21:05 - 1403/04/19

اقتصادی

شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳/دریافت وام برای فرزندان بازنشستگان

انجام و به اتمام رساندن هرکاری، در درون یک مجموعه، نیازمند وجود شرایط و طی کردن یک سری مراحل می باشد. دریافت وام هم از این قاعده، مستثنی

شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳/دریافت وام برای فرزندان بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از ساناپرس انجام و به اتمام رساندن هرکاری، در درون یک مجموعه، نیازمند وجود شرایط و طی کردن یک سری مراحل می باشد. دریافت وام هم از این قاعده، مستثنی برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳/دریافت وام برای فرزندان بازنشستگان

فرزندان بازنشستگان کشوری که قصد دریافت وام ازدواج را دارند بخوانند
شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳
انجام و به اتمام رساندن هرکاری، در درون یک مجموعه، نیازمند وجود شرایط و طی کردن یک سری مراحل می باشد. دریافت این تسهیلات هم از این قاعده، مستثنی نبوده و برای دریافت آن، می بایست شرایط لازم، وجود داشته باشد. در حال حاضر، نحوه ثبت نام این تسهیلات ازدواج، تنها از طریق سامانه این تسهیلات ازدواج، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، به صورت آنلاین، صورت می گیرد.

فرزندان بازنشستگان کشوری که قصد دریافت وام ازدواج را دارند بخوانند

وام

شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳/دریافت وام برای فرزندان بازنشستگان

یکی از شرایط ثبت نام این تسهیلات ازدواج، عقد رسمی و دفتری می باشد؛ البته، اقرارنامه ازدواج و یا هر مدرک مشابه دیگری که در ادیان رسمی دیگر، توسط مرکز اقلیت های رسمی جمهوری اسلامی ایران، تایید گردیده باشد نیز می تواند جایگزین سند ازدواج باشد. زوجینی که عقد نکاح آن ها، از سال هزار و سیصد و نود و هشت و بعد از آن، ثبت شده است، می توانند برای دریافت این تسهیلات ازدواج ۱۴۰۳​، به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان ثبت نام کنند. همچنین، سایر شرایطی که متقاضیان دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​، می بایست واجد آن باشند، به شرح زیر می باشد:

دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران؛ کلیه شهروندان ایرانی که خارج از کشور می باشند و گواهی ازدواج آن ها، توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران، در آن کشور، صادر شده است، نیز قادر به ثبت نام این تسهیلات ازدواج می باشند و گواهی ازدواج آن ها، که مهر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مذکور در آن باشد، به عنوان سند ازدواج آن زوج، تلقی می شود.

دارا بودن کارت ملی جمهوری اسلامی ایران ( اعم از دائم و یا موقت ) و همچنین، کد پستی محل سکونت فرد متقاضی این تسهیلات ازدواج.

باتوجه به اینکه به هر فرد، فقط یک مرتبه، این تسهیلات ازدواج تعلق می گیرد، بنابراین، فرد متقاضی، نباید قبلا این این تسهیلات را دریافت کرده باشد. ( حتی در صورت ازدواج مجدد )

تاریخ عقد نکاح زوج متقاضی که در عقدنامه ثبت شده است، می بایست از تاریخ اول فروردین ماه سال هزار و سیصد و نود و هشت و بعد از آن باشد تا مشمول دریافت این تسهیلات ازدواج ۱۴۰۳ باشند.

هریک از زوجین که متقاضی دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​ می باشد، می بایست یک ضامن معتبر و مورد تایید بانک، به بانک مورد نظر، معرفی نموده و علاوه بر آن نیز سفته، به مبلغ مورد نیاز، تحویل بانک دهد.

با توجه به الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مانع موجود برای دریافت وام ازدواج و فرزندآوری که کارت پایان خدمت بود، رفع گردید. بر این اساس از این پس افرادی که هنوز به خدمت سربازی اعزام نشده اند نیز می توانند از وام ازدواج و فرزند آوری بهره مند شوند.

فرزندان بازنشستگان کشوری که قصد دریافت وام ازدواج را دارند، می توانند از طریق مراجعه به سامانه sabasrm.ir، برای بهره مندی از تسهیلات ازدواج، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته کشوری، به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ساناپرس

مطالب مرتبط