنشستگان مشخص شد. بنا بر اعلام سازمان تأمین اجتماعی، عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی تا دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این‌باره گفته است: با توجه به مشخص شدن مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در تلاش هستیم با تامین منابع عیدی را به حساب بازنشستگان پرداخت کنیم.

اما صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زمان دقیق‌تر واریز عیدی بازنشستگان را مشخص کرده است. به گفته مرتضوی، بعد از پرداخت حقوق بهمن‌ماه بازنشستگان، در اوایل اسفند عیدی آنها پرداخت می‌شود.

زمان واریز عیدی بازنشستگان دولتی و نیروهای مسلح

بازنشستگان دولتی معمولا هر ساله همزمان با حقوق بهمن ماه که در بازه زمانی ۲۶ تا ۳۰ این ماه است، عیدی خود را دریافت می‌کنند که با توجه به سخنان وزیر تعاون، کار و رفاع اجتماعی، امسال نیز همین بازه زمانی یا نهایتاً یک هفته پس از آن به عنوان موعد واریز عیدی بازنشستگان مشخص شده است.

همچنین عیدی بازنشستگان نیروهای مسلح نیز هر ساله معمولاً همراه با عیدی بازنشستگان دولتی واریز شده و امسال نیز بازنشستگان نیروهای مسلح احتمالاً در بازه زمانی هفته پایانی بهمن تا اواخر هفته اول اسفندماه باید منتظر دریافت عیدی خود باشند.

عیدی بازنشستگان دولتی و نیروهای مسلح

زمان واریز حقوق و عیدی بازنشستگان جدید آموزش و پرورش استثنایی

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری زمان واریز حقوق و عیدی بازنشستگان جدید آموزش و پرورش استثنایی را مشخص کرده است.

رضا فیضی نژاد در گفت‌وگو با ما با بیان اینکه حکم بازنشستگی بیش از یکهزار نفر از بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش استثنایی مشمول صادر شده، اعلام کرده است: در پایان بهمن‌ماه جاری، حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال این افراد به صورت یک‌جا به حساب‌شان واریز می‌شود.

عیدی بازنشستگان چقدر است؟

بنا بر مصوبه روز ۱۵ بهمن هیئت وزیران، عیدی بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و شهدا و جانبازان ازکارافتاده، ۲ میلیون و پانصد هزار تومان مشخص شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه ۱۸ بهمن در حاشیه نشست هیأت دولت در خصوص میزان عیدی بازنشستگان اعلام کرد: عیدی بازنشستگان به ازای هر نفر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و به ازای همسر ۷۰۰ هزار تومان و به ازای هر فرزند تحت تکفل ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط