۲۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶

سکوت رئیس فدراسیون والیبال شکست/ قائمی نباید به خودش اجازه نادیده گرفتن منافع ملی را بدهد

[ad_1] خبرورزشی – محمدرضا داورزنی درمورد شرایط تیم ملی والیبال ایران در آستانه اعزام به رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ اظهار داشت: در لیگ ملت‌ها به ۱۰۰درصد خواسته‌های خود رسیدیم، غیر از شکست مقابل استرالیا که برای هیچکس قابل درک نبود. ...

سکوت رئیس فدراسیون والیبال شکست/ قائمی نباید به خودش اجازه نادیده گرفتن منافع ملی را بدهد

[ad_1]

خبرورزشی –

محمدرضا داورزنی درمورد شرایط تیم ملی والیبال ایران در آستانه اعزام به رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ اظهار داشت: در لیگ ملت‌ها به ۱۰۰درصد خواسته‌های خود رسیدیم، غیر از شکست مقابل استرالیا که برای هیچکس قابل درک نبود. ما می‌خواستیم آلکنو از ظرفیت و توانایی والیبال کشورمان استفاده کند و به جمع‌بندی نهایی برای انتخاب ۱۲ بازیکن برسد. ۱۰ شکست در لیگ ملت‌ها فشار زیادی به بازیکنان و کادر فنی وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه بعد از انتخابی المپیک، تیم ملی ما هیچ مسابقه رسمی نداشت، ادامه داد: ۱۵ بازی ایران در لیگ ملت‌ها موجب شد تا آلکنو وضعیت بازیکنان را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهد. بعد از لیگ ملت‌ها ۱۷ بازیکن را به اردو دعوت کرد.  بحث‌هایی درمورد دریافت کننده‌های تیم ملی مطرح بود. همه دنبال بهترین گزینه برای حل مشکل دریافت تیم ملی بودیم. با نظر برخی از کارشناسان گفته شد که قائمی هم می‌تواند به تیم ملی کمک کند. تیم ملی و منافع ملی نسبت به هر چیزی ارجحیت دارد.

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: من به قائمی پیام دادم و خواستم که اگر شرایطش خوب است به تمرینات اضافه شود. به توتولو هم گفتم شرایط وی را بررسی کنند. منافع ملی ارحج نسبت به هر چیزی است. آلکنو اختیار تام داشت و لیستی که اعلام کرد ۱۷+۲ بود. فدراسیون اقداماتی انجام داد و میرزاجانپور و قائمی واکسن هم زدند تا شرایط برای آنها فراهم باشد. سعی آلکنو این بود که بهترین گزینه را انتخاب کند.

داورزنی عنوان کرد: ما با ۱۲ بازیکن می‌توانیم به المپیک برویم، اما شرایط به گونه‌ای شد که رفتاری اتفاق افتاد که در شان والیبال کشور نبود. قائمی با اظهاراتش در حق خودش و والیبال ایران جفا کرد. بعداً درمورد این موضوع صحبت می‌کنیم. آلکنو با قدرت و با اختیار تام کارش را دنبال می‌کند. مطرح کردن برخی صحبت‌ها جفا در حق آلکنو و والیبال ایران است. نمی‌خواستیم وارد حاشیه‌ای شویم که به تیم ملی خدشه‌ای‌ وارد شود. اگر حالا سکوت کرده‌ایم هم به دلیل برخی مباحث اخلاقی است که بعداً درمورد آنها صحبت خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: آلکنو از بهترین‌های جهان است و تلاش می‌کند که به آرمانی که فدراسیون برایش ترسیم کرده است برسد. تمام بازیکنان از جان مایه گذاشتند و امیدوارم همه کمک کنند و اجازه ندهند برخی از حواشی که نشانه رفته برای تیم ملی پیش برود. یک نفر نباید به خودش اجازه دهد منافع ملی را نادیده بگیرد و شرایطی را فراهم کند که اصحاب رسانه، برخی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های ایتالیایی و روسی و … به این مسئله پبردازند و چهره والیبال ایران را خدشه‌دار کنند.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: فرهاد قائمی هرچه دارد از والیبال و تیم ملی دارد، اما حالا اتفاقی افتاده که از او درخواست شده تا اگر آمادگی دارد به تمرینات برگردد. ۳۰ بازیکن داریم که در سال‌های گذشته برای تیم ملی زحمت کشیدند و حالا به هر دلیلی نفرات جوان‌تر جایگزین آنها شده‌اند. دنبال این هستیم که نفرات برتر به المپیک بروند. فیاضی مصدومیت داشت و میرزاجانپور چند ماه مصدوم بود و تلاشش را کرد تا به تیم ملی کمک کند. فرصتی به بازیکنان داده می‌شود که به تیم ملی کمک کنند وگرنه نظر نهایی، نظر سرمربی و کادر فنی است.

داورزنی که مهمان برنامه نبض ورزش بود، خاطرنشان کرد: آلکنو وضعیت قائمی را بررسی کرد و دید آمادگی کامل ندارد و ۸ روز هم بیشتر زمان نداشت تا به اوج آمادگی برسد. من وظیفه دارم آنچه در ظرفیت والیبال کشور است را معرفی کنم. آلکنو به عنوان سرمربی وظیفه خود را انجام داد و احساس کرد که قائمی از شرایط آمادگی فاصله دارد و تصمیم‌ گرفت او را کنار بگذارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود دعوت قائمی به تیم ملی رسانه‌ای نمی‌شد، تصریح کرد: کاری که فدراسیون کرد در جهت منافع ملی بود یا خیر؟ ما چند بازیکن دیگر را هم خط زدیم، چون نفرات بهتر از آنها در اردو بودند. از هر کارشناسی سوال شود، متوجه می‌شوید که ۱۲ نفر نهایی، بهترین‌های والیبال ایران هستند. در حال حاضر تلاش ما این است که تیم ملی دور از حاشیه به المپیک برود و دل مردم را شاد کند. 

[ad_2]

Source link

مطالب مرتبط

آخرین اخبار