۱۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹

شاخص آلودگی هوای پایتخت به ۴۷۲ رسید / احتمال تعطیلی تهران به خاطر وضعیت نارنجی هوا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،براساس شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر به عدد ۴۷۲ یعنی وضعیت خطرناک رسیده است.   میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۹۰ و شرایط ناسالم قرار داشت. از ا...

شاخص آلودگی هوای پایتخت به ۴۷۲ رسید / احتمال تعطیلی تهران به خاطر وضعیت نارنجی هوا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،براساس شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر به عدد ۴۷۲ یعنی وضعیت خطرناک رسیده است.

 

شاخص آلودگی هوای پایتخت به ۴۷۲ رسید / احتمال تعطیلی تهران به خاطر وضعیت نارنجی هوا

میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۹۰ و شرایط ناسالم قرار داشت.

از ابتدای سال تا امروز در ۱۹ روز گذشته فروردین ماه، ۱۵ روز با شاخص قابل قبول، ۲ روز هوای پاک و ۱ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱ روز ناسالم بوده است.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران در گفتگو با فارس اظهار کرد: طی روزهای جمعه و شنبه افزایش گردوخاک و ذرات معلق در هوا، کاهش کیفیت هوا و انباشت آلاینده‌های جوی را خواهیم داشت و شرایط جوی برای تمام گروه‌ها ناسالم است.

وی گفت: توصیه می‌شود همه افراد به ویژه سالمندان، خردسالان و افراد دارای سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی از حضور در فضای باز پرهیز کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: در جلسه اضطرار آلودگی هوا دستگاه‌های مختلف نظرات کارشناسی خود را ارائه خواهند کرد و احتمال تعطیلی در استان تهران وجود خواهد داشت.

حامد یزدی مهر گفت: براساس اعلام سازمان هواشناسی وضعیت نارنجی در تهران به وجود آمده و ما از شهروندان تهرانی و مخصوصا گروه‌های حساس می‌خواهیم تا امروز و فردا را از منزل خارج نشوند. به دلیل شرایط نامساعد هوا جلسه فوری اضطرار آلودگی هوا به ریاست استاندار تهران و دستگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در این جلسه همه شرایط بررسی خواهد شد و دستگاه‌های مختلف نظرات کارشناسی خود را ارائه خواهند کرد. احتمال تعطیلی در استان تهران نیز وجود خواهد داشت.

بر اساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوا، میانگین شاخص کیفیت هوای امروز تهران هم اکنون روی ۴۹۱ و در شرایط خطرناک قرار دارد.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار