سید جلال حسینی: سوپرمن؟ ؛ من هم یک بازیکن هستم مثل بقیه

سیدجلال حسینی می‌گوید: خداراشکر که ضربات من تبدیل به گل شد اما ما یک تیم هستیم. ثابت هم کرده‌ایم پرسپولیس یک تیم است. خبرورزشی – در ورزش حرفه‌ای بالا رفتن سن یک ورزشکار به معنای پایان فعالیت حرفه‌ای او خواهد بود اما در این میان استثناء هم وجود دارد. ورزشکارانی همچون مایکل جُردن که موفقیت‌هایش […]

سیدجلال حسینی می‌گوید: خداراشکر که ضربات من تبدیل به گل شد اما ما یک تیم هستیم. ثابت هم کرده‌ایم پرسپولیس یک تیم است.

سید جلال حسینی: سوپرمن؟ ؛ من هم یک بازیکن هستم مثل بقیه

خبرورزشی – در ورزش حرفه‌ای بالا رفتن سن یک ورزشکار به معنای پایان فعالیت حرفه‌ای او خواهد بود اما در این میان استثناء هم وجود دارد.

ورزشکارانی همچون مایکل جُردن که موفقیت‌هایش در بسکتبال تازه از ۳۲ سالگی آغاز شد و در نهایت به عنوان ورزشکار برتر قرن بیستم رسید. در ورزش فوتبال نیز بازیکنانی بوده‌اند که مرزهای سن و سال را شکسته و ثابت کرده‌اند شناسنامه فقط یک عدد است. به عنوان مثال استنلی متیوس مشهور به پیرمرد دنیای فوتبال در سال ۱۹۱۵ به دنیا آمد و در فوریه سال ۲۰۰۰ زمانی که ۸۵ ساله بود درگذشت. فوتبالیست انگلیسی فقط در دو باشگاه استوک‌سیتی و بلکپول فعالیت داشت و آخرین فصلی که به بازی رسمی پرداخت به فصل ۱۹۶۵-۱۹۶۴ مربوط می‌شود که در آن زمان ۵۰ ساله بود!

در فوتبال ایران هم داشته‌ایم بازیکنانی مثل؛ علی پروین، ابراهیم قاسم‌پور، محمد پنجعلی که در فوتبال خود تداوم داشته و در سنین بالا هم با قدرت بازی کرده‌اند. حالا سیدجلال حسینی با قدرت و توانایی عجیب در همان مسیر گام برداشته است؛ مردی که در آستانه ۴۰ سالگی همچون یک جوان ۲۵ ساله بازی می‌کند و گل هم می‌زند!

او که در دیدار با الوحده امارات گل ۳ امتیازی پرسپولیس را زده بود در دیدار با گوای هند نیز گل دوم و پیروزی بخش تیمش را به ثمر رساند تا ثابت کند هنوز «سوپرمن» این تیم است. هر چند خود سیدجلال حسینی خیلی از این لقب خوشش نمی‌آید و…

تبریک سوپرمن؟!
نه! من هم یک بازیکن هستم مثل بقیه بازیکنان پرسپولیس.

ولی گل‌های ۳ امتیازی که تو می‌زنی؟!
هر گلی که زده می‌شود یا هر گلی که می‌خوریم به همه تیم برمی‌گردد. حالا خداراشکر که ضربات من تبدیل به گل شد اما ما یک تیم هستیم. ثابت هم کرده‌ایم پرسپولیس یک تیم است.

فکرش را می‌کردید تیم گوای هند این‌قدر سرسخت باشد؟
من که قبلاً به شما گفته بودم امسال سخت‌ترین سال پرسپولیس در لیگ برتر و حتی آسیا خواهد بود. تیم‌ها با انگیزه فراوان جلوی ما بازی می‌کنند و گوا هم به عنوان میزبان خیلی خوب دفاع می‌کرد و انسجام داشت.

از تیم گوا شناخت کافی داشتید؟
بله، آنالیز خوبی کادرفنی انجام داده و می‌دانستیم با توجه به داشتن سرمربی اسپانیایی خیلی خوب به هم پاس می‌دهند و در دو بازی گذشته هم گلی نخورده بودند که نشان می‌داد دفاع خیلی محکمی دارند.

اولین گل را شما خوردید. چرا؟
یک لحظه غافلگیر شدیم که این خوب نیست. بازیکن گوا ضربه سر اول را زد که گل شد اما خداراشکر خیلی زود به بازی برگشتیم و توانستیم ۲ گل بزنیم.

می‌توانستید در همان نیمه اول گل سوم را بزنید اما کنعانی‌زادگان آن را خراب کرد؟
بازی رفت با گوا تمام شد و حالا باید به فکر بازی برگشت باشیم. ما نباید کار را برای خودمان سخت کنیم و باید از موقعیت‌ها خوب استفاده کنیم. باید قدر فرصت‌ها را بدانیم و مطمئن هستم همه بچه‌های پرسپولیس چنین تفکری دارند. در این آب و هوای گرم و نه چندان مناسب می‌دوند و می‌جنگند تا دل هواداران پرشمار پرسپولیس را شاد کنند.

بازی برگشت با گوا آسان‌تر از بازی رفت نمی‌شود؟
اصلاً و ابداً بازی آسانی در آسیا وجود ندارد. شما دیدید در گروه ما گوای هند از الریان و الوحده امتیاز گرفت و ما را هم اذیت کرد. همین‌طور الوحده امارات توانست الریان را شکست بدهد و همین نشان‌دهنده رقابت بالا در لیگ قهرمانان آسیاست.

نتیجه بازی جمعه را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟
همه بازی‌ها سخت و غیر قابل پیش‌بینی است. ما پیشگو نیستیم و فقط تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

  • برای پرسپولیس حاشیه درست نکنید/ دنبال بهانه نیستیم اما…

منبع: خبرورزشیخبر ورزشی